Przerobka Hype u can fly

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Przerobka Hype u can fly

Post autor: Andziak »

Witam,

Jestem szczesliwym osiadaczem modelu hye u can fly.
Chce dokonac kilku rzerobek i licze na pomoc :)

1. zamontowanie do ogona żyłki o długości 2 m do wyciągania szybowca z lotką w kształcie krzyza na końcówce.
Pytanie mam takie ( ma ktoś doświadczenie jak będzie ze środkiem ciężkości do wyciągania szybowca oi wadze ok 500g ? zdaje sobie sprawe ze bee musial delikatniej startowac a nie pionowo do gory bo silnik nie uciagnie ( w przyszlosci planuje zmienc na mocniejszy silnik )

2. są jakieś proste patenty na zrobienie 5 kanału w szybowcu do odpinania linki ? jak zrobić taki mechanizm z serwa ? a moze sa gotowce ?:)

3. Ogolnie ma ktos doswiadczenia w tym temacie ?:P

4. nie zwiazane z tematem jakies pomysly na klapy do tego samolotu ? lotki sa prawie na calej dlugosci ;/
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Awatar użytkownika
Andrzej G
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:13
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Przerobka Hype u can fly

Post autor: Andrzej G »

... A czytasz choć trochę fora modelarskie, oglądasz JUTUBA, lub byłeś na jakimś pikniku modelarskim - Żar, Wilcze laski, itp. Tam są wszystkie odpowiedzi.
1 - linka powinna mieć 10-20m i jest mocowana na grzbiecie kadłuba zaraz za środkiem ciężkości.
2 - tak - piąty kanał w aparaturze i gotowe rozwiązania w sklepach modelarskich
3 - sam nie holowałem
4 - przeciąć lotki np w proporcji 60/40 i dodać parę serw, lub zmiksować klapy na istniejących lotkach.
pozdrawiam

Andrzej
ODPOWIEDZ