Coś nie tak....

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Coś nie tak....

Post autor: albanOs »

Witajcie mam mały problem quad ucieka mi do przodu lewo, nie tezyma pozycji, dzisiaj pierwszy raz uruchomiony, po złożeniu, regle emax 12a na silabsach, z najnowszym wgranym oprogramowaniem, fc flip32, oprogramowanie cleanflight 1.8.1, latam cały czas na trybie stabilizacji moge do tego dorzucić magnetometr abo barometr, wszelkie kalibracje porobione, śmigła i silniki wywarzone, quad stoi na butelce...:) zastanawia mnie też jedno ustawiam drążki w CF na 1500 a po jakimś czasie lotu jast np. 1505 albo 1495?nie ruszałem jeszcze pidów i nie robilem autotune...podpowiedzcie na co zwrocić uwagę bo już czacha mi dymi mogę wrzucić filmik z pierwszych wypocin:p co byście sie pośmieli:)
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
Teos
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Coś nie tak....

Post autor: Teos »

A kalibrację ACC na pewno dobrze zrobiłeś ?
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś nie tak....

Post autor: albanOs »

Teos pisze:A kalibrację ACC na pewno dobrze zrobiłeś ?
Po prostu położyłem go na płytki w kuchni, chyba że mam podłogę nie równą...
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
Teos
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Coś nie tak....

Post autor: Teos »

Spróbuj jeszcze raz z poziomicą


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś nie tak....

Post autor: albanOs »

No dobra, może masz rację, może zrobiłem to za szybko, tylko jeszcze zastanawia mnie ta wartość 1500 dlaczego to sie tak rozjeżdza po zapisaniu, krótki filmik z pierwszych testów sorry za narratora ale moja żona dalaj nie wierzy że "TO" lata

https://www.youtube.com/watch?v=GRLhaFHHXKs
Ostatnio zmieniony czwartek 14 maja 2015, 19:53 przez albanOs, łącznie zmieniany 1 raz.
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś nie tak....

Post autor: analogowy »

Popraw załączony link.
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś nie tak....

Post autor: albanOs »

Poprawione...

EDIT

Kalibracja zrobiona jeszcze raz, nic się nie zmieniło...czy Wy też za każdym razem musicie trymować po każdym włączeniu? dzisiaj byłem na dużej przestrzeni i nie wierzę, że tak on może sobie pływać 20 m w prawo kontra 20 m w lewo kontra 20 m do przodu kontra 20 m do tyłu :shock:, podpowiedzcie co może być jeszcze nie tak, to moja pierwsza maszyna więc rozumiecie moją bezsilność :-)

EDIT2

Dokształciłem sie trochę i widzę że nie jestem odosobniony jeśli chodzi o ten problem, mam turnigy 9x z softem er9x, apka nie trzyma mi centerpoint najwiekszy problem jest z pitch oraz roll, rozjeżdza sie to jak chce, ile razy bym tego nie ustawił w cleanflight(za pomoca Limitów) to i tak po jakimś czasie z 1500 robi się 1521 albo w doł, nie mam możliwości wytrymować przez to modelu, czytalem że to może być wina problemow z potencjonometrem, albo oprogramawanie, czy jest jakiś sposób mi nieznany na rozwiązanie tego problemu? Razem z kumplem kupiliśmy w tym samym czasie apki na allegro on ma ten sam problem wczoraj z 1h probowaliśmy to ustawić jak tylko było lepiej i zaczelismy latać jako tako, to po mocniejszych manewrach wszystko się rozjeżdzało od nowa to jest przyznam irytujące:)
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Coś nie tak....

Post autor: janjazda »

Możesz spróbować ustawić większy Deadband w CF.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś nie tak....

Post autor: albanOs »

Dzieki za odp. bo myślałem że nikt nie czyta już moich wypocin:), pidow jeszcze nie ruszalem, chcialem sie najpierw z tym uporać, z tego co pamietam to d mam na 1 zarowno na pitch jak i roll, z tego co pamietam to wartośćD oslabia dzialanie P oraz I, czy nie należy ich wtedy podbić delikatnie wyżej?
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Coś nie tak....

Post autor: janjazda »

9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
ODPOWIEDZ