Oklejanie balsiaka po naprawie

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Oklejanie balsiaka po naprawie

Post autor: sigreg »

Witam,

Jakis czas temu kupilem uzywanego akrobacika Katana mini. O takie cudo z Precision Aerobatics:

Obrazek

Generalnie niewielki balsiaczek do pofikania na niebie. No i moj pierwszy model konstrukcji balsowej 8-)
Model byl naprawiany, elementy przy mocowaniu podwozia byly naruszone (niektore popekane), widoczny efekt zbyt mocnego przyziemienia, uszkodzenia byly naprawione przez zalaminowanie lub zalanie wprost zywica bez zdejmowania pokrycia. Jak sie pozniej okazalo - naprawa niezbyt fachowa.
Model dostal wieksze kola ale i tak przy lądowaniu po ktoryms locie z modelu dal sie slyszec glosny trzask, ogledziny pokazaly ze popekane i naprawiane elementy calkiem puscily i wlasciwe polowa podlogi i drewienek z przodu modelu, akurat tam gdzie najwiecej "puzzli" oczywiscie, musi pojsc do usuniecia. Obecnie model jest naprawiony, pozostaje kwestia czesci pokrycia ktore musialem zdjac, patrzac na zdjecie powyzej usunalem folie od owiewki silnika do poczatku czarnego paska na skrzydle, czyli stosunkowo niewiele.
Krycie folia jest dla mnie trudne, raz ze nigdy tego nie robilem, dwa - brak i folii i zelazka.
Stad tez pytanie ... czy na ten kawalek moge zastosowac folie samoprzylepna stosowana np. w produkcji reklam ? Latwa do dostania (kazdy market budowlany), ciecia i mocowania. Probowal ktos juz takiej sztuki ? Czy tez lepiej nie kombinowac tylko poszukac modelarza z zelazkiem i zrobic jak Pan Bóg nakazal .. ?
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Zwykłą folię daj samoprzylepną i pojeździj szmatką co by się pożądnie dokleiła...żelazka i te folie do tych żelazek toż to przesada...no chyba że chcesz wyglądać...ja właśnie oklejałem skrzydła z EPP do juniora i kupiłem zwykłą samoprzylepną "ze sklepu modelarskiego" tyle że w kolorach a taka sama jak każda inna do pakowania...np:.ta brązowa... ;-)

Edit :właśnie skojarzyłem mam też białą...
jak nie będzie dobrze trzymać to przyklej i podgrzej suszarką-klej z taśmy się troszkę rozpuszcza i łapie lepiej wtedy szmatką "kółeczka" najtańszy sposób...
Jeszcze możesz przykleić tą zbrojoną co łapiemy np:.lotki z włóknem szklanym a do tej kolor...wtedy się dobrze trzyma...
Obrazek
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Katana zdazyla sie juz naprawic, znowu rozbic, znowu naprawic, po czym tak rozbic ze z katany zrobily sie puzzle :roll: Ale, fakt - naprawy robilem folia samoprzylepna, jest grubsza i ciezsza niz folia modelarska, ale na "codzienne" naprawy na stosunkowo nieduzej powierzchni nadaje sie.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
ODPOWIEDZ