878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: automaciek »

Adrianie, jest tak jak bubul3 prawi- dobra lutownica z grotami o różnych rozmiarach ( dobra bo jest ergonomiczna, ma trwałe groty, stabilizację temp., wymienne grzałki - kolby) a do wylutu to zwykła opalarka styknie (potrenować trza na złomie elektronicznym). Robie takie rzeczy połprofesjonalnie czyli prawie zawodowo. Stm32 w kfc w ten sposob wymieniałem, i wiele innych. Reasumując nawet niedrogi solomon z pokrętłem i linijką diodową, komplet grotów, opalarka i do dzieła.
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Verid »

Adrián pisze:Jeszcze zawrócę Wam głowę, podpowiedzcie, czy warto dokupić jakąś inną dyszę do hot air'a, niż te co są w zestawie, jakiej często używacie?
U mnie w zestawie były 3 czy 4 różne dysze. Założyłem jedną jaką uznałem za stosowne na tamtą chwilę i od tego czasu nie zmieniałem ani razu więc zastanawiaj się nad tym dopiero jak żadna ale to żadna z zestawu ci nie podpasuje i nie da się przerobić na to co chcesz...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
jedrekxxd
Posty: 223
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:47
Lokalizacja: Niszczewice

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: jedrekxxd »

Solomona również mogę ci polecić, bo sam korzystam z sl-20 esd. Świetna stacja z tanimi grotami. Kilka razy na całą noc zostawała włączona i nic się z nią nie dzieje. Co do hotaira, bardzo przydatny tam gdzie musisz uważać z temperaturą. Tak jak piszą opalarką też się da, ale nie masz wtedy regulacji temperatury, co może niekorzystnie wpłynąć na niektóre rzeczy.

http://allegro.pl/858-mocna-stacja-luto ... 12536.html ogólnie korzystam czasem i jest wystarczająca, natomiast jeśli potrzebowałbyś solomona to odezwij się na priv mam fajne nowe zestawy na sprzedaż
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Rurek »

Jak szaleć to na całego ;-) http://www.banggood.com/TS100-Digital-O ... cgodJ3wHjA
Stacja lutownicza w rękojeści :shock:
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Adrián »

Dziękuję za opinie i podpowiedzi. Stację jakiś czas temu już otrzymałem, ale nie było okazji by ją wypróbować, do wczoraj. Jestem (póki co) bardzo zadowolony :-)
Teraz trenować z smd, bo jeszcze nie miałem okazji. Choć zawsze chciałem spróbować.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: ci3jk4 »

mam 898D od jakichś 2 lat i sobie chwalę, sam niewiele lutuję, ale czasami jakieś piny czy nawet smd przesunięte na pcb poprawić świetna sprawa. Hotaira w sumie używam głównie do termokurczek i bardzo rzadko do wylutowywania jakichś wielostronnie lutowanych układzików, bo prawie wszystko idzie ładnie wyjąć i przylutować kolbą z cienkim grotem.
Mimo to nie oddałbym tego hotaira :)
Imho dobry zakup ale do smd to jeszcze zainwestuj w zestaw dobrych penset i dobrą ciężką trzecią rękę :) Tak naprawdę to z dobrymi pęsetami i trzecią ręką można i najzwyklejszą lutownicą ładnie lutować, ale z ze stacją jest dużo szybciej i prościej :)

Jak masz zestaw 4 penset - ostra prosta, ostra 45% i to samo z tępych to zupełnie inna zabawa i brak kombinowania jak tu układzik złapać :)
Awatar użytkownika
Master Yoda
Posty: 148
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 21:30
Lokalizacja: Gołdap

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Master Yoda »

Rurek pisze:Jak szaleć to na całego ;-) http://www.banggood.com/TS100-Digital-O ... cgodJ3wHjA
Stacja lutownicza w rękojeści :shock:
Obrazek
Rurku wszystko pięknie ładnie, bardzo fajna sprawa. Choć mam jedno malutkie ale, mianowicie czy jest dostęp do podstawowych części takich jak grzałka?
Hangar: Compass Odin90 FBL, Kyosho C4, KDS 550 Innova v2, Trex 450 pro v2 FBL, Blade SR, 4x Blade 130X, Blade MCPX, Skoczek by Rayford.
Aparatury: Spektrum DX8T Dsmx, Spektrum DX6i Dsmx.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Rurek »

Jakbyś przeczytał opis to byś nie pytał...
http://www.banggood.com/Original-Replac ... 84215.html
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Adrián »

ci3jk4 pisze:
Jak masz zestaw 4 penset - ostra prosta, ostra 45% i to samo z tępych to zupełnie inna zabawa i brak kombinowania jak tu układzik złapać :)
Dokupiłem świetny tani chwytak próżniowy w tym samym sklepie i jest super, ale pensety też jakieś się znajdą.
Trenuje na starych gratach :-)
Awatar użytkownika
Master Yoda
Posty: 148
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 21:30
Lokalizacja: Gołdap

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Master Yoda »

Faktycznie moje nie dopatrzenie, czyli już wiem co chcę dostać na święta :D .
Hangar: Compass Odin90 FBL, Kyosho C4, KDS 550 Innova v2, Trex 450 pro v2 FBL, Blade SR, 4x Blade 130X, Blade MCPX, Skoczek by Rayford.
Aparatury: Spektrum DX8T Dsmx, Spektrum DX6i Dsmx.
Krait
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 21:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Krait »

Hej, Od paru dni męczy mnie pewna sprawa. Otóż mojej żonie zamarzyła się maszynka do pirografii (wypalania w drewnie) a mi marzy się lutownica 878D. Nie chciałbym kupować niepotrzebnie dwóch urządzeń dlatego zastanawiam się czy hot airem da rade wykonywać zdobienia / wypalać w drewnie? Oczywiście myślę to o zastosowaniu cienkiej i płaskiej dyszy.
Pozdrawiam
Tomek
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Lee »

Nie znam się ale się wypowiem.
No problemu nie powinno być, tą chińską maszynkę wykorzystują do wielu rzeczy...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Verid »

Krait - jeżeli zależy ci na zadowoleniu żony to kup jej ten pirograf a sobie hot-air'a. Oczywiście można hot-air'em przyswędzić drewno ale zakładam że szanowna małżonka chciałaby coś narysować a nie tylko dostać osmolony kawałek patyka bo na tym to się skończy. Z kolei lutowniczki do SMD z takich stacji to zdecydowanie za mala moc. No i zważ że do pirografów dają zestaw końcówek o różnych kształtach.
Ten wredny...
Greg200
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 07:22
Lokalizacja: Elbląg

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Greg200 »

Nie tak dawno, w sobotę widziałem w ...sieciówce na "L" komplecik z wypalarką do drewna za 34pln.
Krait
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 21:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Krait »

Dzięki za porady, trza będzie zainwestować w dwa urządzenia :)
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ