Regulamin forum - dyskusja

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Właśnie choćby z tego powodu warto dodać wyjątki do regulaminu podane wprost (np. w nawiasie).
Po mnie będą inni, którzy będą się zastanawiali, szczególnie nowi.
Nie żebym szukał na siłę, po prostu rzuciło mi się w oczy, obojętnie jaka firma by to nie była.
Nie pisałbym, gdyby nie zwrócenie uwagi innej firmie, że stosowała tę samą formę reklamy, pewnie zupełnie nieświadomie.

-- edit --
Intencje miałem dobre, aby regulamin był zrozumiały i dobrze sprecyzowany :mrgreen:
Tego postu by nie było, gdyby tak właśnie było :-P
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Chyba się nie rozumiemy.

Jeśli rzuciło Ci się w oczy, że akurat abc-rc (która nie jest sponsorem forum) gdzieś złamała pkt.1 regulaminu to podaj konkretnie gdzie - i na PW bo zupełnie nie ma potrzeby o tym pisać w tym temacie. Nie ma wyjatków od regulaminu dla nikogo.
Warto natomiast robiąc takie insynuacje uwzględnić, że:
- modowie nie wszystko dokładnie czytają
- czasem rozmiar przewinienia nie wart jest sypania punktami - przykład pisanie postu pod postem - gdzie ideą zakazu było zapobieganie sztucznemu nabijaniu postów (np. do giełdy) choć generalnie nie jest to dobra praktyka i jesli ktos będzie przeginał to spotka go punkt
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

W związku z patologiczną sytuacją w sprawie komentarzy do umieszczanych filmów powstał pkt. 19 Regulaminu.
19. Filmy z lotów umieszczane na forum.
Obowiązuje zasada domniemania legalności i zgodności z przepisami prezentowanego na filmie lotu(ów). W związku z tym zabrania się dyskusji podważającej tą zasadę. Oczywiście jeśli ktoś jest w stanie udowodnić, że jest inaczej i pilot łamie przepisy i stwarza realne zagrożenie to jest na takie komentarze przyzwolenie. Tylko wtedy!
To wersja robocza - jeśli ktoś ma uwagi to proszę tu pisać. Generalnie intencja tego punktu jest taka, żeby zakończyć te męczące dyskusje, że pilot łamie przepisy, stwarza realne zagrożenia gdy sytuacja prezentowana na filmie nie jest jednoznaczna i nie można udowodnić autorowi, że faktycznie łamie przepisy lub stwarza realne zagrożenie.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: markac »

Chyba nie jest to dobry pomysł, zamykanie ust (cenzura) poprzez regulamin.
Filmów i tak jest jak na lekarstwo, wszyscy zeszli do podziemia chyba, brak rekordów wysokości, odległości.
To co się pojawia, to właśnie filmy krytykujące jakieś produkcje TV, organizatorów imprez itp.
Ludzie się boją umieszczać filmy, ale nie z powodu komentarzy (chociaż też), ale chyba bardziej ze strachu przed odpowiedzialnością prawną.
To całe latanie i tak już jest mało legalne, a za chwilę będzie w ogóle zakazane.
Latanie nad łąkami i lasami dawno przestało być ciekawe (dla oglądających).
Coraz więcej jest filmów z lotów nad miastami, bo Phantomy można kupić w sklepie prosto z wystawy,
a Ci nie będą jeździli 20 km poza miasto, żeby polatać 10 minut.
No i doszliśmy do wniosku, że pisząc NIE, jestem na TAK :D
Zakazać, też mam czasami dość.
Nie będę się dalej rozpisywał, bo znowu zmienię zdanie :shock:

- edit -
Przepis raczej nie do wyegzekwowania, więc znowu jestem na NIE? :-o
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: jacekV »

Rozsądny zapis.
Może mniej fajnie że wywołany z osobistych pobudek.
Ale rozsądny. Byle był konsekwentny. Bo inaczej będzie kolejny MARTWY.

A co z tematami światopoglądowymi, religijnymi i politycznymi ?

Jak długo niektórzy mogą mieć w dupie Regulamin...? Bo jest MARTWY ?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Royce
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek 02 lip 2012, 09:48
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Royce »

To nie cenzura, tylko ustawa antyhejterska. W każdym razie, ja tak zrozumiałem.
Radek Piotrowski
Awatar użytkownika
MagicD
Posty: 105
Rejestracja: piątek 06 cze 2014, 19:59
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: MagicD »

Tak długo jak rzeczywiście będzie to ustawa "anty hejterska" dot. np. pytania o CTR itp. - jestem w 100% za... ale jeśli ma to zamykać usta ludziom krytykującym za latanie (bezpośrednio) nad ludźmi, co jest ZAWSZE nierozsądne, a nigdy KONIECZNE... to jestem przeciw.
Yeahw :)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

jacekV pisze:Rozsądny zapis.
Może mniej fajnie że wywołany z osobistych pobudek.
Ale rozsądny. Byle był konsekwentny. Bo inaczej będzie kolejny MARTWY.

A co z tematami światopoglądowymi, religijnymi i politycznymi ?

Jak długo niektórzy mogą mieć w dupie Regulamin...? Bo jest MARTWY ?
Sorry, że wyszło trochę przy okazji mojego wątku. Problem był już od dawna ale ponieważ nikt nic konstruktywnego nie zgłaszał to temat był w zawieszeniu.
Jeszcze raz - nie chodzi o cenzurę - chodzi o niebicie piany - zwykle nieadekwatne do sytuacji.

Co do tematów światopoglądowych itp. Pitlab, który był tu najbardziej aktywny dostał upomnienie. Generalnie to temat nie czarno-biały więc nie jest łatwo tu czegoś zakazywać a przede wszystkim to kontrolować. Moderatorzy nie siedzą i nie śledzą wszystkich wątków więc.... wolałbym tego nie ruszać.

Co do olewania regulaminu - proszę moderatorom zgłaszać wszelkie naruszenia.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: kamilborkowski »

Dla mnie punkt całkiem rozsądny, ale i tak najważniejsze będzie realne egzekwowanie go.
piotrekmazury

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: piotrekmazury »

Witam, właśnie dostałem ostrzeżenie od krall za ogłoszenie w dziale SPRZEDAM, a sprzedać chciałem około 10 domen związanych z nagrywaniem z powietrza. Okej, skoro to nie jest związane z RC to spoko.

Ale dlaczego dostałem ostrzeżenie za adres do mojej strony związanej z filmowaniem w moim profilu. krall ma w swoim PODPISIE link, po którego otwarciu na wysokości oczu jest fotokopter.pl- to chyba zarobkowe ? Ja nie lansuję linków i nie kombinuję, bo jakbym chciał robić takie jaja, to też bym pyknął stronkę mazuryokiemwróbla fotoblog a na wysokości oczu BACH! nazwa mojej stronki. Hipokryzja i tyle. A domeny dobre mam, lepsze niż fotokopter.pl, bo wiecie ile ludzi wie co to kopter ? Jak to zapamiętać, od czego to powstało ? Nie jestem roszczeniowy, ale to mnie wkurzyło, bo i tak jest do pupy w kraju, w urzędach pół życia trzeba spędzić, wałki wszędzie, obchodzenie prawa, a ja pierniczę takie zagrywki, nie nabijałem postów, pisałem merytorycznie, uczciwie czekałem aż będę mógł zamieścić ogłoszenie, a tu ktoś szumi i to jeszcze ktoś z linkiem KOMERCYJNYM
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Kowal »

piotrekmazury pisze:Ale dlaczego dostałem ostrzeżenie za adres do mojej strony związanej z filmowaniem w moim profilu. krall ma w swoim PODPISIE link, po którego otwarciu na wysokości oczu jest fotokopter.pl- to chyba zarobkowe ?
Odpowiedź jest jedna i jedynie właściwa: Krall jest właścicielem tego forum oraz domeny, więc proponował bym się nieco "ogarnąć", :mrgreen: oraz zapoznać się z regulaminem, a w szczególności pkt.17 :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

Czasem jak komuś się zwróci uwagę, że łamie regulamin to wije się, szamocze i kombinuje jakby tu jego racja i interpretacja regulaminu była ta jedyna właściwa.
Najsprytniejsi lecą po fly.kartuzy a tam link do fotokopter - i "mam cie hipokryto" - jest sukces.
Naprawdę żenujące.
Usunę tego fotkoptera z nagłówka fly bo już nie chce mi się tłumaczyć więcej.
Zrobię to tu po raz ostatni. fly.kartuzy.com.pl - to strona hobbystyczna, która powstała w 2002 roku. Link do fotokoptera jest jedynie rozszerzeniem funkcjonalności, który pojawił się dużo duzo później. Gdybym chciał reklamować fotokoptera to banner byłby na górze forum bo fakty są takie, że fotokopter ma jakiś związek z istnieniem tego forum...
PS
I jeszcze drobna uwaga na temat hurtowego wystawianie domen w naszym dziale handlowym przez kolegę z mazur. Pominę fakt, że nie jest to sprzęt rc, fpv na co jedynie pozwala regulamin. Pominę też co sądzę o procederze kupowania domen związanych z dron, zdjęcia z powietrza, itp a potem narzucania na to marży xxx% i handlowaniem tym hurtowo i to na forum hobbystycznym
Kolega już od dawna miał zamiar sprzedaży tych domen, jakoś dobił do tych 50ciu postów. Czym prędzej wystawił - a tu niespodzianka - cały misterny plan poszedł w p*. A teraz robi wielki raban i szuka dziury w całym... Jeszcze raz - żenujące!
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
piotrekmazury

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: piotrekmazury »

Żenujące jest co innego i nie ważne kto jest właścicielem domeny, nie jestem z tych co wybiórczo oceniają, tylko obiektywnie. Nie jestem z tych co niepotrzebnie mącą (dlaczego usuwasz fotokopter z widoku? ). Widać było to "potrzebne". Z tych, co włażą w ciasne i ciemne miejsca też nie jestem. Domeny zostały koledze, chciał sprzedać, płacił za nie wcześniej, nie chciał oddać za darmo- a procent XXX to ja nie widziałem, bo nie podałem ceny.
Wkurzyło mnie, że nie mogłem mieć nawet linku strony w swoim profilu, bez lansowania w podpisie. Tacy ludzie właśnie budują w większości Nasz kraj i mamy co mamy.
krall pisze:jakoś dobił do tych 50ciu postów
Trochę to trwało i przynajmniej ubarwiłem forum, nie zaśmiecałem go. Ludzie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Rurek »

Chłopie te forum do Ciebie nie pasuje, daj już spokój, znajdź sobie inne przytulne miejsce, od początku widać że jest Ci tu za ciasno, nie możesz rozwinąć komercyjnych skrzydeł... poczytałem Twoje posty i do hobbystycznego klimatu trudno je podciągnąć, taka prawda.
Uważam że masz też niezły tupet aby właścicielowi forum wytykać co może a czego nie może robić na własnym poletku...
Nie wchodzę w dalszą polemikę, zapraszam jedynie bardziej ciekawych do poczytania postów kolegi z mazur i wyciągnięcia samodzielnie wnioskòw z lektury.
Osobiście dla mnie jest mocno niesmaczne krytykowanie właściciela forum podczas gdy samemu ma się "za uszami" i raczej niezdrowe (czyt: niehobbystyczne) intencje.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
piotrekmazury

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: piotrekmazury »

Rurek pisze:Osobiście dla mnie jest mocno niesmaczne krytykowanie właściciela forum podczas gdy samemu ma się "za uszami"
Ja się tylko bronię i nie jestem komercyjny, bo utrzymuję się z Gospodarstwa Rybackiego (5tysięcy hektarów- mam z czego żyć) i latanie jest moim hobby. dodatkowo chciałem tutaj znaleźć kogoś do ciekawych projektów (nie mam wiedzy na ten temat) ale mam trochę sprzętu i nie mówię tu o fotokopterowaniu tylko np złożenie zestawu, którym można by wykryć pożar albo zanieczyszczenie wody. Są stowarzyszenia, które zajmują się takimi rzeczami i z chęcią skorzystali by z wiedzy. Lubię przyrodę i chronię nie tylko swoje jeziora, działam w kilku stowarzyszeniach, a hobby i działalność non profit się nie gryzą.
Mam silną osobowość, ale sprawiedliwą i nie zawistną. Pousuwałem linki, mail też usuńcie, bo w końcu też jest reklamą, tak jak i zdjęcia które też usunąłem. Domeny typu latamyzkamera.pl albo regulator 12A gdzie sprzedam lepiej ? Tu czy na forum o pielęgnacji kotów ? latacie z kamerą czy nie?
ODPOWIEDZ