Multiplex Fox

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Multiplex Fox

Post autor: kamilborkowski »

Kupiłem taką rzutkę:
Obrazek

Początkowo z myślą o konwersji, ale gdzieś trafiłem na temat w którym wszyscy odradzali konwersję dla początkujących, więc narazie sobie odpuściłem. Niemniej jednak do samego rzucania jest świetny i nawet moja żona biegała za nim z bananem na twarzy (tak, to ta sama, która chciała mnie z domu wyprowadzać "z tym całym ustrojstwem" :) ).

Nie mam tylko pomysłu jak usztywnić skrzydła oraz statecznik poziomy żeby nie krzywiły się przy każdym lądowaniu. Póki co chciałbym zachować możliwość rozkładania go więc nie chcę zaklejać na stałe. Macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Multiplex Fox

Post autor: Verid »

kamilborkowski pisze: Macie jakieś pomysły?
Nie usztywniać. To ma być miękkie, się giąć i wysuwać. W ten sposób absorbuje energię uderzenia. Córcia też ma takiego i jedyne co było w stanie go naruszyć to nadepnięcie na statecznik - trochę CA i po krzyku.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Multiplex Fox

Post autor: kamilborkowski »

Chyba źle się wyraziłem. :-/
Chodziło mi o mocowanie skrzydła i statecznika - czyli żeby podczas lądowania nie luzowały się i krzywiły w kadłubie. Próbowałem podkleić taśmą pakową i trochę to pomogło ale wciąż co kilka lądowań trzeba było poprawiać.

Verid, myślisz, żeby tego nie usztywniać i tak zostawić jak jest?
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Multiplex Fox

Post autor: yorg68 »

Co prawda modelik jest mały , ale patent z dużego też można by tu wytestować:
mam na myśli pianę poliuretanową nisko-rozprężną.Wnękę na skrzydło wykleić cienką taśmą przezroczystą, piane dozować spłaszczonym końcem w luzy połączenia-wtedy patent rozbieralny -albo bez taśmy na stałe.
Taśma by się zdała o niskiej przyczepności.
Zachowany zostanie element elastyczności.
I będzie powód do radości.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Multiplex Fox

Post autor: Verid »

kamilborkowski pisze:Verid, myślisz, żeby tego nie usztywniać i tak zostawić jak jest?
Tak, dokładnie tak myślę. :mrgreen: To ma się krzywić i wysuwać. Zrobisz na stałe (mniej lub bardziej) to się z czasem zacznie krzywić w innym miejscu... Choć przypuszczam ze prędzej go zmasakrujesz z innego powodu.
Jak koniecznie chcesz zapobiec przemieszczaniu skrzydeł i statecznika to 2-3 wykałaczki wbite w kadłub załatwią sprawę. Do złożenia wyjmujesz do latania wsuwasz.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Multiplex Fox

Post autor: kamilborkowski »

O pręcikach też myślałem, ale po bokach kadłuba. W sumie przebijając taką wykałaczkę przez kadłub wystarczyłoby po 1 - 2 szt. na skrzydło i na statecznik. Chyba tak spróbuję.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Multiplex Fox

Post autor: NeXuS »

A ja swojego przerobiłem na RC, tylko lata jak mały messerschmitt, bo ma nieco za dużą masę w stosunku do płata. Trudny w pilotażu, ale dostarcza przez to sporo emocji.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Multiplex Fox

Post autor: kamilborkowski »

Właśnie też z tą myślą go kupiłem i już nawet miałem dobrany cały setup na silniku bezszczotkowym, ale gdzieś znalazłem temat w którym wszyscy ostrzegali, że on za szybki się robi jako RC.
Zresztą póki co bardzo mi, synowi i żonie się podoba jako rzutka :)

Zacząłem też myśleć o jakimś super lekkim setupie na silniku szczotkowym np. z biedronki H36 żeby zachować jego właściwości szybowcowe, ale nie mam jeszcze pomysłu na komponenty.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Multiplex Fox

Post autor: Verid »

Zostaw Fox'a żonie i dziecku a sobie kup Merlina. Będziesz Pan zadowolony. Mniej babrania a świrus nieprzeciętny.
A jak koniecznie chcesz się bawić to jest taki twór konkurencji który już ma przewidziane przetłoczenia pod RC i może być zarówno rzutką jak i elektrykiem.

http://abc-rc.pl/szybowiec-swift-epo-rc
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Tata Balirc
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 22:05
Lokalizacja: Mielec

Re: Multiplex Fox

Post autor: Tata Balirc »

Żonie zostaw tego co masz a kup następnego będziesz zadowolony z FoxaRC

Filmik i z 2010 roku.




Da się,da,
A zabawa przednia więc polecam.
Bardzo miło wspominamy ten etap naszego modelarstwa.
Tsp
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 09 cze 2015, 14:58

Re: Multiplex Fox

Post autor: Tsp »

Ja u siebie wszystkie epp, styro i drewno jak jest czas to na klej soudal 66a, jedna czesc klejem druga delikatnie zwilżyć, klej delikatnie sie pieni i wszystko dokładnie wypełnia. Do dostania w castoramie okolo 10-15zł buteleczka 250g. A jak nie ma czasu to CA i przyspieszacz ale to rozwiazanie ostateczne, wiazanie malo elastyczne. A co do przeróbki jeżeli macie dostępne zbocze to moze najpierw złożyć model bez silnika z malutka bateria ? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ