Jakie pakiety do octocoptera?

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

j4no
Posty: 22
Rejestracja: sobota 11 kwie 2015, 08:43
Lokalizacja: Warszawa

Jakie pakiety do octocoptera?

Post autor: j4no »

Witam,

Latam octocopterem coax na ramie D800-X8 firmy DYS. Na lot podłączam 2x Zippy 8000mah 6s 30C. Potrzebuję dokupić więcej pakietów i zastanawiam się co wybrać. Z Zippy nie jestem zbytnio zadowolony. Pomimo, że dbam o baterie i pracują zawsze w zakresie 3,8V - 4,2V, ładuje je małym prądem to różnica pomiędzy celami jest czasem bardzo duża. Dochodzi do 0.1V. Balansowanie nic nie daje. Chciałbym w związku z tym kupić coś innego. Oczywistym wyborem jest Gens Ace/Tattu, ale te baterie sporo kosztują. Zastanawiam się, czy jest coś wyraźnie pomiędzy. Trochę lepsze niż Zippy, ale tańsze niż Gens Ace/Tattu. Jakich pakietów Wy używacie? Chciałbym kupić 2x 10000mah 6s lub podobnie.

Pozdrawiam.

EDIT:

Poczytałem trochę i widzę, że bardzo dużo osób używa pakietów Multistar od Hobby King. Porównałem je z Tattu i zarówno pod względem współczynnika mah/waga jaki i ceny Multistar wygrywa. Wiem, że to nie wszystko, ale nie mogę nigdzie znaleźć bezpośredniego porównania tych baterii. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tymi pakietami i mógłby coś napisać? Dodatkowo Multistar mają jedynie 10C. Nie wiem, czy dla dużego Octo z kamerą to będzie wystarczająco. Co myślicie?

Poniżej tabelka z porównaniem:

Obrazek
1) Octocopter coax D800-X8, DJI A2, HobbyWing Xrotor 50A, Futaba T14SG, GH4
2) DJI Phantom 3 Professional
3) Quadrocopter 3D Robotics IRIS+, Tarrot 2D, GoPro 4 Black
Awatar użytkownika
michal_cz
Posty: 278
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 07:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakie pakiety do octocoptera?

Post autor: michal_cz »

Mam multistary 6S 5200, zaletą jest masa, mają co prawda niższe C, ale przy tej samej masie możesz mieć baterię o sporo większej pojemności, czyli prąd rozładowania większy o jakieś 30-40%. Akumulatorki te świetnie sprawują się w maszynach, które latają powyżej kilkunastu minut, u mnie śmigają w niedużej 3Kg hexie. Przy kopterach latających na komplecie baterii poniżej 10minut są za mało wydajne - grzeją się.
Co do puchnięcia i wzrostu rezystancji wypadają znacznie lepiej niż Zippy w moim przypadku, nie mam porównania do Gens Ace, ale z mojego doświadczenia wytrzymują dwukrotnie większą ilość cykli niż Zippy.
j4no
Posty: 22
Rejestracja: sobota 11 kwie 2015, 08:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie pakiety do octocoptera?

Post autor: j4no »

U mnie planuję 2x 10000 lub 2x 12000 i chciałbym latać około 25 minut z małą kamerką. Wydaje mi się, że C będzie wystaczające. Właśnie jestem ciekaw jak one wypadają w porównaniu z Tattu.
1) Octocopter coax D800-X8, DJI A2, HobbyWing Xrotor 50A, Futaba T14SG, GH4
2) DJI Phantom 3 Professional
3) Quadrocopter 3D Robotics IRIS+, Tarrot 2D, GoPro 4 Black
waldek72
Posty: 223
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Ostrów

Re: Jakie pakiety do octocoptera?

Post autor: waldek72 »

j4no pisze: Poniżej tabelka z porównaniem:
Obrazek

tu Masz niezłe (bardzo wydajne i lekkie)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Jakie pakiety do octocoptera?

Post autor: MatManiak »

waldek72 pisze:
j4no pisze: Poniżej tabelka z porównaniem:
Obrazek

tu Masz niezłe (bardzo wydajne i lekkie)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html
Porównując do tattu 6S 10Ah, trzebaby kupic 4sztuki, co cenowo daje $200 czyli tyle samo, pojemnościowo daje 9Ah czyli mniej, a wagowo 42g więcej, a w dodatku trzeba podlaczac 4 pakiety zamiast jednego, co ani nie jest wygodne do ladowania ani do zamocowania i podlaczenia w kopterze. Juz pomijajac fakt ze A-spec podobno sa slabe (tak slyszalem...)
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie pakiety do octocoptera?

Post autor: rufffus »

Właśnie rzucili Multistary 16,000 mAh 6S na HK EU jakby się ktoś pytał. Biorę kilka sztuk, ktoś ew. chętny na zbiorówkę do Polski?

EDIT: Ja już, jakby ktoś kupował to buddycode wrzuciłem w wątku w giełdzie.
"Optymista i pesymista to osoby w gruncie rzeczy do siebie podobne. Obaj uważają, że świat stoi przed nimi otworem. Tyle, że pesymista zdaje się wiedzieć który to otwór."
lukaszkn
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 30 sie 2012, 18:16

Re: Jakie pakiety do octocoptera?

Post autor: lukaszkn »

maxamps.com lepsze parametry technicznie tylko, że cena plus podatek za przesyłkę z USA.
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie pakiety do octocoptera?

Post autor: rufffus »

Co do jakości nie dyskutuję, bo ani na maxampach ani nawet jak na razie na multistarach nie latałem. Ale cena 550$ (plus opłaty) vs 122$ za 16Ah robi różnicę.
"Optymista i pesymista to osoby w gruncie rzeczy do siebie podobne. Obaj uważają, że świat stoi przed nimi otworem. Tyle, że pesymista zdaje się wiedzieć który to otwór."
ODPOWIEDZ