Poszukiwanie pakietu

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Poszukiwanie pakietu

Post autor: Byczek »

Witam,
Jakiś czas temu w locie wypadł mi pakiet z kadłuba :-/ , przez otwór w nim. Szukam kogoś kto posiada wykrywacz metali i miałby trochę czasu go ze mną poszukać, teren do szukania nie jest wielki, szkoda mi go trochę bo jest prawie nowy i może jeszcze służyć, a zguba to pakiet 5000 mah 11,1 v, ze swej strony zapewniam dowóz, kawę , może browarka jakieś latanie i odwiezienie z powrotem. Pakiet leży gdzieś w polu w okolicach wsi Zręczyce gm. Gdów, pozdrawiam i zapraszam!!
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: pawelsky »

Byczek pisze:Pakiet leży gdzieś w polu w okolicach wsi Zręczyce gm. Gdów
[...]
teren do szukania nie jest wielki
Optymista... ;-)
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: Byczek »

pawelsky pisze:
Byczek pisze:Pakiet leży gdzieś w polu w okolicach wsi Zręczyce gm. Gdów
[...]
teren do szukania nie jest wielki
Optymista... ;-)


hahah, to może być pas o szerokości ok 15 metrów do ok 30 m długości więc nie wiele. Bez paniki może się znaleźć. Poszukuje kogoś kto ma wykrywacz metali.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: pawelsky »

Byczek pisze:hahah, to może być pas o szerokości ok 15 metrów do ok 30 m długości więc nie wiele. Bez paniki może się znaleźć. Poszukuje kogoś kto ma wykrywacz metali.
Nie zebym Cie zniechecal, ale szukanie modelu motoszybowca o rozpietosci 1.3m ktory rowniez spadl na 'niewielki' (jak mi sie wowczas wydawalo) teren zajelo mi 3 miesiace... :)
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: ci3jk4 »

Już nie mówiąc o tym że jeśli to było "jakiś czas temu", to z tego pakietu i tak nic nie będzie, bo już umarł :)

PS. usilną próbę posprzątania po sobie jak najbardziej popieram :)
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: KamilCK »

A ja powiem tak w zeszłym roku zgubiłem gps i kartę pamięci SD i o dziwo znalazłem z pomocą kolegi zajęło nam to 2h krąg poszukiwań był 6metrow tak więc da się
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: pawelsky »

KamilCK pisze:krąg poszukiwań był 6metrow
Czyli w najlepszym wypadku 18 razy mniejszy ;-)
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: KamilCK »

Tak ale karta SD od mobiusa mniejsza jakieś 50/70 raz lub więcej i trawa głęboka bo to na łące. I bez żadnego wykrywacze metalu. Następny przykład koledze przy około 70km/h skrzydło się złożyło krąg poszukiwań 100m na 40m zgubione 2 pakiety 5ah i 1ah od wideo znalezione w 30min 6osob tak więc nie mówić że się nie da bo mam przykłady z życia wzięte że się da.
Ps. Pakiet znaleziony około 50m od miejsca złamania się skrzydla i jego resztek.
Więcej mam przykładów podawać? Bo jeszcze by się znalazły!
Jeden mam przykład tylko nie znalezienia pakietu jak w Funjet ultra się otworzył i go rozerwalo przy około 380km/h i pakiet 6s 3000mah to żeczywiście się nie znalazł bo przy tej prędkości mógł się wbić głęboko w ziemię
To krąg poszukiwań musiał by być około 500metrow lub więcej przy tej masie i prędkości
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: pawelsky »

KamilCK pisze:nie mówić że się nie da
Nikt nie mowi ze sie nie da, mowimy jedynie zeby zachowac umiarkowany optymizm, bo nie jest to takie proste jak sie na pierwszy rzut oka moze wydawac...
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: KamilCK »

Żeczywiście do łatwych to nie należy i czym dalej czasowo tym trudniej ale trzeba chcieć.
Ps. Pakiet jest wodoszczelny tak więc te 5/7 dni mu tu niezaszkodzi bardzo jak sobie poleży. Chyba że dostał zwarcia lub ma jakiś odbiornik to może być z nim kiepsko
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: df2 »

Obrazek

Proponuję być optymistą.
Kawałeczek skrzydła z powyższego motoszybowca widoczny tuż nad otworem płyty został znaleziony w trawie. Szukanie zajęło 5 minut dnia pierwszego i 20 min dnia drugiego.
Najlepiej wziąć ze sobą osobę, która ma "szczęście do szukania". Kolega mówi, że kobiety na starcie mają to szczęście skuteczniejsze.
Może coś w tym jest. Kiedyś szukałem 2x 2h kawałków dlg rozsypanego po lotnisku po zbyt mocnym wyrzucie.
Z wyżej wymienioną pomocą ostatni kawałek - dziób z mocowaniem serwa i pakietem - ciemno brązowy kadłub z czarnym pakietem- został znaleziony w 50 cm gęstym zielonym zbożu, 1.5m od brzegu lotniska (czyli 1.5m w polu) w 15 minut. Moja Żona dostrzegła go z lotniska, był pionowo wbity w ziemię między roślinami (zauważyła z pewnej odległości kawałek czerwonego kabelka od pakietu).

Brać swoją żonę na lotnisko, do tego jeszcze parę osób i szukać :-) szczególnie jeśli wiadomo gdzie mniej więcej rozbitek leży. Założyć, że leży dalej niż się wydawało i czekać na sukces.
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: yorg68 »

Obrazek
Oby na przyszłość jak najmniej poszukiwań :-P

Jerzy
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: Byczek »

Dzięki za radę, kolega pożyczy mi wykrywacz metali i jazda w pole.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Poszukiwanie pakietu

Post autor: df2 »

Kolegę też weź. Im Was więcej tym łatwiej.
ODPOWIEDZ