Łączenie ogniw Li-Po

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bulipunk
Posty: 67
Rejestracja: piątek 22 lip 2011, 09:49
Lokalizacja: Szczecin

Łączenie ogniw Li-Po

Post autor: bulipunk »

Witam,

Mam pojedyncze ogniwa Li-Po które potrzebuję do mojego projektu. Ponieważ nie mam nadajnika na 3V więc muszę połączyć je na 2S a że musza być małe to łącze pojedyncze ogniwa. Połączenie szeregowe nie robi problemu. czyli piece... przepraszam...Piss of cake...

Ale jak podłączyć kabel balancera?

Czy ktoś bawił się już tak?>


Wygrzebałem już taki fajny linek - ale nie czaję rysunków... Sa gdzieś na 6-stej chyba stronie...


Dzięki za odpowiedz!
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Nie chce mi się rysować od początku. Kiedyś komuś pokazywałem, jak połączyć pakiet 3s2p, może to Ci rozjaśni.

Obrazek
________________
Cobra
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Awatar użytkownika
bulipunk
Posty: 67
Rejestracja: piątek 22 lip 2011, 09:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: bulipunk »

Dzięki Cobra i dizęki Jedrus!

Teraz wszystko klarowne... Tak myslalem, ale nie byłem pewny. Już od jakiegoś czasu zamną to chodziło. Teraz mam chwilę więc chcę to zrobić...

Zrobiłem taki szkic sytuacyjny do mojego konkretnie przypadku...:


Obrazek



A tego wątku Remziego nie widizałem... a wypisywałem różne rzeczy w wyszukiwarkach.

Dzięki raz jeszcze.
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Twój szkic sytuacyjny byłby całkiem poprawny, gdyby przy symbolu ogniwa przy dłuższej kreseczce był +, a jest - :)
Awatar użytkownika
bulipunk
Posty: 67
Rejestracja: piątek 22 lip 2011, 09:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: bulipunk »

Uppps! Przepraszam :)
Już parę lat po studiach jestem a na co dzień nie używam symboli które kazano mi się uczyć na podstawach elektroniki i elektrotechniki. Za to pamiętam że trzeba rysować kropki w węzłach! Kilka razy poleciałem na wejściówkach przez to :)
Mam nadzieję ze się nikt nie obrazi :) Jak trzeba zrobię nowy szkic ;)

Dzięki za pomoc w każdym razie, Balancer pokazuje wszystko jak trzeba I nawet ładuje!
Buli
ODPOWIEDZ