Czy goldpiny z czasem mogą nie stykać?

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Czy goldpiny z czasem mogą nie stykać?

Post autor: NeXuS »

Cześć. Moje modele zaliczają kolejny sezon i zaczynam się zastanawiać, czy goldpiny we wtyczkach podłączonych do odbiorników, AP itd. nie rozpinane przez długi czas mogą zaśniedzieć, zardzewieć i stracić połączenie (mówimy o zwykłych goldpinach z badziewnego sklepu elektronicznego, a nie super hiper złotych). Zdarzyła się kiedyś komuś taka przykra niespodzianka?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy goldpiny z czasem mogą nie stykać?

Post autor: Verid »

NeXuS pisze:czy goldpiny we wtyczkach podłączonych do odbiorników, AP itd. nie rozpinane przez długi czas mogą zaśniedzieć, zardzewieć i stracić połączenie
Teoretycznie mogą ale...
NeXuS pisze:Zdarzyła się kiedyś komuś taka przykra niespodzianka?
Jak dotąd nie. Dla przykładu, ostatni raz odbiornik w ES'ie ruszałem w 2014 i póki co, odpukać, nic się nie dzieje. Fakt że model trzymany w cieple, nie był topiony a chmury zaliczył ze dwa razy w życiu i to w słoneczny dzień więc okazji do korozji nie miał.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy goldpiny z czasem mogą nie stykać?

Post autor: NeXuS »

U mnie podobnie. Może nie ma się czym niepokoić o ile nie było narażenia na wilgoć. Jakby ktoś miał model, w którym od lat nie ruszał wtyczek, a ciągle styka i lata, to niech się pochwali.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Czy goldpiny z czasem mogą nie stykać?

Post autor: jelcyn »

Jeśli brak korozji(użytkowanie przy zbyt dużej wilgotności), styki nie dadzą więcej niż 0,2ohm po 20 latach. Przy 99,9% zastosowań taka rezystancja będzie pomijalna a więc opisywany w tytule problem nie istnieje.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy goldpiny z czasem mogą nie stykać?

Post autor: NeXuS »

No i super. Czuję się uspokojony.
ODPOWIEDZ