Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mikpasz
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 31 gru 2015, 17:32

Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: mikpasz »

Witam
Chcę wzmocnić krawędzie natarcia Carbon-z cuba tak aby w czasie transportu była mniejsza szansa na uszkodzenie. Czytałem o taśmie zbrojonej. Czy naklejenie jej tak aby nie była pomarszczona wymaga dużych zdolności manualnych? Ile w przybliżeniu ważą 2 m o szerokości 50 mm taśmy?
Phantom 4 pro + Spektrum dx6e + Spektrum dx6i + Blade Nano qx + Su 29 mm na pływakach + Carbon-z Cub + HydroPro Inception
Było: Sky Surfer + Phantom 3 advanced + Cessna 182 1m + Blade MSrX + Alpha 1500 + Piper j3 Cub 1,4m + Hobby Engine Saint Princess
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: Verid »

Szkoda paprać taki ładny model zbrojoną. Weź grubą Tesa z tego wątku:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=32960

Jest prawie niewidoczna a robi swoją robotę.
Ten wredny...
mikpasz
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 31 gru 2015, 17:32

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: mikpasz »

Verid pisze:Szkoda paprać taki ładny model zbrojoną. Weź grubą Tesa z tego wątku:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=32960

Jest prawie niewidoczna a robi swoją robotę.
A czym ta taśma różni się od takiej "zwykłej przeźroczystej" z bricomarche?
Phantom 4 pro + Spektrum dx6e + Spektrum dx6i + Blade Nano qx + Su 29 mm na pływakach + Carbon-z Cub + HydroPro Inception
Było: Sky Surfer + Phantom 3 advanced + Cessna 182 1m + Blade MSrX + Alpha 1500 + Piper j3 Cub 1,4m + Hobby Engine Saint Princess
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: Verid »

Nie znam tej z Brico. Od standardowej przeźroczystej pakowej różni się grubością. Jest grubsza od folii ogrodowej a przy okazji nie szpeci modelu.
Ten wredny...
mikpasz
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 31 gru 2015, 17:32

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: mikpasz »

Dziękuję za pomoc. Jeszcze jedno pytanie nie związane z tematem. Producent rekomenduje pakiety o wadze 600 g. Mam taki tylko 1 (specjalnie kupiony do cub-a), ale mam także 2 akumulatory 5000 mah o wadze 720g. Czy różnica 120 g będzie mocno odczuwalna w czasie lotu?
Phantom 4 pro + Spektrum dx6e + Spektrum dx6i + Blade Nano qx + Su 29 mm na pływakach + Carbon-z Cub + HydroPro Inception
Było: Sky Surfer + Phantom 3 advanced + Cessna 182 1m + Blade MSrX + Alpha 1500 + Piper j3 Cub 1,4m + Hobby Engine Saint Princess
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: Verid »

To zależy. Od tego jakie model ma startowo obciążenie powierzchni nośnej, jaki profil i czy masz dość miejsca żeby go poprawnie wyważyć.
Przykładowo do EasyStar'a rekomendowanym pakietem jest bodajże 2200mAh. Latam z 3000mAh i Mobiusem i zdarzyła się termika. A są osoby które tam pakują 5000 i też latają.
Z kolei jak władowałem do Twister'a 3000mAh to na stockowym napędzie maszyna była nie do wyważenia bez dodatków i trzeba było ostro majtnąć przy starcie. Przy 2200mAh o niebo lepiej tak ze startem jak i z wyważeniem..
Ten wredny...
mikpasz
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 31 gru 2015, 17:32

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: mikpasz »

Spróbuję. Mam nadzieję, że go nie rozwalę.

EDIT:

Lot udany :-) Nie czuję żadnej różnicy względem 3300.
Phantom 4 pro + Spektrum dx6e + Spektrum dx6i + Blade Nano qx + Su 29 mm na pływakach + Carbon-z Cub + HydroPro Inception
Było: Sky Surfer + Phantom 3 advanced + Cessna 182 1m + Blade MSrX + Alpha 1500 + Piper j3 Cub 1,4m + Hobby Engine Saint Princess
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: PiotrSz »

Verid, to jest ta taśma ? Linki z linkowanego przez Ciebie postu wygasły już https://www.obi.pl/tasmy-klejace/tesa-t ... /p/5312582
Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: Verid »

Tak wygląda... Jak weźmiesz do ręki to się zorientujesz to bo pioruństwo jest nieludzko grube jak na taśmę
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: Adrián »

Używam takiej
Obrazek
Świetna, gruba i wytrzymała. Niestety ciężka. Dlatego daje w newralgicznych miejscach.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: PiotrSz »

No ja kończę oklejanie skrzydła taśmą Tesa Pack Strong, cienka, mocna, dobrze się klei i zabezpieczy model przed uszkodzeniami które pojawiają się podczas lądowania np, przed zabrudzeniami no i mimo tego że jest cienka to i tak wzmocni całość. Po przyklejeniu jest prawie niewidoczna.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: Verid »

No ja mam to co Adrian podał - gruba jak licho więc idzie tylko na brzuch i natarcie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: Arthor »

Temat oklejania dopadł i mnie. Im dłużej szukam tym większy mam mętlik w samych taśmach tesy. Są dwa warianty: lekki - Tesapack PP Strong (polipropylenowa) i pancerny - Tesapack Ultrastrong (PCV). Jest jeszcze Extrastrong - słabsza wersja Ultrastr... (PCV). Są jeszcze wynalazki typu Eco&Strong, ale tego nie biorę pod uwagę. Do tego dochodzą jeszcze wszystkie taśmy Tesa (nie pack), typu PE repair, Extra Power i cała masa podobnych.
Problem w tym, że wszystkie te taśmy występują tylko jako brązowe albo przeźroczyste. Czego używacie/co polecacie żeby oprócz zabezpieczenia nadać modelowi kolor, ot choćby zwykły biały? Pomalować najpierw model (czym?) i później oklejać przeźroczystą?
skow29
Posty: 66
Rejestracja: sobota 01 paź 2016, 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: skow29 »

Aerograf i lakiery modelarskie pod przezroczystą. Efekt będzie zależał tylko od talentu ;)
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Oklejanie taśmą szklaną zbrojona

Post autor: Arthor »

skow29 pisze:Aerograf i lakiery modelarskie pod przezroczystą
Czy takie lakiery nie będą osłabiać przyczepności taśmy? Taśma nie będzie odchodzić całymi warstwami z samym lakierem? No i jakie lakiery wybrać (najlepiej w sprayu) żeby mi pianki nie rozpuściły? I tak jestem skazany na ebay'a i amazona, więc cena ma drugorzędne znaczenie...
ODPOWIEDZ