Opinie o lipolach

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Opinie o lipolach

Post autor: tomnow95 »

Witajcie. Grzebałem, grzebałem i nie wygrzebałem żanego tematu porównującego lipo/pokazującego Wasze opinie o nich. Może by taki założyć? Jakie polecacie pakiety? Jakich nie polecacie? Naszło mnie, bo jestem akurat przy wymianie elektrowni i jeśli chodzi o dobre mocne pakiety do heli to mam swój wybór już ale szukam czegoś uniwersalnego, tańszego. Jakieś 1400 3s do 250fpv, kilkunastu sztuk 3s 2200mah i nie wiem co kupić. Jakieś Wasze opinie o nowych tego i zeszłorocznych liplach z HK? Jak te multistary? Ewentualnie zippy, TGY,Rhino? Normalna cena dla mnie to +-60-70zł za pakiet 3s2200. Realnie wystarczy mi 20-25C. Jednak z hobbykinga to trza by kupić te na poziomie 40-50C.
Proszę, wypowiedzcie się jak to u Was wygląda.
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Opinie o lipolach

Post autor: Lee »

To coś słabo szukałeś bo tuż pod twoim tematem jest cały temat o lipo do 250-tek...
Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o lipolach

Post autor: tomnow95 »

/Bardziej mi chodziło o jakiś większy temat o lipolach. Opinie o tym co polecacie a czego nie. Jakieś przykre/miłe doświadczenia a nie który konkretnie pakiet jest lepszy do danego modelu itp.
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opinie o lipolach

Post autor: czak45 »

Też myślałem o założeniu takiego wątku.
Warto, bo osobiście to na TURNIGACH się przejechałem.
Dualsky wg. mnie o wiele lepszy.
Generalnie pakiety z HK to różne bywają ;)
Jak założysz to daj znać.
Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o lipolach

Post autor: tomnow95 »

Właśnie próbuję ale nic nie wychodzi ;/ Musi być większe zainteresowanie. Jak będą chętni to ja mogę podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat lipoli i nie tylko na przestrzeni ładnych paru lat.
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opinie o lipolach

Post autor: czak45 »

Właśnie zamówiłem do testów:

1x http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

1x http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

1x http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

1x http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

Wcześniej latałem na DUALSKY 35C i zwykłych TURNIGACH tzn. z większym C rzędu 35-40.
I tyle mogę powiedzieć, że DUALSKY jak dla mnie zdecydowanie lepszy. Tym bardziej, że były to moje pierwsze pakiety które zakładałem do przeciążonego quadcoptera, ładowałem je wysokim prądem itd. Miałem tych pakietów z 7 szt. Wszystkie ładnie spuchły i w tym samym czasie straciły swoje właściwości. Na moje oko przetrwały dosyć długo jak na sposób traktowania.

Turnigy to były moje drugie pakiety i o nie bardziej dbałem. Ładowane mniejszym prądem i generalnie mniej latane.
Z 8 szt. które miałem 6 szt. dosyć szybko odmówiły posłuszeństwa. I co dziwne nie spuchły, ale szybko się ładowały (mało wchodziło) i szybko rozładowywały. Dziwne też jest, że 2 szt. wytrwały do dziś i można jeszcze długo na nich latać (kupione w tym samym czasie)

Rurek napisał mi, że pakiety trzeba za każdym razem balansować. W sklepie gdzie składano mój pierwszy model powiedziano mi, że dopiero wtedy jak cele się rozjadą. Sam nie wiem czy to ma aż takie znaczenie. Ciekaw jestem jaka jest wasza opinia.

Teraz wziąłem do testów różne rodzaje z HK bo są tanie i latać na na nich będę spokojnie. Będę balansował i ładował małym prądem. Zobaczymy???
Jedno jest pewne HK to masówka i o jakość za mocno nie dbają. Z moich doświadczeń mogę napisać, że w kupując w HK trzeba mieć szczęście.
Ale to tylko moje skromne zdanie i doświadczenie z ok 3 lat latania.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Opinie o lipolach

Post autor: Gmeracz »

Powiedz mi coś... Jak widzę z dłuuugiej listy w stopce, to latasz już wieki i to całą flotyllą... I jeszcze nie wyrobiłeś sobie zdania o pakietach?
Od śmigła...
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Opinie o lipolach

Post autor: Assur92 »

Dziś sie przelała czara goryczy. Pakiety Zippy flightmax 4S 5000 30C praktycznie w ogóle nie latane. Wylatały może 10 cykli z czego 3 były w samolocie gdzie pobór prądu jest na poziomie 7A, w quadro coś koło 25A. Mają około sezon, ale miedzy lataniami były trzymane w storage w chłodnym pomieszczeniu, rozładowywane do max 3.6 wg lipo buzzera. W pierwszym pakiecie zdechła 1 cala, w drugim 4 cela. Przy obciążeniu napięcie spada z 4,2 do 2,7... Jedyna nadzieja to wylutowanie uszkodzonych cel, przydadzą się jako pakiety 3S, chociaż będzie można zasilić coś na polu jak już nie będzie się reszta nadawała do latania.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o lipolach

Post autor: tomnow95 »

Stopka jest jeszcze nie unowocześniona. Wiesz ja mam dobre opinie o pakietach kokam czy lecho ale teraz ciężko zdobyć :) A i serie z HK się zmieniają. Stare pakeity Rhino 3s 2250 żył mi kilka ładnych lat a teraz ludzie piszą, że to totalne dno ;/
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opinie o lipolach

Post autor: czak45 »

tomnow95 pisze:Stopka jest jeszcze nie unowocześniona. Wiesz ja mam dobre opinie o pakietach kokam czy lecho ale teraz ciężko zdobyć :) A i serie z HK się zmieniają. Stare pakeity Rhino 3s 2250 żył mi kilka ładnych lat a teraz ludzie piszą, że to totalne dno ;/
Czyli potwierdza się moja opinia, że w HK to zależy co się trafi ;)
Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o lipolach

Post autor: tomnow95 »

Aktualnie dotarły do mnie 4x multistar 5.2 4s, 4x multistar 5,2 3s, 8x zippy 40c 3s 2200,4x zippy compact 1500 3s 25c, 6x nanotechy 2s 370mah i będę testował jak z chinami teraz wygląda sprawa. Do helików mam radiomodelsy i gens ace, do dronów li-jon ewentualnie tattu. Polatam troche i się może rozpiszę. Mogę też ze 2 pakiety 3s 2200 zippy potestować większymi prądami w heli 450 (50A, zmienne często obciążenie :) )
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
adams00700
Posty: 96
Rejestracja: sobota 22 lut 2014, 18:54
Lokalizacja: Nidzica , Szczytno

Re: Opinie o lipolach

Post autor: adams00700 »

czy ktoś może miał doświadczenie z mulitstart 8000 4s w quadro ??
adams007
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o lipolach

Post autor: MichasKrk »

Ja mam kilka pakietów do qav250 o pojemnościach 1400, 1500 i 2200. Pierwsze to mulitstart 1400 Mah 3s 40-80c. Zamówiłem dwie sztuki na próbę, bo strasznie je zachwalają na forum, a powiem szczerze, ze lepiej 250 zachowywała sie na Turnigy nano-tech 1500mah 25-50c niż na tych polecanych multistarach, których nota bede na pewno juz nie kupie, przynajmniej nie w wersji 3s. Najpierw wylatałem nano-techa, potem wsadziłem multistara i zdecydowanie szybciej maszynka reagowała na ruchy, szybciej sie zbierała, była zwinniejsza na nano, niż na multistar. Nie wiem jaki tego powód, bo myślałem ze powinno byc wręcz przeciwnie, a jednak nie było. Mam 4 sztuki nano-techa 1500. Dwie sztuki z HK i dwie kupione u polskiego dystrybutora, na nich lata mi sie najlepiej. Niestety 2200mah ( mam zarówno nano tech jak i zwykle) o rożnym C tzn 20-40, 25-50, 35-70 ,to juz trochę za dużo dla 250 i staje sie ona zbyt leniwa i ospała. Latać sie oczywiście da, ale najwieksza przyjemność z lotów póki co mam przy pojemności 1500mah. Jedynym póki co felerem jaki występuje przy turnigach jest szybko lecąca wtyczka balansera. Załatwiłem juz trzy wtyczki po kretach, wiec warto zamawiając pakiety Turnigy, pomysleć od razu o zapasie tychże wtyczek :)
Phoboss
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 15:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opinie o lipolach

Post autor: Phoboss »

Nie wiem jaki tego powód, bo myślałem ze powinno byc wręcz przeciwnie, a jednak nie było.
Powod jest bardzo prosty - wieksza rezystancja wewnetrzna pakietu (wbrew temu co pisze na nalepce te pakiety na oko maja rozladowanie 10-15C, podobne do twoich nano-techow 25C). Akurat w przypadku lipoli ciezko o tanie i dobre, najlepszy stosunek jakosci do ceny jest w nano-techach 45C (ktore oczywiscie nie maja rozladowania na poziomie 45C, blizej im do 25-30C), sa one jednak malo zywotne.

Jak najprosciej sprawdzic pakiet? Zmierzyc rezystancje wewn i wrzucic do kalkulatora:
www.jj604.com/LiPoTool/

Za naprawde dobre pakiety trzeba troszke wiecej zaplacic. Realne maksymalne ciagle rozladowanie osiaga max 35-40C dla najnowszych pakietow HV (4.27V/cela). Cala reszta to marketing.
Popek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 20:44
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Opinie o lipolach

Post autor: Popek »

Mi dla tych Multistar wyszło 24,7C oraz 26,7C, a dla zwykłego "niebieskiego" 2200mAh 20-30C - 26C

Pytanie czy opłaca się inwestować w Multistar podczas gdy zwykłe, dużo tańsze mają podobny prąd?

Mógłby ktoś wrzucić wyniki dla nano-tech?
ODPOWIEDZ