Potrzebuję sztywnych listew 4x10x440 mm

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Potrzebuję sztywnych listew 4x10x440 mm

Post autor: mmuchomor »

Potrzebuję listew, profili o zewnętrznym wymiarze 4x10x440 mm. Elementy mogą być z laminatu G10, z węgla, czy z mixu węgiel/szkło. Wszystko jedno, grunt żeby były sztywne, najlepiej jakby były jeszcze tanie ;)
Przeszukałem sklepy modelarskie i nie znalazłem takich gotowych płaskowników, wycięcie z płyty węglowej jest abstrakcyjnie drogie, bo musiałbym kupić najpierw całą płytę. Z zamówieniem laminatu trochę taniej, ale niewiele, bo musiałbym zamówić cały wielki arkusz, który do niczego nie jest mi potrzebny.
Może ktoś z Was ma jakieś skrawki, z których można by coś takiego wyciąć, chociaż dwie sztuki. Albo macie jakiś inny pomysł, który nie wpadł mi do głowy.
Pozdrawiam,
Maciek
waldek72
Posty: 223
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Ostrów

Re: Potrzebuję sztywnych listew 4x10x440 mm

Post autor: waldek72 »

Z tym węglem to nie przesadzaj :mrgreen: (lubi powodować zakłócenia w modelu) dal sosnowe o nieco większym przekroju i będzie ok.
Sosna ma bardzo dobre współczynniki wytrzymałości.
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebuję sztywnych listew 4x10x440 mm

Post autor: mmuchomor »

Nie mogą być o większym przekroju i nie mogą być sosnowe. A węgiel jest w tej chwili i jakoś niczego nie zakłóca...
Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Potrzebuję sztywnych listew 4x10x440 mm

Post autor: lotpawel »

to weź trochę mniejszą listewkę sosnową/bukową/klonową, trochę rowing węglowy/szklany, żywicę i będziesz miał customowe super sztywne listewki;)
ODPOWIEDZ