HUBSAN x 4 107D FPV - PROBLEM

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

HUBSAN x 4 107D FPV - PROBLEM

Post autor: timon123 »

Witam. Po włączniu aparatury miga czerwona dioda.... myślałem ze to jakaś awaria i wziąłem drugi zestaw bo kupiłem dwa hubsany FPV .
Teraz po odbyciu kilkunastu lotów zdarzyło się to samo. Czyli w następnej aparaturze nie włącza się ekran, tylko miga czerwona dioda i po pewnym czasie gaśnie. Coś się rozkalibrowało czy popsuły się identycznie dwie apki? :-| Najgorsze ze stało się to w terenie gdy robiłem testy bardzo przydatne dla użytkowników tego modelu ,sprawdzaliśmy prędkość max i zasięg aparatury przy różnym napięciu lipola :cry: .
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: HUBSAN x 4 107D FPV - PROBLEM

Post autor: mzyla »

Baterie.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: HUBSAN x 4 107D FPV - PROBLEM

Post autor: maxxxior »

u mnie było to samo. jeśli to nie baterie to poszedł odbiornik video w apce.
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: HUBSAN x 4 107D FPV - PROBLEM

Post autor: timon123 »

Jednak baterie :-) , używałem enelopów i zmyliło mnie że po przełożeniu do drugiej tamta działała jeszcze ileś lotów. Będę bardziej uważał na napięcie baterii. Zapewne miganie czerwonej diody raz lub kilka razy sygnalizuje właśnie wyczerpane baterie. Pozdrawiam i dziekuję.
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: HUBSAN x 4 107D FPV - PROBLEM

Post autor: MichasKrk »

Wskaźnik poziomu naładowania baterii aparatury znajduje sie przecież na wyswietlaczu w prawym górnym rogu i z tego do pamietam jak juz baterie sa słabe, to ikonka ma kolor czerwony, a tak to właściwie wszystko swieci sie na zielono.
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: HUBSAN x 4 107D FPV - PROBLEM

Post autor: timon123 »

No to nie jest tak jak mówisz w przypadku użycia baterii sanyo enellop . Naładowane maja 1,34 V i po włożeniu do aparatury nie pokazuje wszystkich chyba 5 kresek naładowania. Jedna znika bardzo szybko i świeca sie chyba 3 zielone, a jak swiecą sie tylko dwie to trzeba ładować już niedługo bo w każdej chwili po wyłaczeniu mzoe już się nie uruchomić. Gdy miałem te problemy to swieciły się dwie, nigdy mi się nie zaświeciła jedna ,a tym bardziej czerwone pole.

Być może w przypadku baterii alkaicznych jest tak jak piszesz.
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: HUBSAN x 4 107D FPV - PROBLEM

Post autor: timon123 »

No to nie jest tak jak mówisz w przypadku użycia baterii sanyo enellop . Naładowane maja 1,34 V i po włożeniu do aparatury nie pokazuje wszystkich chyba 5 kresek naładowania. Jedna znika bardzo szybko i swieca sie chyba 3 zielone, a jak swiecą sie tylko dwie to trzeba ładować już niedługo bo w każdej chwili po wyłaczeniu moze już się nie uruchomić. Gdy miałem te problemy to swieciły się dwie, nigdy mi się nie zaświeciła jedna ,a tym bardziej czerwone pole.

Być może w przypadku baterii alkaicznych jest tak jak piszesz.
ODPOWIEDZ