Walizka do ramy 500

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: kuczy »

ja swoją pięćsetkę przewożę w czymś takim:

Obrazek

rozmiar - w sam raz na S500, są kieszenie - w przedniej górnej śmigła, kluczyk, w przedniej dolnej pakiet LiPo.
Dla mnie taka walizka ma jedną zaletę - nie ma żadnego oznaczenia sugerującego, że w środku jest sprzęt warty "zainteresowania" - a poza tym ma blokadę zamka na 3cyfrowy kod. pewnie profesjonalnie byłoby do środka zrobić formatkę z czarnej pianki, mi na razie wystarczy inny patent - fabryczne gumki :) - utrzymują kopter centralnie w środku.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: matulekpl »

Tylko w transporcie jak położy sie cos na taką torbę to w środku wszystko połamane... Ja jestem w trakcie wycinania w gąbce tapicerskiej, a walizkę wziąłem od garnków, które kiedyś dostałem do odkurzacza:) jak w weekend przysiądę to zrobię foty:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: kuczy »

matulekpl, owszem - dałem tylko pogląd jak ja się transportuję - biorąc pod uwagę, że jak jadę polatać to nie biorę innych "gratów", a walizkę kładę poziomo w bagażniku - dla mnie to dobra opcja - walizkę zresztą miałem, więc to opcja zero-nakładowa :)

równie dobrze można się zastanowić nad kejsami do przewożenia sprzętu muzycznego, np:
http://sprzedajemy.pl/case-walizki-dj-n ... to,2782917
Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: Dabalwwy »

Panowie walizka zrobiona. Oczywiście to mój pierwszy taki projekt. Wymiary wewnętrzne 50x50x28. Całość wyszła mnie ok 350zł wiec nie jest złe zwłaszcza gdy patrzyć na oferty zakładów zajmujących się produkcja walizek.

ceny elementów
1 sklejka 6 mm - 42 zł
2 okucia (narożniki, profile, zamki,zawiasy) - 164 zł
3 pianka meblowa wycinana na wymiar T40 - 80 zł
4 okleina meblowa gruba 200x150 (sporo jeszcze zostało) - 35 zł
5 nity,podkładki - 27 zł
6 uchwyty,nóżki, rączka teleskopowa - 0 zł (wyciągnięte z zepsutej walizki)

Razem 348 zł

Lepsze foty wrzucę za parę dni. Mam tez listę kompatybilnych ze sobą elementów do takiej skrzyni wiec jak by ktoś chciał to podam.

https://www.dropbox.com/s/m4juo7bfdlitm ... 6.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/u6tke14s3cgp9 ... 2.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/wtrerhxlft3b4 ... 8.jpg?dl=0
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: Adrián »

Ładnie wyszła ;-)
Orientacyjnie, ile zaoszczędziłeś na własnoręcznej robocie, względem gotowca na zamówienie?
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: MrOwA »

No całkiem przyjemnie. Ale cena też wcale nie taka niska :(
Też myślę nad skonstruowaniem jakiegoś kuferka do przewożenia samochodem. A tak apropo to jakiej szukać pianki? T40, czy coś niższego wystarczy ?
Ogólnie widzę, że tych tapicerskich to raczej w kolorze czarnym ciężko dostać :)
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: matulekpl »

nooo super to wygląda:)
czym wycinałeś gąbkę?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: Dabalwwy »

Co do centy to sporo zaoszczędziłem , pisałem do kilku firm która robi walizki i do jednego gościa z olx ceny jakie mi proponowali to 400zł olx a firmy 500+ . Była nawet taka która chciała 800zł . Oczywiście ceny bez wypełnienia sama walizki. Na rynku sporo jest gotowych walizek ale o szerokości do 40cm i o mniejszej głębokości a tak mam idealnie pod swoje potrzeby.



Arkusze gąbki maja po 3 cm a ciałem je skalpelem modelarskim, T40 to dość sztywna gąbka wiec szło dość dobrze. Oczywiście cięcie nie jest to jakości specjalistycznego plotera ale spełnia swoje zadanie;] Jeszcze muszę trochę popracować nad ta gąbką a później skleić ja klejem tapicerskim.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: Rurek »

Polecam zabawę z gąbką rastrową tak na przyszłość.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: Dabalwwy »

Nie musisz polecać to super rozwiązanie. Tylko powiedz ile by mnie kosztowała ta gąbka do skrzyni?? Pewnie tyle co skrzynia albo i więcej;] To ma sens przy głębokości do 5 cm a nie 25cm
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: MrOwA »

Dabalwwy pisze:Nie musisz polecać to super rozwiązanie. Tylko powiedz ile by mnie kosztowała ta gąbka do skrzyni?? Pewnie tyle co skrzynia albo i więcej;] To ma sens przy głębokości do 5 cm a nie 25cm
A możesz zdradzić gdzie swoja piankę nabyłeś?

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: Dabalwwy »

http://allegro.pl/pianka-gabka-tapicers ... 79692.html Zamawiałem 9 arkuszy dostałem 11;] , Prosiłem o jakiś ciemny kolor dostałem zajebisty szary wszystkie arkusze identyczne a podobno z tym jest rożnie w gąbkach tapicerskich (mieszane kolory w jednym kawałku)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: Adrián »

Fajnie, też skorzystam, do mojego kuferka. A możesz powiedzieć, bo nie znam się na rodzajach gąbek, czy przy Twojej twardości jeszcze się ugina, czy potrzeba sporego nacisku?
Chciałbym taką raczej twardą, ale z możliwością ściśnięcia pod sporym naciskiem.
Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: Dabalwwy »

Sam tez nie znam się na gąbkach ale się podpytałem została mi polecona t40 . Według mnie jest idealna sztywna ale przy sporym nacisku się ugina . Z 10 cm byłby całkiem dobry materac;]
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Walizka do ramy 500

Post autor: Adrián »

To myślę, że dla mnie też będzie idealna. Dzięki.
ODPOWIEDZ