Spaliłbym chałupę

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: Piotrowy »

pawel55 pisze:Raczej bym nie zasnął wiedząc ze nad głową ładują się pakiety,
Oczywiście, ty również masz rację :-)

Kolega JaJacek z naszego forum, ładował pakiety w bagażniku samochodu i poszedł na chwilę do domu na kawę. Jak wrócił, nie było już co gasić :cry:
pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: pawel55 »

wiem, czytałem ten temat i serdecznie współczuję.
Właśnie dzięki takim tematom zacząłem kłaść nacisk na bezpieczeństwo. Do tej pory traktowałem ładowanie pakietu jak zwykłego telefonu, a jak widać nie jeden wielokrotnie bardziej doświadczony modelarz przekonał się czym to grozi.


Zastanawiam się jeszcze jak zrobić przegrody w skrzyni, bo szkoda jak padnie jeden a z dymem pójdą wszystke
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: matulekpl »

A ja do ładowarki dokupiłem dedykowany czujnik temp pakietu i w razie przekroczenia temp... Właściwie to nie wiem co sie stanie:) heh.. Ale na mam nadzieje, ze cos dobrego:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: kuczy »

matulekpl pisze:A ja do ładowarki dokupiłem dedykowany czujnik temp pakietu i w razie przekroczenia temp... Właściwie to nie wiem co sie stanie:) heh.. Ale na mam nadzieje, ze cos dobrego:)
odetnie prąd ładowania. być może jeszcze przed "sssssssss - BUM" :D
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: kamilborkowski »

Też kupiłem do ładowarek te czujniki. Ustawiłem limit temperatury jakoś na 35°C i używałem w domu. Któregoś dnia zabrałem ładowarki w lecie na dwór i ładowałem z aku samochdowego a po paru minutach ładowarka odcięła ładowanie bo czujnik się rozgrzał od słońca :-)
Geronimo
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 01 mar 2016, 16:37

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: Geronimo »

pawel55 pisze: Zastanawiam się jeszcze jak zrobić przegrody w skrzyni, bo szkoda jak padnie jeden a z dymem pójdą wszystke

Nie pójdą, raczej co najwyżej zdrowo się okopcą. Jak poszukasz na YT, to jest kilka filmów, gdzie jest przebijana gwoździem jedna cela, kopci się, a nawet sąsiednia do niej cela nie zapala się i trzebą ją z kolei potraktować gwoździem, żeby i ona się zapaliła
pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: pawel55 »

Geronimo pisze:
pawel55 pisze: Zastanawiam się jeszcze jak zrobić przegrody w skrzyni, bo szkoda jak padnie jeden a z dymem pójdą wszystke

Nie pójdą,
Tak tylko te testy były robione na dworze, a w zamkniętej skrzyni temp. może drastycznie wzrosnąć, dodatkowo jak gazy z uszkodzonej będą uchodzić za szybko, a wentylator nie nadrobi to i ciśnienie wewnątrz się zmieni. Wtedy nie wiadomo jak zachowają się inne "zdrowe" pakiety
i.q.
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 14:15

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: i.q. »

ocean_wro pisze:Mój lipobunkier w budowie. Dziury zrobione, wnętrze pomalowane, gniazda zakupione.

Kilka fotek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek






ja bym z tym pakunkiem raczej nigdzie nie jeździł - mogą ogłosić alarm bombowy i posądzą Cię o terroryzm ;-) ;-)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: ocean_wro »

Dowiercę jeszcze ze dwa otwory. W jednym koniczynka w drugim panelowa.

Calość zamkniętą zostawie na centralnym i w nogi. Ubaw gwarantowany :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Geronimo
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 01 mar 2016, 16:37

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: Geronimo »

ocean_wro pisze:Dowiercę jeszcze ze dwa otwory. W jednym koniczynka w drugim panelowa.

Calość zamkniętą zostawie na centralnym i w nogi. Ubaw gwarantowany :-)
Z 10 lat temu znajomi ciągnęli skrętkę z bloku do bloku. A że już się ściemniało i zaczynało kropić, to pudło ze skrętką podwiesili w korytarzu przy wyłazie dachowym. Spore pudło z kabelkiem wychodzącym na dach.... Jak przyszli następnego dnia, to okazało się, że właściciele mieszkań omal na policję nie zadzwonili, bo bomba pod sufitem. Byłoby wesoło :mrgreen:
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: Andziak »

panowie o szczegolach pisal nie bede ale przeladowalem lipola az do 4,38 na cele jak tylko zobaczylem to rozladowalem do 4.15.
Jakie konsekwencje dla pakietu ?
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: miś »

Jak nie spuchł to raczej żadne.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: matulekpl »

Obrazek
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: PartyzantPL »

Dziś nad ranem pobudka przez straż pożarną:), czyżby modelarz? : https://psp.opole.pl/baza-interwencji/11660090108303/ , no i straty 80tysi. Chyba kupię wreszcie ten pojemnik do ładowania moich lipoli....
Tarot 650 sport Pixhawk + Tarot T4-3D + Gitup Git 2 , Alien 560 apm 2,8 w przebudowie.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Spaliłbym chałupę

Post autor: kamilborkowski »

O w mordę :shock:
Pewnie ktoś zostawił na noc ładowarkę... Dobrze że się obudził o tej 3...
ODPOWIEDZ