Symulator Phoenix rc - dobra podstawa do latania samolotami?

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

No to chyba nie będę się tak martwił, jak myślałem :)
Potrenuję do wiosny i coś się sklei, tylko jeszcze nie mam pojęcia w co celować. Ale to pytania na inny temat :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Symulator Phoenix rc - dobra podstawa do latania samolot

Post autor: Adrián »

Witajcie,
muszę (potrzebuję) kupić tablet, ale na windowsa, teraz wpadłem na pomysł, czy będzie się dało na nim odpalić symulator?
W wolnych chwilach, będę mógł sobie polatać, bez komputera.

Obecnie latam na stacjonarnym, tutaj żadnych problemów nie ma. Celuję w niską/średnią półkę, dlatego nie wiem, czy wydoli.

Minimalne wymagania systemowe:
Microsoft Windows® 8/7/XP/, DirectX 9, procesor minimalnie 1GHz Pentium III/4 lub AMD Athlon/64, karta graficzna GeForce 4200/ATI 9800 ze 128MB pamięci lub lepsza, minimalnie 256MB RAM, 1,5GB wolnego miejsca na dysku, CD-ROM/DVD (dla instalacji), wolny port USB 1.1/2.0.

Jak to się ma do specyfikacji tabletu? ( już dawno nie śledzę podzespołów komputerowych..)

Nie ma wspomnianej karty graficznej, zapewne jest zintegrowana.

http://allegro.pl/tablet-toshiba-encore ... 86940.html

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-m ... lsrc=aw.ds

Kiedy jeszcze procesor i pamięc Ram zapewne wystarczy, to co z kartą?
horizon
Posty: 1
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 18:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Symulator Phoenix rc - dobra podstawa do latania samolot

Post autor: horizon »

Witam wszystkich!
Mam pytanie czy do tego symulatora jest potrzebna aparatura, czy można próbować swych sił na padach?
W różnych sklepach jest on opisany ale nie znajduję takiej informacji, a domyślam się, że raczej trzeba mieś swoją i to w dodatku z wyjściem na kompa.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Symulator Phoenix rc - dobra podstawa do latania samolot

Post autor: Adrián »

Tak, jest to niemal obowiązkowe. Od razu się do niej przyzwyczajasz. Może i da się podłączyć pada, ale to się raczej mija z celem. Precyzja będzie bardzo mała.
Zastanów się jaka chcesz mieć aparaturę i sprawdź, czy będzie pasowała.
Jak myślisz poważnie o tym hobby, to nie kupuj tylko do symulatora, szkoda pieniędzy, kup odrazu docelową. Będziesz mógł używać jednej do wszystkiego.
ODPOWIEDZ