Klejenie balsy z pianką uhu porem

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Klejenie balsy z pianką uhu porem

Post autor: 4V3 JA »

Witam, czy przyklejenie balsy do pianki uhu porem jest możliwe? Jeśli tak, to jaką metodą (I- na obie powierzchnie klejone uhu por, zaczekać 10 minut, aż klej będzie suchy na powierzchni, ścisnąć i gotowe. II- inny sposób (jaki?))
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Klejenie balsy z pianką uhu porem

Post autor: misiekkk »

Tak. W ten sposób zawsze kleję lotki w małych modelach.

UHU-POR na jedną stronę obficie albo na obie strony trochę mniej, przyłożyć i ścisnąć aby klej ładnie się rozszedł, rozdzielić na 5-10 minut ( klej pod palcami ma być suchy w dotyku - ale nie zostaw go za długo ;-) ) i ponownie ścisnąć bardzo mocno, na ok. 20 sekund.

Tak przyklejone lotki latają u mnie kilka lat ( lotki balsowe klejone do zawiasów z podciętego EPP )
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Klejenie balsy z pianką uhu porem

Post autor: 4V3 JA »

Dzięki za pomoc ☺
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Klejenie balsy z pianką uhu porem

Post autor: yoseph »

Powiem więcej, w lekkich depronowych modelach (do około 700g) uhu klejone sposobem który przedstawił @misiekkk robi u mnie za zawiasy, i też działają aż do końca życia tych modeli:)
ODPOWIEDZ