Krótkie przewody JR

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

toih
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2015, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Krótkie przewody JR

Post autor: toih »

Nie znalazłem bardziej odpowiedniego działu na takie pytanie, tak więc w razie czego proszę o przeniesienie.

Orientuje się ktoś może gdzie w polsce dostanę krótkie (~5cm) przewody JR-JR? (nie jestem pewien czy tak to się nazywa, 3 pin female, takie jak od serw, z tym że po obu stronach) Znalazłem na chińskich stronkach, ale nie chcę czekać miesiąca. Potrzebuje ich ok. 16 sztuk, a wolałbym uniknąć lutowania 96 konektorków.

Dla pewności przykładowe foto z aliexpress:
Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: Verid »

toih pisze:Orientuje się ktoś może gdzie w polsce dostanę krótkie (~5cm) przewody JR-JR?
A 10cm i Standard Futaba może być?

http://abc-rc.pl/wtyk-serwa-1ch-do-3ch-10cm
http://abc-rc.pl/przejscie-do-podlaczen ... biornikiem
toih pisze:Potrzebuje ich ok. 16 sztuk, a wolałbym uniknąć lutowania 96 konektorków.
To zainwestuj w zaciskarkę - szczerze polecam.
Ten wredny...
toih
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2015, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: toih »

10cm to za dużo, nawet nie chodzi o masę, tylko żeby pozbyć się plątających przewodów. Co do zaciskarki, to jakoś nie potrafiłbym zaufać zaciskanym (szczególnie osobiście przeze mnie) przewodom. No niestety, ale po dalszych poszukiwaniach nadal nic nie znalazłem, trzeba będzie zacisnąć zęby i lutować.

Ale tak na przyszłość, standard Futaba to znaczy, że posiada ten bolec uniemożliwiający odwrotne włożenie? A zwykły konektor tego typu nazywa się "systematycznie" żeńskim JR?

Obrazek
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: kamilborkowski »

toih pisze:Ale tak na przyszłość, standard Futaba to znaczy, że posiada ten bolec uniemożliwiający odwrotne włożenie? A zwykły konektor tego typu nazywa się "systematycznie" żeńskim JR?
Tak. Przy czym jeśli męskie gniazdo masz nie w standarcie Futaba to można obciąć ten wystający bok.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: PiotrSz »

toih, dobrze zaciśnięte końcówki są bezpieczniejsze od lutowanych. Zdarza się że lutowany przewód częściej się odłamuje niż zaciśnięty...
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 276
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: Boogie »

toih pisze:Co do zaciskarki, to jakoś nie potrafiłbym zaufać zaciskanym (szczególnie osobiście przeze mnie) przewodom.
A myślisz, że fabryczne są lutowane? Są zaciskane.
Pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: Adrián »

Dokładnie, tylko zaciskane i to chyba najlepszy sposób. Czyli tak jak fabrycznie. Sporo tego masz.. Osobiście by mi się nie chciało, zamów z Chin, dłużej poczekasz, pewnie taniej Cie wyjdzie a się nie narobisz.
Chyba, że nie masz czasu to.. Współczuję ;-)

Zaciskam "ręcznie" bez zaciskarki, tylko z pomocą małych kombinerek, już idzie coraz lepiej, ale tyle by mi się nie chciało.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: Rurek »

Nie byłoby nasze forum tym czym jest gdyby raz na kwartał nie było tematu "konektory lutowane vs zaciskane" oraz "zaciskarka lepsza niż bez" :-)
I oczywiście w obu kwestiach odpowiedzi są niezmienne od sześciu lat :-)
1) zaciskane de best - "ludzie doktoraty piszą z połączeń zaciskanych i ich wyższości nad lutowanymi na ruchomych, elastycznych przewodach niepozbawionych drgań"
2) "życie będzie zupełnie inne gdy kupisz zaciskarkę" :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: Adrián »

Rurek pisze:2) "życie będzie zupełnie inne gdy kupisz zaciskarkę"
Pewnie to prawda.. Kiedyś nawet byłem o włos.. heh Tylko czy naprawdę to tak fajnie działa, że nie trzeba poprawiać? Za pierwszym razem zarabia?
Z drugiej strony, tyle ile ja tego robię, to spokojnie daje radę bez.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: Verid »

Adrián pisze:Tylko czy naprawdę to tak fajnie działa, że nie trzeba poprawiać?
Tak.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: Adrián »

Hmm to chyba zrobię podejście nr2.. ;-)
Kiedyś czytałem o polecanych na forum, może jeszcze sprzedają takie.

Temat o zaciskarce, trochę się przedawnił i dużo linków "wyparowało". Czytałem dobre opinie o tej JST-SH http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
teraz jest dostępna w EU, mam kilka rzeczy do zamówienia, to może dorzucić?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: Rurek »

Adrián pisze:Kiedyś czytałem o polecanych na forum, może jeszcze sprzedają takie.
Nawet przyklejony temat jest , czego nie powinienem nawet przypominać :-) http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=35124#p35124

Edicao: Oooo w międzyczasie przeedytowałeś posta. Mam tę zaciskarkę jak i tę polecaną wcześniej w klejonym temacie. Obecnie używam tej z HK jest bardzo zacna.
Kup sobie woreczek pinów (sprzedawane na 50, 100 sztuk na aledrogo za kilka złotych. Weź też kup troche przewodu 0,2...0,5 i jakiś grubszy. Po dzesięciu zaciśnięciach na każdym przewodzie będziesz to robił jak maszyna :-)
Jedyne czego potrzeba to narzędzie pomocnicze do zaciśnięcia pierwszych wąsików na izolacji, przed włożeniem w maszynkę (ja tak robię)
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Krótkie przewody JR

Post autor: Adrián »

Tak wiem, czytałem, tylko minusem dodawania samych linków, jest to, że po dłuższym czasie są już nie aktualne. Chyba lepiej podawać też nazwę i ew link
ODPOWIEDZ