Pomoc w przylutowaniu złącza XT60 [Warszawa]

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9759
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pomoc w przylutowaniu złącza XT60 [Warszawa]

Post autor: pawelsky »

Lukasz_S pisze:Przy prądach powyżej 20A (a nawet 10-15A) na EC5 nawet bym nie spojrzał - one nadają się co najwyżej do deproniaka z pakietem 1300. Moim zdaniem jakiekolwiek złącza zaprojektowane tak, by prąd musiał płynąć przez cieniutkie, sprężynujące blaszki to nieporozumienie. XT60, XT90 czy goldy 5.5 lub 6 mm to jedyne popularne złącza nadające się do użytku przy większych obciążeniach
Kwestia wykonania. To zlacze tak naprawde niczym nie rozni sie od XT60
Obrazek
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomoc w przylutowaniu złącza XT60 [Warszawa]

Post autor: KamilCK »

Do takich pakietów to tylko i wyłącznie złącza Gold 5.5mm na pewno nie bawił bym się ze XT60
Dobra transformatorówka bez problemu zalatuje AWG8/10
fil1995
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 25 paź 2011, 15:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w przylutowaniu złącza XT60 [Warszawa]

Post autor: fil1995 »

Stację mam toolcraft st-50a.
Grot jest cienki i szybko ucieka z niego ciepło, więc z tym się męczyłem. Dlatego myślałem, że ustawienie większej temperatury pomoże.
Nie miałem problemów z odlutowaniem goldów, które były przy pakiecie.
XT60 też się bezproblemowo lutuje, ale może nie mam na tyle dużej wprawy i doprowadziłem do takiej sytuacji.

Zawsze jak robię coś przy bateriach to na dworzu i się stresuję ;) (a może gdyby nie to to by było wszystko dobrze)

Wszędzie mam XT60, dlatego chyba jednak zrobię XT60. I tak nie będę wykorzystywać więcej ;-)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Pomoc w przylutowaniu złącza XT60 [Warszawa]

Post autor: yorg68 »

Kolega Lukasz_S deklarował Ci pomoc w zalutowania złącza więc skorzystaj choćby to był drugi koniec Warszawy.
Jeśli nadal Będziesz próbował sam to jeszcze zrób tak:
po przylutowaniu pierwszej końcówki -a przed zabraniem się za drugą użyj grubszego kartonu wkładając go pomiędzy styki. Będziesz czuł się pewniej przy lutowaniu. Nie zapomnij sobie o założeniu wcześniej termokurczów-tzw czeski błąd.

powodzenia

Jerzy
Awatar użytkownika
Lukasz_S
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 30 sie 2012, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w przylutowaniu złącza XT60 [Warszawa]

Post autor: Lukasz_S »

@Pawelsky- rzeczywiście, nie znałem tej wersji. Chyba się nadaje :).
@fil1995 - rączka wygląda jak typowy hakkopodobny chińczyk. Pytanie - z czego jest grot? Sprawdź neodymem: jeśli klei się jak do młotka, to wszystko jasne. Do dobrego grota z miedzi magnes będzie ciągnął, ale lekko - taki grot ma ochronną powłokę. Oprócz tego grot do kabli powinien mieć ze 3mm na czubku.
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Pomoc w przylutowaniu złącza XT60 [Warszawa]

Post autor: Marciniasty »

Tą stacją spokojnie da się lutować 8AWG tylko z grubszym grotem . Poszukaj na allegro niedawno kupowałem oryginalne groty HAKKO 900M-T-3.2D za jakieś 4 zł pasują idealnie i świetnie nadają do lutowania grubych przewodów .
Filo1
Posty: 157
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 16:51
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Pomoc w przylutowaniu złącza XT60 [Warszawa]

Post autor: Filo1 »

przy kablach 10AWG do XT60 potrzeba cierpliwości :P
wiem po sobie, ale końcowo daje się je upchać.
no i termokurcz Cie uratował, aczkolwiek sądząc po możliwościach lipola, to coś by zadziałało jako bezpiecznik. Jak nie przewód to by się to rozlutowało.
T-Rex 450 Pro
RadJet (out of service)
Bixler 2
S500@APM2.6
S550@PX4
ODPOWIEDZ