Symulator Phoenix rc - dobra podstawa do latania samolotami?

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Symulator Phoenix rc - dobra podstawa do latania samolotami?

Post autor: Adrián »

Witajcie,
od wczoraj posiadam symulator phoenix rc. Latam na 9xr, chciałem się zapytać, czy latanie na symulatorze, jest zbliżone do latania modelami ?
Do helików i copterów mam swoje zdanie, bo latałem/latam, to do samolotów niestety nie..
Nie ukrywam, że chciałbym spróbować swoich sił w tej materii.
Czy jest to dobra podstawa, by zacząć przygodę z samolotami ?
Drugie pytanie, jeszcze nie do końca ogarnąłem wszystkie możliwe ustawienia, da się ustawić większy stopień trudności ?
Wydaje mi się, że trochę za szybko mi poszło z samym lataniem. Teraz szlifuje jak najlepsze lądowania.
Może mam ustawiony jakiś najłatwiejszy poziom.
Warunki pogodowe, zwykle daje jak najtrudniejsze, mocny wiatr, który wieje "losowo".

Jakie są Wasze wrażenie odnośnie tego symulatora ? :-)
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mmuchomor »

Według mnie bardzo fajnie oddaje rzeczywistość. Też na nim latam i bardzo go lubię.
Nawet testowanie różnych konstrukcji ma sens i widać odzwierciedlenie w fizyce rzeczywistych modeli.
Wiadomo, jest łatwiej i nie identycznie jak na prawdziwym modelu, ale taki trening pozwala na wypracowanie właściwych odruchów i bez kosztowego próbowania nowych figur ;)
Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Dobrze wiedzieć, w takim razie trenuję dalej heh :mrgreen:
Może na wiosnę skleję swój pierwszy samolot rc :-)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Symulator Phoenix rc - dobra podstawa do latania samolot

Post autor: IvanM »

Adrián pisze:Czy jest to dobra podstawa, by zacząć przygodę z samolotami ?
Drugie pytanie, jeszcze nie do końca ogarnąłem wszystkie możliwe ustawienia, da się ustawić większy stopień trudności ?
Chcesz większy poziom trudności - to wybierz lepszy model i zacznij latać do góry nogami lub figury akrobatyczne. Poziom trudności można tak sobie przesuwać w nieskończoność.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Latam spalinowymi z najwyższego poziomu trudności i dałem realizm/czułość na 100%
Figury też nie są takie trudne.. No nic, jak na razie i tak jestem z niego zadowolony. Czas pokaże , jak posklejam własny i polatam na żywo ;-)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4654
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Pokaż jak latasz na żyletkę i jak robisz ósemkę na plecach skoro te rzeczy są łątwe
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: IvanM »

Adrián pisze:Latam spalinowymi z najwyższego poziomu trudności i dałem realizm/czułość na 100% Figury też nie są takie trudne..
Pewnie nie do końca wiesz co mówisz. Poziom naprawdę idzie śrubować w nieskończoność.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Heh tak nie wymiatam. Czyli widzę, że na długo ze mną zostanie :D
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baqsthc »

Dodaj jeszcze coś czego nie można zasymulować :D miękkie nogi i mokre ręce przy pierwszym locie ^^
I nagle nie umiesz akrobacji :D a mi dongielek odmówił posłuszeństwa i albo źle się zainstalował albo nie rozumie sygnału z 9xr :(
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

No tak jest, na żywo dochodzą inne czynniki, przed monitorem jest mniejszy stres ;-)
A wcześniej Ci działał z 9xr ?
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4654
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

No to teraz pora na pełen program F3A :) ja tak nie umiem
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baqsthc »

Przedtem działał. Po formacie kompa juz nie chce. Instaluje sie ale w menadżerze urządzeń patrząc, zatrzaskuje sie z konkretnym ustawieniem przełączników i nie reaguje.
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Chestnut »

Panowie, o ile pamiętam Phoenix ma dość rozbudowane opcje realizmu- typu edycji modelu- gdzie ustawia się powierzchnie nośne, obciążenie powierzchni, moc silnika, obroty, śmigło, ś.c. i inne parametry,
natomiast symulacja sama ma opcje "koniec paliwa", czy "awaria silnika/ serwa" do przećwiczenia...
..czy mówimy o innym Phoenix'ie?
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

O tym samym :-) awarie przerabiałem, ale szczegółową edycję modelu jeszcze nie. Musze sprawdzić, gdzie się przestawia parametry :-)

Editt:
Chestnut, jednak już ustawiałem te wartości, myślałem, że po przestawieniu w jednym modelu, takich parametrów, jak chociażby sam realizm, zostanie zapisane do wszystkich modeli. A tutaj każdy model z osobna się ustawia.
Teraz to zmienia postać rzeczy :D Największe wyzwanie, to lekkie i małe modele 3d i odrzutowe ;-)
W helikach realizm bardzo duży, fajnie polatać na nowo posiadanymi modelami :-)
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Przesiadka z heli 6ch na samolocik to bułka z masłem. Niedawno też zacząłem przygodę z samolotami. Moj pierwszy model to RadJet Ultra podobno miał to być zły model jak na początek a tu bułka z masłem. Też używam sporadycznie Phoenixa właśnie do przetrenowania zachowań danego modelu lub poprostu figur.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
ODPOWIEDZ