Korkociąg

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Korkociąg

Post autor: Poli25 »

Adrián pisze:
Poli25 pisze:startuję w trybie FBWA abym miał możliwość korekcji w razie wpadnięcia w korkociąg przełączając w manual.
To Źle!
Jak jest dobrze ustawiony i Prosty (bo po kretach już może takie nie jest, po Twoich ingerencjach), ma latać równo, jeśli ŚC jest odpowiednio ustawiony i bliżej nosa.
Jeśli są delikatne odchyły, to ustawiasz go podczas lotu próbnego i gotowe.
Bez tego, nigdy poprawnie nie oblatasz.. Jak się boisz, to znajdź kogoś kto się nie boi, lub poszukaj inne hobby, bo szkoda pracy, jak się boisz latać.
Nie boję się latać, startuję a dokładniej startowałem w trybie FBWA ponieważ dla mnie jest wygodniej, kiedy osiągałem około 150 m włączałem tryb FBWB aby oblatać skrzydło i sprawdzić jak się będzie zachowywało, skrzydłem startowałem z gumy które latało bardzo intensywnie. To moje pierwsze skrzydło i tak na prawdę dopiero zbieram pierwsze szlify na tym skrzydle. Wcześniej latałem dronami.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Korkociąg

Post autor: Gmeracz »

Ja pierdziu... Mam wrażenie, że niedługo bez 24" konsoli do sterowania i z trzema FC na pokładzie to żaden model nie poleci...

Masz chłopie za dużo naoglądane z yutuba, jak to fajowo mieć autopiloty i inne bzdety. Zawsze zaczyna się od mechaniki i geometrii. A gdy to juz lata poprawnie, to można dodać jakiś stabiliator. A ty chcesz, aby elektronika za ciebie latała.
Ni da się.
Połóż na stole, pomierz geometrię i zwichrzenia, ustaw porządnie asymetrię lotek, ustaw SC według planów i dodaj trochę na nos (pomaga w oblataniu).
Zrób 10-20 lotów tylko na manualu. Wtedy pogadamy, co dalej.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Korkociąg

Post autor: Adrián »

Jw, Manual, później reszta.

Manual = od wyrzucenia do lądowania bez fc.

Masz źle ustawiony model, ewentualnie krzywy po kretach lub jedno i drugie.
Pomijając, latanie w samym manualu by je poprawnie ustawić, bo to oczywista oczywistość.
ODPOWIEDZ