Dobór wydajnego napędu do samolotu ważącego 3KG

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Dariusz61
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 maja 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobór wydajnego napędu do samolotu ważącego 3KG

Post autor: Dariusz61 »

Reg. i silnik kupione oddzielnie, nie wiem jakie powinny być ustawienia domyślne...
W reglu było na "wysoki timing" , częstotliwość też wysoka a silnik 800 KV, (Lipol 4S)

Wiem, że mogę teraz przestawić na inne ustawienia ale chciałbym to zrobić świadomie a nie na czuja i sprawdzać czy się spali czy nie.
Ma ktoś link do forum lub wiedzę jakie powinny być prawidłowe ustawienia regla ?
Darek
Mavic 2 zoom
X4 Tarot 650 z Pixhawk.
T-REX 250, 450,
Styropiany: Cessna, Pioneer, Bixler
waldek72
Posty: 223
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Ostrów

Re: Dobór wydajnego napędu do samolotu ważącego 3KG

Post autor: waldek72 »

ustaw timing na najwyższy i będzie ok (jak planujesz wykorzystywać max moc tego silnika)
na małe śmigło możesz dać sredni.
kiepuri pisze:Cześć

Ostatnio zakupiłem szybowiec SKUA 2100mm. Nie jestem zadowolony z setupu, który zastosowałem.
Mianowicie jest to 3S 2x5000mAh + Turnigy SK3 3542 1185kV + śmigło Master Airscrew 10x7x3.

wg mnie da się coś zrobić i nawet Masz kilka możliwości (można wszystkie na raz zastosować) generalnie trzeba lecieć wolniej
- dać większe śmigło o mniejszym skoku (jak nie ma miejsca to ten sam lub mniejszy skok i więcej łopat albo śmigło śmigło z szerszymi łopatami - np 10x5x4 obcięte z 14x5x4 co da szersze łopaty)
- zwiększyć kont pomiędzy skrzydłem a statecznikiem np o 0,5 stopnia (tak aby krawędź natarcia statecznika była 1mm niżej niż jest teraz)
- ustawić obie lotki tak aby w neutrum były wychylone ~2 mm do dołu (to zwiększy wysklepienie profilu i siłę nośną skrzydła (tego nie łącz narazie ze zmianą konta statecznika)
- jak będziesz kupował pakiety to zamawiaj te o mniejszej wadze przy tej samej pojemności (zwykle z mniejszym C)
ale ja bym wywalił co się da żeby był lżejszy (ja mam 3s13,5 Ah i model waży 1700g, ale jeszcze nie ma fpv :cry: )

pzdr
Ostatnio zmieniony wtorek 19 maja 2015, 20:05 przez waldek72, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ