Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

Post autor: Adrián »

Witajcie,
od tygodnia czytam i oglądam różne testy, szukając kolejnego multimetru dla siebie (obecny, prosty model unit, często musze pożyczać, i zostaje z niczym.)
Chciałem kupić coś na dłużej, sprawdzonej firmy, możliwie dokładny, oraz żeby był bezpieczny*

Zaczynając poszukiwania, budżet wynosił 100-150zł Jak to zwykle bywa, życie zweryfikowało, że lepiej wydać więcej i kupić coś sprawdzonego.
Budżet od 200-300zł (to już naciąganie, wiem, że fluke i innych dobrych firm za to nie kupię, ale jak 50zł zrobi Dużą różnicę, to wezmę to pod uwagę).

Wymagania? Raczej podstawowe:

1. Bezpieczeństwo*
2. Znana firma
3. Możliwie najdokładniejszy pomiar, w tym przedziale cenowym
3. Podświetlany ekran
4. Szybki "brzęczyk"

Nie wiem, czy na prawdę będę potrzebował true rms

Z bajerów, to fajnie jakby był pomiar temperatury. Wiem, że nie będzie to super dokładne, ale myślę, że często by mi się przydało

Widzę, że jeszcze jest możliwość podpięcia pod komputer. Jeśli będzie taka możliwośc, to zapewne na początku się nią pobawię, ale czy to mi potrzebne na dłuższą metę? Wątpię.
Dlatego, traktuję to jako ciekawostkę, jak będzie to fajnie, jak nie, to nie będę płakał.

Dlatego, znalazłem 3 modele, różnych firm, które mnie interesują i chyba spełniają Wszystkie moje założenia:


1. CD772 SANWA
https://ndn.com.pl/multimetry-cyfrowe/1 ... anwa-.html

2. BM805s Brymen
http://www.biall.com.pl/item,BM805s-Mul ... 02025.html

3. V&A VA30s
http://allegro.pl/miernik-multimetr-v-a ... 46592.html

Jeśli są inne, których nie zauważyłem, a spełniają moje wymagania, to bardzo proszę o podzielenie się. Nie upieram się przy swoim wyborze, ale czytając, chyba były optymalne do moich potrzeb.
Ostatnio zmieniony wtorek 19 sty 2016, 15:13 przez Adrián, łącznie zmieniany 3 razy.
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A

Post autor: acc »

A jednak może Fluke z aliexpress? Mam Fluke 18b i jestem bardzo zadowolony - ale to 100$ więc już ponad 400zł. Ale tańsze są modele 17b i 15b. Jest to seria Fluke wypuszczona na azjatycki rynek, która o dziwo jakością wykonania niewiele odbiega od "pełnowartościowych" Fluke. Zbierają bardzo dużo pozytywnych opinii na zagranicznych forach.
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A

Post autor: Adrián »

100$ to zdecydowanie ponad budżet, tym bardziej, że znając moje szczęście, dojdzie Vat i opłaty he
Ale poczytam, bo nie brałem pod uwagę, ze względu na cenę.
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A

Post autor: acc »

No ja się niestety załapałem - kupowałem w tym samym czasie co jeden koleś ze swiatelka.pl, przesyłki wysłane w tym samym czasie, leciały tym samym samolotem i mi się nie udało... :)

Zobacz te 15b/17b. Modele różnią się po jednej-dwóch funkcjach. Np 18b ma pomiar napięcia przewodzenia led (Vf) na którym mi zależało.
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A

Post autor: Adrián »

Oglądałem zaproponowane modele, nawet ten najtańszy mógłbym zaryzykować, chociaż po opłatach wyjdzie sporo..
Na dzień dzisiejszy, sporym dla mnie minusem, jest długi czas oczekiwania, a multimetr potrzebuję raczej na wczoraj..
Raczej zdecyduję się na zakup w PL, i wybiorę ten, na który mi budżet pozwala i mogę go szybko dostać..
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

Post autor: Adrián »

Ok, poczytałem i klamka zapadła, myślałem nad 15b, ale po przeczytaniu o możliwościach 17b i 18b, wypada najlepiej, co ciekawe, znalazłem w "okazyjnej" cenie, tylko czy nie za duża okazja?

http://www.aliexpress.com/item/Authenti ... 18411_6451

Doliczając Vat i opłaty wychodzi ok 400zł
Tylko najgorszy ten czas oczekiwania.. Tym bardziej, że za chwilę będzie napięty czas w Chinach.. Co myślisz, warto kupić od tego sprzedawcy?
Chyba taniej już nie znajdę..
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

Post autor: acc »

No proszę, a jednak :) Z fotek wygląda chyba identycznie, taki sam kabelek, instrukcja. Różni się tylko tym że Twój jest w futerale, a ja miałem w kartoniku. Zresztą sam porównaj ze snapshotem mojego zakupu z kwietnia 2014 - http://www.aliexpress.com/snapshot/6061 ... 7679872442

Patrząc na rating sprzedawcy z Twojej oferty to bym się nie bał, a przez apkę masz $73,31 :)
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

Post autor: Adrián »

Jest też opcja bz futerału, ale za kilka $ myślę, że warto, tym bardziej, że to raczej multimetr na lata.
Także zamawiam, w najgorszym razie, wyjdzie do 400zł ;-)
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

Post autor: acc »

U mnie latami multimetr leży na biurku pod ręką i gdybym go miał wyciągać z futerału za każdym razem to by mnie trafiło :)
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

Post autor: Adrián »

Heh prawda. Już zamówiony i czekam z nadzieją, że wyślę przed lutym, bo inaczej d.. zbita heh
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

Post autor: Lee »

Moim zdaniem fluke za kilka stówek to pomyłka, fluke są dla profesjonalistów którzy mogą wydać 1000zł.
Za ułamek ceny mam miernik o podobnej dokładności za 170zł czyli unit ut139c.
Za te same pieniądze mogłeś kupić dokładniejszy miernik, czyli unita.
Pewnie teraz będziesz się bronić na wszelakie sposoby że ten fluke co wybrałeś jest lepszy od tego unita, zapewne zaczniesz od niby lepszej jakości wykonania xd
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

Post autor: Adrián »

Nie zamierzam wchodzić w potyczki słowne. Miałem unita i mówię nie. Tyle ode mnie.
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

Post autor: acc »

Ja wcześniej używałem 3 lata ut70a. Pod koniec swojej egzystencji pokrętło obrotowe strasznie odmawiało posłuszeństwa.
Pozdrawiam,
Adam
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

Post autor: Lee »

Mój poprzedni unit chyba już ma ze 3 lata i wciąż działa...
Awatar użytkownika
andre333
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 10:51
Lokalizacja: żary

Re: Multimetr Sanwa vs Brymen vs V&A vs ?

Post autor: andre333 »

Mam w domu trzy mierniki unit-a (cęgowy, i dwa standardowe duży i mały) i też polecam, warto dokupić przewody pomiarowe silikonowe.
Najstarszy miernik ma już 12 lat i wciąż działa, nieco nowszy cęgowy zepsuł sie po gwarancji - naprawili w serwisie unita za śmieszne pieniądze!
Co do awarii pokręteła to też przerabiałem, da to się szybko naprawić,15 min roboty, trzeba odgiać nieco blaszki pod pokrętłem, przyczyna awarii leżała w tym że miernik wielokrotnie upadał na twarde podłoże.
Jednym słowem polecam tą firmę.
ODPOWIEDZ