Zaciskarka do małych konektorów

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Zaciskarka do małych konektorów

Post autor: mikun »

Szukam zaciskarki a raczej ze względu na wielkość konektorów powinienem napisać zaciskareczki :-) chodzi o takie konektorki NDR-T - takie jak w złączach serw. Na allegro zaciskarek sporo ale wszystkie do dużych konektorów. Jakby ktoś znał jakiś sklep proszę o namiar. Próbowałem sam zaciskać szczypcami wszystko jest ok aż do włożenia w plastik wtedy zaczynają się kombinacje jak je wepchnąć do końca :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

Mikołaj a nie bezpieczniej jest lutować ? ja tak robię
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

ja zaciskam i lutuję ale gdy zaciskam te dłuższe "uszy"przy końcu (te zaciskają już również izolację) to mam problem z włożeniem go do plastiku i tu jest problem. Wyjąłem na chwilę jeden konektor z serwa i tam jest wszystko pięknie zaciśnięte do wewnątrz i ładnie się mieści w plastiku. Też tak chcę :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Mam taką:

http://allegro.pl/zaciskarka-do-konekto ... 76653.html

Ostatnie zagłębienie w szczękach akurat pasuje tylko czasami trzeba te "uszy" lekko podgiąć paznokciem.
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: kaczmarsky »

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ja mam Tą Zaciskarkę i sprawuje się OK zarówno do tych serwowych pinów jak i do tych złącz które używam w swoim OSD (typ HU).
Awatar użytkownika
jaco
Posty: 51
Rejestracja: środa 09 mar 2011, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jaco »

Ja mam KNIPEX 975204 idealna do tych konektorów

http://www.narzedziowiec.com.pl/compone ... Itemid,37/
Jacek

SkyWalker, GoPro Hero2, Spektrum DX7 + DragonLink, EAGLE TREE SYSTEMS
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Potwierdzam używam tej samej co Miś jest OK też kupiłem w Maritexie
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Przekonaliście mnie :-) i wziąłem też taką jak Miś i JR65....heh ciekawe że pierwsze dziesięć sztuk pieprzyłem się z tym jak matka z łobuzem ;-) i trzy razy szybciej ręcznie szczypcami robiłem...
Ale po nabyciu lekkiej wprawy wychodzi to całkiem zgrabnie i teraz to nawet już szybko. I solidnie. I estetycznie.
Grunt to wpaść na pomysł aby wstępnie w palcach lekko dogiąć te końcowe wąsiki co wchodzą w izolowaną część przewodu, aby jako tako się trzymał i wtedy do maszyny..i pyk gotowe.
BTW szybkość realizacji zamówienia w Maritexie to chyba niedościgniony wzór...zamawiałem/płaciłem po południu...następnego dnia o 10 rano kurier DHL pod drzwiami...i to na wsi pod adresem gdzie p#$$%^ny TME trzy razy nie dojechał i po 10 dni czekałem na głupie pierdułki...niby wina kuriera (GLS) ale z drugiej strony kurierzy zawsze się tłumaczyli że TME ma chory system bo nie przekazuje danych telefonicznych klienta...tak mają do dupy skonstruowany system w TME, rzeczywiście sprawdziłem - ani razu mojego nr tel nie było na przesyłce mimo że podawałem, za drugim razem uczulony nieterminowością aby PODALI ten tel firmie kurierskiej...Do tego wszystkiego nie raczą poinformować że przesyłka leży TYDZIEŃ na magazynie f-my kurierskiej...psubraty :-(
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek, spróbuj jeszcze lepszą metode. Wkladasz końcówkę w kleszcze, przymykasz tak aby wlazła do końca w wycięcie, potem wkładasz kabelek, ścisk i gotowe. Bardzo szybko można sie nauczyć jak głęboko kabelek wsadzić. Łapiesz palcami tak aby wystawało z palców tyle co potrzeba, wpychasz w trzymającą się już w kleszczach końcówkę do oporu z palców, cyk i gotowe. Jak Ci się czasem końcówka po zagnieceniu zakleszczy, to ja biorę obcinaczki i nimi podważam wystającą końcówkę z kleszczy.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Odświeżę po roku temacik ;-)
Zaciskarka działa, miliony zaciśniętych konektorów :-) ale zaczyna mi się na maksa kleszczyć zaciśnięty konektor i teraz wyjęcie go graniczy wręcz z możliwością niezniszczenia go w trakcie tej operacji...dlaczego tak się dzieje? co trzeba poprawić? Bo mi wychodzi 1 na 20 konektorów zniszczony w trakcie wyciągania :-(
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

To jaka to jest ta dobra zaciskarka?
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

Zaciskarka Ci sie już kończy, dzieje sie tak ponieważ zębatka już jest wyrobiona i za mocno zaciska, Ja mniej więcej w pracy raz na rok zmieniam.
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

Rurek pisze:Przekonaliście mnie :-) i wziąłem też taką jak Miś i JR65....

Ahh Ty masz te zwyczajne..
Zobacz czy luzów nie masz!
Lub masz dużo pary w łapie ze aż ucinasz konektorki :D


Ja polecam te http://www.nowyelektronik.pl/searchskle ... Zaciskarki
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

ReMo pisze:Lub masz dużo pary w łapie ze aż ucinasz konektorki :D
Zaciskam mocno bo jak dam mniej pałeru to nie do końca mam wrażenie zagniatam (ale to może moja wina bo bardzo cienkie kabelki zazwyczaj zaciskam i trzeba to mocniej ścisnąć aby miało dobry kontakt i mechaniczną wytrzymałość)
I ja ich wcale nie ucinam tylko przy próbie wyciągania zaklinowanego konektora po prostu go deformuję i uszkadzam.
Spróbuję z grubszym kabelkiem (022mm zamiast dotychczasowych 0,1) i tylko dwie kilotony przyłożę z ręki ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ