Ładowarka + zasilacz do 4x 10000mah

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

j4no
Posty: 22
Rejestracja: sobota 11 kwie 2015, 08:43
Lokalizacja: Warszawa

Ładowarka + zasilacz do 4x 10000mah

Post autor: j4no »

Witam,

Potrzebuję kupić ładowarkę oraz zasilacz, która pozwoli mi ładować 4 pakiety jednocześnie. Latam na pakietach 6s 10000mah. Chciałbym, żeby czas ładowania zamknął się w godzinie. O ile to w ogóle możliwe, żeby baterie nie były do wyrzucenia po miesiącu.

Myślałem nad ładowarką HiTec X4 z wbudowanym zasilaczem, ale może ładować prądem do 6A. Wydaje mi się, że to trochę za mało na moje baterie. Zwłaszcz, że przy 4 pakietach może te prąd być dodatkowo ograniczony.

Również pod uwagę brałem Raytronic C60 z zasilaczem eFuel 540W. Drogie rozwiązanie i przede wszystkim tylko na dwa porty ładowania. Jednak jedyne, które pozwoli mi ładować baterię wystarczająco szybko.
Jeżeli w przyszłości będę chciał dokupić drugą ładowarkę to czy ten zasilacz da radę, czy musi być ta droższa wersja eFuel 1200W?

Czego Wy używacie do takich pakietów?

Dzięki za rady i pozdrawiam.
1) Octocopter coax D800-X8, DJI A2, HobbyWing Xrotor 50A, Futaba T14SG, GH4
2) DJI Phantom 3 Professional
3) Quadrocopter 3D Robotics IRIS+, Tarrot 2D, GoPro 4 Black
Awatar użytkownika
false
Posty: 413
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 12:01
Lokalizacja: Rzeszów/Nowy Sącz

Re: Ładowarka + zasilacz do 4x 10000mah

Post autor: false »

Prosta kalkulacja, jeśli chcesz naładować 4 takie pakiety w godzinę, to potrzebujesz ponad 1kW.
Bartek
j4no
Posty: 22
Rejestracja: sobota 11 kwie 2015, 08:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka + zasilacz do 4x 10000mah

Post autor: j4no »

eFuel 1200W + raytronic C60 i do każdego portu po dwie baterie ładowane równolegle to da radę? Niestety nie mam doświadczenia z ładowaniem tak dużych pakietów i widzę, że to większy problem. Masz jakieś linki jak to wszystko dobrze policzyć?
1) Octocopter coax D800-X8, DJI A2, HobbyWing Xrotor 50A, Futaba T14SG, GH4
2) DJI Phantom 3 Professional
3) Quadrocopter 3D Robotics IRIS+, Tarrot 2D, GoPro 4 Black
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Ładowarka + zasilacz do 4x 10000mah

Post autor: Marciniasty »

Zasilacz dał bym tak 1,4KW co by napięcie nie siadało bo doliczyć trzeba jeszcze straty w postaci ciepełka bo nie wszystko idzie w baterie . C60 ma 1000W więc teoretycznie zdążysz w godzinkę ale prąd spada pod koniec procesu ładowania więc z balansowaniem obstawiam 1h i 20-30min na pełne naładowanie . Poza tym 2 baterie równolegle nigdy się idealnie nie zbalansują a na pewno nie tak jak każda podpięta pod osobny kanał .
Możesz też rozważyć zakup 2 tańszych ładowarek 2 kanałowych tak po 300W na kanał np. turnigy reaktor i ładując z pełną mocą wyjdzie godzina z grosikiem . No i oczywiście pakiety z prądem ładowania minimum 2C żeby ich nie zajechać od razu .
Inna opcja to ładowarki do 12s i łączenie w szereg 2 takich samych pakietów i balansera ,wtedy można wykorzystać cały potencjał ładowarki i mieć dobrze zbalansowane pakiety .
ODPOWIEDZ