Regulamin forum - dyskusja

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Kowal »

zybyzy pisze:a nie będzie jak z giełdą i wysypem bubuixów piszących gdzie popadnie byle naklepać magiczną liczbę postów?
Tajemniczy agent BubuXX już zapewne otrzymał swojego judaszowego srebrnika, za bojową obronę cośtambest :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: mocart »

Widzę że na tym wątku już odbywały się dyskusje dotyczące ilości postów wymaganych aby wystawić coś na sprzedaż wiec pozwólcie mi dodać coś od siebie. Jestem w miarę nową zarejestrowaną osobą i mam tylko 15 postów. Po ostatnich postach okazało się że cześć jaką posiadam jest zła, muszę ją po prostu sprzedaż lub wymienić na nową. No niestety nie mogę tu bo za mało napisałem wiec jedyne co mi zostało to wystawienie tego na Allegro lub czymś podobnym. Takie coś od razu na starcie zniechęca ludzi i wcale nie powinno być żadnym przywilejem lecz normalną funkcjonalnością forum.
Proszę przemyślcie to jeszcze raz bo nie każdy uwielbia pisać posty tylko po to aby nabijać licznik który, umożliwi dostęp do przydatnej funkcji.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: jacekV »

Witaj,
To nie jest kwestia ilości postòw. 50-100-itd.

Forum NIE JEST platformą sprzedażową, nie jest to funkcja tego miejsca. Taka jest wola właściciela Forum. Istnienie Działu Handlowego jest i ma być tylko marginesem Forum służącemu wymianie doświadczeń.
Jak słusznie zauważyłeś Alllegro i inne OLXy są platformą do oferowania przedmiotòw zbędnych dotychczasowemu właścicielowi.
I niech tak pozostanie.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Kowal »

Amen :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Benda
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2016, 22:54
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Benda »

Witam
W sumie jestem na forum od dawna ale od niedawna zarejestrowany i patrząc na niektóre tematy mogę stwierdzić że i tak admini tego forum to muszą mieć anielska cierpliwość i wysoki stopień tolerancji. Jeżeli chodzi o dział handlowy to moim zdaniem największa porażka tego forum. Jak ktoś już wspomniał ma to być dodatek a nie główny dział. Jak dla mnie w tym przypadku wymogi co do wystawienia przedmiotów powinny być jeszcze bardziej zaostrzone !!!

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: mocart »

JackuV, proszę cię zamówienia zbiorowe to też handel wiec zdanie typu "Istnienie Działu Handlowego jest i ma być tylko marginesem Forum służącemu wymianie doświadczeń" brzmi jak dulszczyzna.
Albo handel jest dopuszczalny albo nie. Najgorzej jest jak jest dopuszczalny na określonej grupy bo takie coś powoduje poczucie nieuzasadnionej niesprawiedliwości u innych.
Rozumiem jest jesteś starym użytkownikiem forum ale nowi też chcieliby z niego korzystać a takie ograniczenia nie dają poczucia otwartości forum
pzdr.
ps. rozumiem ze za wypowiedzi w tym subforum bana nie dostanę ;)
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: jacekV »

Jesteśmy na forum - p.t. dyskusja :-o bany dajemy za uporczywe łamanie regulaminu.

Nawiązując do kwestii poruszonej przez Ciebie zamòwień zbiorowych, popatrz na to z innej strony... ktoś to organizuje, zamawia, dzieli paczki, rozsyła, czasem ròwnież wgrywa soft, robi serwis (patrz zamòwienie zbiorowe na GPSy) - tak, racja, nie robi tego bezinteresownie, ale dla całej grupy (sporej) zainteresowanych leniuchòw, poświęca swòj czas. Kiedy byłeś ostatnio na Poczcie z klikunastoma przesyłkami ?
To jest jakiś wkład dla tutejszej, forumowej, ludzkości.

I nie płacz że masz jakiś "fant" ktòry Ci zalega... jeżeli szybko nie zrezygnujesz z tego hobby, gwarantuje Ci że będziesz miał ich w szufladzie całkiem sporo, a po miesiącu, dwòch, lub kilku latach będziesz się zastanawiał "po co ja to kurna kupiłem... ?"
Wtedy będzie ten oczekiwany przez Ciebie moment ... Panie, Panowie... czyszczę szufladę !
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Verid »

mocart pisze:JackuV, proszę cię zamówienia zbiorowe to też handel wiec zdanie typu "Istnienie Działu Handlowego jest i ma być tylko marginesem Forum służącemu wymianie doświadczeń" brzmi jak dulszczyzna.
Wystarczy je przeczytać ze zrozumieniem i pojąć na czym polega zamówienie zbiorowe to przestanie tak brzmieć. [EDIT - Jacek był szybszy w tej kwestii]
mocart pisze:Albo handel jest dopuszczalny albo nie.
Bo ty tak powiedziałeś? Obawiam się że jesteś słabo decyzyjny w tym temacie.
mocart pisze:Najgorzej jest jak jest dopuszczalny na określonej grupy bo takie coś powoduje poczucie nieuzasadnionej niesprawiedliwości u innych.
Właśnie najlepiej - dzięki temu można po tych wypowiedziach ocenić z kim ma się do czynienia i czy warto z taką osobą wdawać się w interesy.
mocart pisze:Rozumiem jest jesteś starym użytkownikiem forum ale nowi też chcieliby z niego korzystać
Ograniczenia giełdy w żaden sposób nie uniemożliwiają korzystania z forum w celu w jakim zostało założone czyli jako platforma wymiany doświadczeń związanych z FPV. No chyba że dla kogoś jedynym celem korzystania jest sprzedaż - to tak. Ale takie osoby nie są tu mile widziane.
mocart pisze: rozumiem ze za wypowiedzi w tym subforum bana nie dostanę ;
Póki co narażasz się tylko na śmieszność z takimi gorzkimi żalami...
Ten wredny...
WhiteElephant
Posty: 81
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 21:31
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: WhiteElephant »

To ja też coś dodam jako osoba z małą ilością postów. Nie mogę zakładać nowych tematów i odpisywać w działach Kupię i Sprzedam. OK, ja nie po to roku czytania forum sie zarejestrowałem, żeby sobie robić darmowe allegro z bardziej docelową grupą klientów.

Jednakże przy takim ograniczeniu i tym co zostało napisane wcześniej, zastanawiam się dlaczego:
- mogę zakładać nowe posty w głównym dziale handlowym - czyli teoretycznie dawać swoje oferty
- nie mogę odpisywać w dziale Ciekawe oferty - czyli nie mogę dyskutować o przedmiotach sprzedawanych w sklepach, z których wszyscy możemy kupować.

Chodzi mi zwłaszcza o to drugie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc tam pisać?
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3151
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

WhiteElephant pisze: Chodzi mi zwłaszcza o to drugie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc tam pisać?
faktycznie - chyba niepotrzebne to ograniczenie. Poprawiłem
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: kamilborkowski »

WhiteElephant pisze:- mogę zakładać nowe posty w głównym dziale handlowym - czyli teoretycznie dawać swoje oferty
Jeśli wystawisz swoją ofertę poza działem "Ogłoszenia drobne - SPRZEDAM" to zostanie ona usunięta przez moderatorów a jeśli będziesz robił to nachalnie to dostaniesz warna.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Verid »

kamilborkowski pisze:Jeśli wystawisz swoją ofertę poza działem "Ogłoszenia drobne - SPRZEDAM" to zostanie ona usunięta przez moderatorów a jeśli będziesz robił to nachalnie to dostaniesz warna.
Należy zaznaczyć że powyższa sytuacja dotyczy osób które osiągnęły "dojrzałość" forumową. Janusze biznesu usiłujący obejść zabezpieczenia giełdy poprzez umieszczanie ogłoszeń gdziekolwiek poza działem Sprzedam dostają warna od razu. Nachalność spowoduje banicję.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Jagoda »

jacekV pisze: Istnienie Działu Handlowego jest i ma być tylko marginesem Forum służącemu wymianie doświadczeń.
Dział handlowy:
1 miejsce w ilości tematów :10881.Następny na podium Multikoptery 5481
4 miejsce w ilości postów : 46388
Nieźle jak na margines :-)
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: jacekV »

Jagoda pisze:
jacekV pisze: Istnienie Działu Handlowego jest i ma być tylko marginesem Forum służącemu wymianie doświadczeń.
Dział handlowy:
1 miejsce w ilości tematów :10881.Następny na podium Multikoptery 5481
4 miejsce w ilości postów : 46388
Nieźle jak na margines :-)
Widzisz ? To najlepszy dowód na to że ciągle należy nieść kaganek oświaty...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Kowal »

Co chwilę zaczyna się goownoburza w temacie działu handlowego... Najzdrowsze było by całkowite skasowanie tego działu :-P
Jest wiele platform sprzedażowych, więc ja osobiście nie widzę sensu utrzymywania tej najbardziej "zapalnej" części forum...
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ