Jakość i atentyczność produktów z banggood.

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wintermute
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 18:59
Lokalizacja: WW-A

Jakość i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: wintermute »

Zastanawiam się nad jakością podzespołów sprzedawanych na banggood i innych tego typu chińskich sklepach.
Kupiłem tam np. kontroler CC3D i zastanawiam się czym może się różnić od tego z getfpv.com (nie mam porównania)
Oczywiście działa, zrobiłem na nim quada 250 ale czy mogą być różnice w jakości, a co za tym idzie w działaniu np. żyroskopu?
Zastanawia mnie też jakie pochodzenie maja kontrolery w polskich sklepach takich jak abc-rc.
Czy CC3D lub naze32 jest z oficjalnego źródła czy z jakiegoś niewiadomego?
Znalazłem też ostatnio na jakimś anglojęzycznym forum wpis o rzekomych odrobionych silnikach sunnysky sprzedawanych na banggood. Czy tak może być?

P.S.
Pozdrowienia dla forowiczów. Rzadko się udzielam ale czesto zaglądam ;-)
Ostatnio zmieniony niedziela 24 maja 2015, 16:32 przez wintermute, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakoś i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: albanOs »

wintermute pisze:Zastanawiam się nad jakością podzespołów sprzedawanych na banggood i innych tego typu chińskich sklepach.
Kupiłem tam np. kontroler CC3D i zastanawiam się czym może się różnić od tego z getfpv.com (nie mam porównania)
Oczywiście działa, zrobiłem na nim quada 250 ale czy mogą być różnice w jakości, a co za tym idzie w działaniu np. żyroskopu?
Zastanawia mnie też jakie pochodzenie maja kontrolery w polskich sklepach takich jak abc-rc.
Czy CC3D lub naze32 jest z oficjalnego źródła czy z jakiegoś niewiadomego?
Znalazłem też ostatnio na jakimś anglojęzycznym forum wpis o rzekomych odrobionych silnikach sunnysky sprzedawanych na banggood. Czy tak może być?
Pochodzenie mają zapewne chińskie jak prawie wszystko :-) podzespoły takiego kontrolera typu żyroskop itd. jeśli mówimy o tej samej wersji, to to samo wątpię aby w jednym były czujniki lepsze w drugim gorsze...natomiast z jakością jak się słyszy bywało różnie, teraz już chyba bardziej się starają.
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
modevil
Posty: 111
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 09:43
Lokalizacja: Szwecja

Re: Jakoś i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: modevil »

Też mam CC3D z Banggood ale gdybym teraz kupował to zamówiłbym z Hobbykinga. O ile nic się nie zmieniło to autoryzowane CC3D sprzedaje Hobbyking i ReadyMadeRC:
https://forums.openpilot.org/topic/4413 ... d-to-boot/

Banggood mi podpadł różnymi historiami w stylu "pirackich" CC3D albo podróbkami SJ4000. Na początku sporo tam kupowałem ale zmieniłem podejście i kryterium ceny nie jest najważniejsze. Staram się być trochę bardziej świadomym konsumentem i swoimi decyzjami wspierać tych którzy działają fair ;-) A co do silników to wymieniając maile z Banggood'em przyznali kiedyś że silniki DYS pochodzą z różnych źródeł... Co sprawia że jedni je lubią, a inni niekoniecznie ;-)
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: Jakoś i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: Bambi_461 »

wintermute pisze:Zastanawiam się nad jakością podzespołów sprzedawanych na banggood i innych tego typu chińskich sklepach.
Kupiłem tam np. kontroler CC3D i zastanawiam się czym może się różnić od tego z getfpv.com (nie mam porównania)
Oczywiście działa, zrobiłem na nim quada 250 ale czy mogą być różnice w jakości, a co za tym idzie w działaniu np. żyroskopu?
Zastanawia mnie też jakie pochodzenie maja kontrolery w polskich sklepach takich jak abc-rc.
Czy CC3D lub naze32 jest z oficjalnego źródła czy z jakiegoś niewiadomego?
Moje cc3d kupione w BG różniło się kolorem LED-a "status" od tego którego zakupił mój "co-latacz" w sklepie PL. Mojego już reklamowałem i dostałem nowy.Inny kupiony w Pl sklepie padł bardzo szybko.Przy realizacji reklamacji otrzymałem info "...czas oczekiwania od producenta 12-dni..." - znaczy przylecą z Chin.
Wiele zależy od tego kto,gdzie i z jakich elementów to montuje - przy aktualnie latanym cc3d odpadło gniazdo micro-USB,dzięki naprawie u Marcina mam nadzieję jeszcze nim trochę polatać.Nawet na stronie OP są info o niskiej kontroli montowanych elementów w clonach.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Jakoś i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: kaczmarsky »

Moje ostatnie zakupy w Banggood mocno mnie poirytowały. CC3D niestety jakieś wadliwe, że w końcu wypieprzyłem to do kosza oraz brak w paczce jednego zakupionego przedmiotu o który założyłem spór na paypalu. Ja również muszę zweryfikować moją politykę zakupową w stosunku do Banggood.
PiotrC
Posty: 202
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jakoś i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: PiotrC »

Na banggood sprzedawane są klony, jeśli occ3d chodzi o to moje też padło, ale raczej liczą się z tym bo po kilku mailach z fotkami/video kasa wróciła, wiec jak coś nie trybi to udokumentować i reklamować!
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakoś i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: albanOs »

Ja zakupiłem jakiś czas temu flipa32 10dof razem za mną kupił go kolega, u mnie narazie działa wszystko ok, ale kolega ma problemy techniczne zwìązane z jakością lutów...złącze miniusb przestało działać po chwili.
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
wintermute
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 18:59
Lokalizacja: WW-A

Re: Jakoś i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: wintermute »

Dzięki za odpowiedzi. W tej sytuacji mocno się zastanowie przed kolejnymi zakupami w banggood...
Gdzie zatem kupować żeby mieć pewność, że podzespoły są oryginalne? Tylko amerykańskie sklepy i hobby king??
Awatar użytkownika
Teos
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakoś i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: Teos »

Cytat z "Armagedon" - "Amerykańskie czy ruskie, wsio i tak z Taiwana" :-)
Jak sadzisz skąd jest Hobby King ?
Ja kupuje sporo w BG i rzadko mam problemy, zwykle z mojej winy ;-)
Oczywiście na chińskie luty trzeba uważać, szczególnie przy kablach prądowych.

P.S. Mógłby ktoś poprawić tytuł wątku bo ta "jakoś" strasznie kłuje w oczy...
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Jakoś i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: mknet »

Uwaga na silniki SunnySky, często wysyłają podróby, które poza kruchością gwintów oraz inną szatą graficzna działają równie dobrze jak oryginały.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
wintermute
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 18:59
Lokalizacja: WW-A

Re: Jakoś i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: wintermute »

Teos pisze:Cytat z "Armagedon" - "Amerykańskie czy ruskie, wsio i tak z Taiwana" :-)
Jak sadzisz skąd jest Hobby King ?
Ja kupuje sporo w BG i rzadko mam problemy, zwykle z mojej winy ;-)
Oczywiście na chińskie luty trzeba uważać, szczególnie przy kablach prądowych.

P.S. Mógłby ktoś poprawić tytuł wątku bo ta "jakoś" strasznie kłuje w oczy...
Dlatego napisałem amerykańskie sklepy "i" hobbyking.
Oczywiście, że wszystko jest produkowane w chinach ale jest jednak różnica w wykonaniu iphona, a telefonu z banggood.
Nie lubie być oszukiwany więc jeśli kupuje silniki sunnysky (a właśnie takie zamówiłem tydzień temu na banggood) to chciałbym mieć pewność, że dostaje oryginalny produkt który będzie gwarantował jakąś jakość. A jak będę miał ochotę na no-name bo stwierdze, że nie czuje żadnej różnicy, a będą tańsze to sobie kupie na banggood.
Robi się z tego niezły informacyjny zamęt.
W sytuacji kiedy nie mogę zaufać tego typu sklepom chciałbym wiedzieć czy są takie (będące w moim zasięgu) gdzie kupię prawdziwe podzespoły sunnysky, t-motors, dys itp. bez cienia wątpliwości.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jakość i atentyczność produktów z banggood.

Post autor: Adrián »

wintermute pisze:W sytuacji kiedy nie mogę zaufać tego typu sklepom chciałbym wiedzieć czy są takie (będące w moim zasięgu) gdzie kupię prawdziwe podzespoły sunnysky, t-motors, dys itp. bez cienia wątpliwości.
Pewne źródło, to sprzedaż w oficjalnym sklepie bez pośredników, lub zakup u zaufanych pośredników, gdzie zwykle linki do sklepów można znaleźć na stronie producenta.
Resztę uważam za loterię.
Niestety BG nie jest w 100% pewniakiem. Są jedne i drugie. Dobrze czytać komentarze przed zakupem. Często jak coś się pojawia "podejrzanego" to kupujący o tym piszą.
Ja tak do tego podchodzę.
Pomimo bardzo dobrej obsługi sklepu i ewentualnych reklamacji, częściej już korzystam z HK i myrcmart, jeszcze się u nich nie przejechałem.
ODPOWIEDZ