Dron visuo xs809hw wymiana silników

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Dron visuo xs809hw wymiana silników

Post autor: terron696 »

Mam pytanie odnośnie umieszczenia w tym dronie silników mocniejszych niż fabryczne i zapewnienie większej ilości prądu. Chodzi mi o zwiększenie udźwigu drona. W przyszłości będę składał drona w całości na razie chciałem tylko wymienić silniki i zwiększyć baterię. Oczywiście odpowiednio zmieniając mocowanie silników ewentualnie własną ramę z elektroniką z visuo. Nie wiem czy układ w dronie będzie się nadawał. Nie wiem czy przy 3.7v jakiekolwiek inne silniki wchodzą w grę. Wybaczcie jeśli nie ten dział. Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o elektroniczne sprawy.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Dron visuo xs809hw wymiana silników

Post autor: LordOfTheDeath »

Nie warto się bawić w silniki, zmiana będzie niezauważalna. Zresztą, im większy pobór prądu tym baterii starczy na krócej. Dasz baterie 10g cięższą to będziesz latał minutę krócej. Tak w skrócie.
terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron visuo xs809hw wymiana silników

Post autor: terron696 »

No jak ktoś do niego włożył baterie 2500mah to czas lotu wyniósł około 20min. Mi jednak nie zależy na czasie lotu tylko na udźwigu. W tym dronie napięcie to 3.7v nie wiem czy ta alektronika przekaże np 7.4v czy po prostu się spali czy będzie próbować znizyc napięcie do 3.7v.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Dron visuo xs809hw wymiana silników

Post autor: LordOfTheDeath »

Z 2500mah na pokładzie to on się od ziemi nie oderwie.
terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron visuo xs809hw wymiana silników

Post autor: terron696 »

Gość włożył do niego ogniwo z lapka 18650 2500mah. Ten dron w standarcie dźwiga 80g. Ale nie oszukujmy się coś za coś prędzej czy później coś się w nim spali od maksymalnego wysiłku. Podpinam do niego kamerkę polaroid cube. Ona waży 50g. Lata z nią normalnie ale kiedy próbuję się wznieść wyżej niż jakieś 20m on się po prostu wyłącza i spada jak kamień. Dobrze ze jest leciutki a śmigielka kiedy spada kręcąc się spowalniają go i stabilizują.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Dron visuo xs809hw wymiana silników

Post autor: Z.W15 »

terron696 pisze:Gość włożył do niego ogniwo z lapka 18650 2500mah. Ten dron w standarcie dźwiga 80g. Ale nie oszukujmy się coś za coś prędzej czy później coś się w nim spali od maksymalnego wysiłku. Podpinam do niego kamerkę polaroid cube. Ona waży 50g. Lata z nią normalnie ale kiedy próbuję się wznieść wyżej niż jakieś 20m on się po prostu wyłącza i spada jak kamień. Dobrze ze jest leciutki a śmigielka kiedy spada kręcąc się spowalniają go i stabilizują.

Twoja bateryjka po prostu nie daje rady, albo stara albo za male C
terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron visuo xs809hw wymiana silników

Post autor: terron696 »

Bateria ma kilka cykli. On tak zrobił bez kamerki dodatkowej też. Przy wznoszeniu wyłączył się nagle. Myślałem że on tak robi jak mu się zasięg urwie ale nie on po prostu ląduje.
ODPOWIEDZ