Zawody wielowirnikowców

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Zawody wielowirnikowców

Post autor: dragonfly24 »

Czy w okolicach województwa podkarpackiego odbywają się zawody wielowirnikowców (np. latanie między bramkami i przeszkodami), w których mógłby wziąć udział uczeń szkoły średniej? Tak aby można tam było zdobyć jakiś dyplom, przynajmniej za udział.
F3P Warsaw Challenge to raczej kategoria innych modeli i wysoka poprzeczka.
Dron Show Reszów by było ok, ale to chyba tylko pokazy.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
Gone
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 15 cze 2014, 16:02
Lokalizacja: Mielec/Rzeszów

Re: Zawody wielowirnikowców

Post autor: Gone »

Na jesieni będzie dron show expo wraz z zawodami. (czy będą dyplomy nie wiem)
O innych planowanych w tym województwie zawodach nic nie wiem. Wiem natomiast że będą zawody w Gdyni w maju wg. FAI, w Toruniu (jako druga edycja) i pewnie Warszawa zorganizuje znów Mistrzostwa kraju.

Generalnie nie ma ograniczeń wiekowych, bardziej chęci i zaplecze finansowe.

edit: dla wielowirnikowców kategoria to F3U
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Zawody wielowirnikowców

Post autor: dragonfly24 »

Gone pisze:Na jesieni będzie dron show expo wraz z zawodami.
to ten dron show w Rzeszowie?
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
Gone
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 15 cze 2014, 16:02
Lokalizacja: Mielec/Rzeszów

Re: Zawody wielowirnikowców

Post autor: Gone »

Tak Dron Show Rzeszów jako kolejna edycja i większa impreza nazywać się będzie Dron Show Expo ( są już pierwsze informacje na FB)
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Zawody wielowirnikowców

Post autor: dragonfly24 »

Dostałem info, że w zeszłym roku dominowały 250-ki. Dron z ramą 180 też by się nadał (np. Eachine Falcon 180)? Jak by wyglądało konkurowanie o czas na trasie między 180 a 250? Regulamin z poprzedniego roku już jest niedostępny :/ Wyczytałem, że pakiet ma być przyczepiony na górze drona i dadzą transporter do podpięcia.

edit: napisali, że są w trakcie ustalania szczegółów

PS. Także jestem z okolic Mielca i uczeń, który ma zamiar startować też ;)
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
skynetic
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zawody wielowirnikowców

Post autor: skynetic »

Mam pytanie czy na te zawody każdy operator składa plan lotu czy po prostu organizator rezerwuje przestrzeń powietrzną dla uczestników?
skynetic - s900, Inspire1, Tarot 650
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Zawody wielowirnikowców

Post autor: dragonfly24 »

Można im zadać bezpośrednio pytanie na fanpageu https://www.facebook.com/dronexpo.rzeszow/
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
Gone
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 15 cze 2014, 16:02
Lokalizacja: Mielec/Rzeszów

Re: Zawody wielowirnikowców

Post autor: Gone »

180 tkami tez można, poczytaj przepisy F3U na których większość organizatorów się powołuje.
ODPOWIEDZ