Zanim...
Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest wtorek 07 lip 2020, 17:09

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Ja przed chwila zdjalem gogle z nosa. I mam mieszane uczucia. Jakosc obrazu oczywiscie na plus. Jednak dla mnie ten obraz byl za duzy - musialem po rogach szukac wzrokiem inf o baterii, mocy sygnalu itp. To chyba mozna obejsc, skalujac obraz w dol.
Waga - nieodczuwalna na glowie, myslalem, ze bedzie gorzej. Ale w moim przypadku dolna czesc gogli dosc mocno naciskala na kosci policzkowe. Nie wiem, czy to kwestia rozmiaru glowy ( kaski motocyklowe nosze S albo XS) i czy da sie to poprawic regulujac odpowiednio paski.
Tyle na ten moment. Nastawialem sie, ze mnie powala na kolana i wyjde ze sklepu z air unit i goglami, ale jednak wstrzymalem sie jeszcze.

@Marcin
Czyli po prostu miales gogle nie na lot testowy, ale odpalone w sklepie? Bo w locie to wyglada duuzo ciekawiej, zwlaszcza jak np. Znasz miejsca gdzie latasz i dostrzegasz ilosc detali w nowym obrazie :)

Mialem gogle na testy, polatalem na nich i Wg. Mnie warto :) co prawda przesiadka jest droga, bo nie tyle same gogle, ale chec zmiany calej floty zaboli $$$ ;) jednak latwo idzie podpiac modul analogowy i stopniowo przerabiac droniki po kolei. Uwaga na zestawy caddx vista z ich lzejsza kamera (nano costam) bo jest lipna pod wzgledem jakosci obrazu. Zyskujemy kilka gramow, ale w sumie obraz wychodzi wtedy tylko lekko ponad b.dobry analog i nie ma to sensu. Vista hd (z kamera od airunit)wg. Mnie nie ma roznic w jakosci obrazu do normalnego airunit i jest super a sporo lzej.

Moc mozna w razie potrzeby zmienic w 2 min, tylko jezeli nie mamy podlaczenia pod FC i uzbrojonego do lotu drona, to zabezpieczenie termiczne w menu nakezy wylaczyc. Bo inaczej mamy ciagle tylko 25, pomimo zmiany w menu gogli ;) testowalem gogle na autach RC i jest b.przyjemnie.

Pianke pod twarz trzeba poprawic (kupic inna) albo dodatkowe podkladki, chyba domyslny ksztalt glowy nie byl pod nas projektowany.
Opoznienie jest chyba minimalnie gorsze niz na analogu, ale do latania freestyle nie ma Zadnego problemu. Moze Gdy lata sie na granicy umiejetnosci i mozliwosci drona zaczyna miec to znaczenie. Mozna probowac zwalczac laga trybem focus itd, ale mi on przeszkadza. (Rozwiazuje to podbicie mocy)

Jesli ktos ma juz dobre gogle/kamery to polece samemu polatac (ale polatac, nie zalozyc w sklepie) i zobaczyc, czy mu pasuje przesiadka.Gdy ktos chce kupic nowe gogle i wejsc w fpv, to naprawde warto rozwazyc juz system cyfrowy od poczatku.

Samo oslabienie sygnalu jest b. Dobrze sygnalizowane :) obraz dostaje coraz wieksza pixeloze, czasu starcza by spokojnie zawrocic, zwiekszyc pulap itd.

Zgadzam sie z Jarnetem, 80-90% uzytkownikow bedzie zadowolonych :) cena u nas zabija, ale raz po raz sa niezle promocje u majfrendow i naprawde idzie dostac gogle w bardziej przystepnych kwotach.

4x4 A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx revo, trx pede, trx tmaxx elekt.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.