Zamiana pilotów

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
quadro
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 00:56
Lokalizacja: Szamonix

Zamiana pilotów

Post autor: quadro »

Co prawda mam pytanie dotyczące samochodu RC - ale myślę, że temat pokrewny z latadłami, a nie chcę zakładać specjalnie konta na innym forum, żeby zadać 1 pytanie.

Kupiłem dzieciakom na dzien dziecka (no i przy okazji sobie ;-) ) autko w Lidlu. Samochód wygląda dość solidnie, ale pilot to porażka.
Obrazek


Czy będzie można dokupić takiego pilota "pistoletowego" i sparować go z tym autem?
Obrazek
przeleciałem już biedronkę ;-) - teraz PH3 Pro :-D
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zamiana pilotów

Post autor: PiotrSz »

Nic z tym nie zrobisz bo tam odbiornik, regulator napięcia oraz prawdopodobnie elektronika pseudo serwa jest na jednej płytce.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zamiana pilotów

Post autor: Verid »

PiotrSz pisze:Nic z tym nie zrobisz
Zrobi tylko to będzie wymagało nie tylko nakładu finansowego ale i modelarskiej zabawy.
quadro - otwórz i daj foty bo tak to wróżenie z fusów. Jeżeli jest tak jak pisze PiotrSz (a najprawdopodobniej jest) to oprócz aparatury z odbiornikiem będziesz jeszcze potrzebował serwa i regla do silników szczotkowych bo jak mniemam taki właśnie tam siedzi. Wtedy pozostanie ci wybebeszenie oryginalnej elektroniki w całości i zrobienie tego zgodnie ze sztuką. Będzie trochę zabawy z hotglutem ale myślę że da się zrobić. Pozostaje tylko pytanie czy warto...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
quadro
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 00:56
Lokalizacja: Szamonix

Re: Zamiana pilotów

Post autor: quadro »

Verid pisze:
PiotrSz pisze:Nic z tym nie zrobisz
Zrobi tylko to będzie wymagało nie tylko nakładu finansowego ale i modelarskiej zabawy.
quadro - otwórz i daj foty bo tak to wróżenie z fusów. Jeżeli jest tak jak pisze PiotrSz (a najprawdopodobniej jest) to oprócz aparatury z odbiornikiem będziesz jeszcze potrzebował serwa i regla do silników szczotkowych bo jak mniemam taki właśnie tam siedzi. Wtedy pozostanie ci wybebeszenie oryginalnej elektroniki w całości i zrobienie tego zgodnie ze sztuką. Będzie trochę zabawy z hotglutem ale myślę że da się zrobić. Pozostaje tylko pytanie czy warto...
Otworzymy w niedzielę świętując dzień dziecka (nie będę dzieciakom wyrywał z rąk bo akurat dostanę Phantoma ;)) - ale już mnie przekonałeś, że nie warto. Nie mam tyle doświadczenia i czasu.
Może zresztą się okaże, że ten pilot w pudełku będzie oki - bo doczytałe, że Carrera jest dość dobrą firmą.
przeleciałem już biedronkę ;-) - teraz PH3 Pro :-D
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamiana pilotów

Post autor: Ładziak »

Pilot to jest do telewizora. To jest aparatura (zdalnego sterowania) zwana nadajnikiem.

Tak wiem, zaraz zostanę okrzyknięty faszystą językowym, ale to tradycyjny kierunek netowych rozmów, gdy brak jest innych argumentów. Już to tu ćwiczyłem.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zamiana pilotów

Post autor: Verid »

Faszysta językowy!!!


:mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Zamiana pilotów

Post autor: Rurek »

Ładziak pisze:Pilot to jest do telewizora.
Taaa, akurat :-P
Ja to widziałem pilota w samolocie (czasem) :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zamiana pilotów

Post autor: Verid »

Rurek pisze:Ja to widziałem pilota w samolocie (czasem)
A ja takie auto z żółtymi błyskadełkami i miało napisane "PILOT" na dachu.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ