Klon Easy Stara II, potrzebna rurka węglowa

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Episodex
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Klon Easy Stara II, potrzebna rurka węglowa

Post autor: Episodex »

W chwilowym zaćmieniu umysłu podczas porządków wiosennych kilka tygodni temu wyrzuciłem rurkę węglową do wzmacniania skrzydeł w moim Yi Sky 1400 (http://abc-rc.pl/Yi-Sky-1400-ARTF)... :oops: W ten weekend chciałem zainaugurować sezon, kiedy dotarło do mnie co się stało.

Wie ktoś może czy można taką rurkę kupić w Wałbrzychu i okolicach, albo czym można ją zastąpić, co można łatwo kupić w markecie budowlanym? Wszystko na wysyłkę odpada, bo chcę to kupić jutro, żeby jeszcze dać radę polatać w ten weekend :). Mogę też rurkę odkupić gdyby ktoś miał niepotrzebną i mieszkał w tych okolicach.

Wymiarów rurki nie znam, mam nadzieję, że to jakiś standard ;).
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Klon Easy Stara II, potrzebna rurka węglowa

Post autor: volender »

Jak nie znajdziesz właściwej/węglowej, to może aluminiowa rurka z casto lub liroja się nada?
Awatar użytkownika
Scott
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2014, 10:01
Lokalizacja: Opole

Re: Klon Easy Stara II, potrzebna rurka węglowa

Post autor: Scott »

W moim ESII jest rurka szklana o długości 578mm i średnicy 8mm. W Casto bez problemu kupisz aluminiową i sobie dotniesz.
Easy Star II, 450, 250, 120, 90, 33 ...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Klon Easy Stara II, potrzebna rurka węglowa

Post autor: Verid »

Weź skrzydło do marketu na dział z metalami kolorowymi i sprawdź co tam się zmieści. Ewentualnie suwmiarka i zmierz otwór.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Klon Easy Stara II, potrzebna rurka węglowa

Post autor: volender »

A swoją drogą, jak Ci się spisuje ten ARTF?

Silnik i śmigło są dobrej jakości, czy trzeba wyważać, lub z czasem wymienić na inne?
Zębatki serw są metalowe czy plastik?
Episodex
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klon Easy Stara II, potrzebna rurka węglowa

Post autor: Episodex »

Dzięki za rady. Kupiłem rurkę aluminiową 8mm w markecie. Pasuje ok i wagowo chyba niewiele cięższa :).

Co do ARTF, to ja jestem bardzo początkujący więc jak dla mnie sprawdził się świetnie - dałem radę ogarnąć z pomocą forum ;). Na śmigłach i silnikach się nie znam, latam na tym co dali w zestawie i daje radę do nauki. Pod wiatr było ciężko i raz skończył model na drzewie jak go zwiało, ale to przez brak moich umiejętności raczej niż przez sam model. Zębatki plastikowe.

Tutaj jest bardzo fajny i szczegółowy test zrobiony przez Profesora. Przed kupnem to sobie czytałem. Profesor też opisał dalej co trzeba przerobić i jak, żeby wsadzić osprzęt FPV (to jeszcze przede mną).
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=14834

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ