Regulamin forum - dyskusja

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Verid »

Jagoda pisze:Dział handlowy:
1 miejsce w ilości tematów :10881.Następny na podium Multikoptery 5481
4 miejsce w ilości postów : 46388
Nieźle jak na margines :-)
Bo fakt że 1 ogłoszenie(post)=1 temat bez odpowiedzi a dodając wpis do buildlog'u nie zakłada się kolejnego tematu to już ci umknął.
Że prawie 6000 tematów z handlowego (czyli jakieś 20k postów) to archiwum też nie zauwazyleś.
Słabe pincet to dyskusje o ofertach sklepów, kolejne 400 z hakiem to pitolenie o szopenie, kursie dolara i zaginionych przesyłkach a półtora kilo tematów to to czego ludzie szukają. Zostaje marne 2,5k ofert sprzedaży od userów, rozciągnięte w czasie do lutego 2015.
Nie ma to jak rzetelne zestawienie Jagódko, brawo, szczerze pogratulował....

:roll: Czemu mnie to nie dziwi....
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Jagoda »

Kowal pisze:Co chwilę zaczyna się goownoburza w temacie działu handlowego... Najzdrowsze było by całkowite skasowanie tego działu :-P
Jest wiele platform sprzedażowych, więc ja osobiście nie widzę sensu utrzymywania tej najbardziej "zapalnej" części forum...
Jaka tam burza
Verid pisze:[

Należy zaznaczyć że powyższa sytuacja dotyczy osób które osiągnęły "dojrzałość" forumową. Janusze biznesu usiłujący obejść zabezpieczenia giełdy poprzez umieszczanie ogłoszeń gdziekolwiek poza działem Sprzedam dostają warna od razu. Nachalność spowoduje banicję.
Tego się trzymać - i tyle

Edit
Verid pisze: Bo fakt że 1 ogłoszenie(post)=1 temat bez odpowiedzi a dodając wpis do buildlog'u nie zakłada się kolejnego tematu to już ci umknął.
Że prawie 6000 tematów z handlowego (czyli jakieś 20k postów) to archiwum też nie zauwazyleś.
Słabe pincet to dyskusje o ofertach sklepów, kolejne 400 z hakiem to pitolenie o szopenie, kursie dolara i zaginionych przesyłkach a półtora kilo tematów to to czego ludzie szukają. Zostaje marne 2,5k ofert sprzedaży od userów, rozciągnięte w czasie do lutego 2015.
Nie ma to jak rzetelne zestawienie Jagódko, brawo, szczerze pogratulował....

:roll: Czemu mnie to nie dziwi....
Pozdrawiam. :), :)
medium
Posty: 18
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 21:26

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: medium »

Może zamiast skasowania działu, warto przemyśleć dodanie do reg
1- przedmioty wykonane własnoręcznie (wykonane na zamówienie, nie do dostania u komercjii) wstawiamy jako nowe, (el. Drukowane, moduły elektr. Itp)
2- pozbywanie sie niepotrzebnego śmiecia RC odbywa sie na zasadzie sprzedaży urzywek, czyli cena poniżej sklepowej
3- do sprzedaży artykułów nowych (dla zysku, czy pokrycia kosztów większej paczki) sa odpowiednie miejsca w internecie
Czytam długo to konkretne forum, i nie mogę się nadziwić że tego jeszcze nie ma,
Za chwilkę dojdzie do takiej sytuacji jak na pfmrc....., nie da rady przeglądać forum przez tapatalk, bo większość w osi czasu to giełda
Jaki % ogloszeń to używki? Niech sobie wszyscy policzą....
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3151
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

@medium

Twoje argumenty mają jakiś sens ale to kolejne zasady, punkty, podpunkty regulaminu, których ktoś musi pilnować. A sama kontrola nie jest ani przyjemna ani szybka.
W tej chwili - po wdrożeniu skryptu markaca - giełda jest w miarę bezobsługowa. Sama giełda nigdy nie będzie idealna i nie da się jej zoptymalizować bo oczekiwania są różne a ponieważ forum to nie portal handlowy to i nie będziemy specjalnie nic już przy tym zmieniać
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Jagoda »

krall pisze: Sama giełda nigdy nie będzie idealna i nie da się jej zoptymalizować bo oczekiwania są różne a ponieważ forum to nie portal handlowy to i nie będziemy specjalnie nic już przy tym zmieniać
Krall
Na wielu forach jest tzw. dział handlowy.
I IMHO jest to bardzo fajna sprawa - sam trochę sprzedałem i trochę oddałem sprzętu foto.
Ale naprawdę nie wiem co sądzić kiedy w takim dziale pojawia się link do.....Allegro.
Mam licytować (czy tam kup teraz) czy na priv forumowicza uderzać do oferenta(poza aukcją- ale wtedy to nie fair wobec innych allegrowiczów)?
Myślałem, że na portalu aukcyjnym wystawia się dopiero, jak nie uda się na forum.
Tak było (daaawno nie zaglądałem) na "forumach foto".
Ostatnio zmieniony czwartek 29 gru 2016, 18:15 przez Jagoda, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. :), :)
WhiteElephant
Posty: 81
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 21:31
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: WhiteElephant »

krall pisze:
WhiteElephant pisze: Chodzi mi zwłaszcza o to drugie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc tam pisać?
faktycznie - chyba niepotrzebne to ograniczenie. Poprawiłem
Dzięki, pisać już mogę, jednakże opublikowanie postu jest dopiero po akceptacji moderatora.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: pawelsky »

Jagoda pisze:Ale naprawdę nie wiem co sądzić kiedy w takim dziale pojawia się link do.....Allegro.
Mam licytować (czy tam kup teraz) czy na priv forumowicza uderzać do oferenta(poza aukcją- ale wtedy to nie fair wobec innych allegrowiczów)?
A co w tym skomplikowanego? Kontaktujesz sie z oferentem (w dowolny sposob) i ustalacie pasujacy obu stronom (i regulaminowy) sposob finalizacji transakcji.

Naprawde trzeba doroslym ludziom tlumaczyc takie rzeczy? :shock:
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze: A co w tym skomplikowanego? Kontaktujesz sie z oferentem (w dowolny sposob) i ustalacie pasujacy obu stronom (i regulaminowy) sposob finalizacji transakcji.

Naprawde trzeba doroslym ludziom tlumaczyc takie rzeczy? :shock:
Niestety mi trzeba.
Albo sprzedaję/oddaję na forum albo na Allegro.
W mojej sprzedaży na Allegro zawsze jest zapis :nie sprzedaję poza portalem.
Jeżeli jest link na forum to sprzedaż jest przez forum czy portal???

Zrozumiałbym, gdyby na forum oprócz linka był dopisek: "zapraszam do licytacji"
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: pawelsky »

Jagoda pisze:Albo sprzedaję/oddaję na forum albo na Allegro.
W mojej sprzedaży na Allegro zawsze jest zapis :nie sprzedaję poza portalem.
Jeżeli jest link na forum to sprzedaż jest przez forum czy portal???
A w czym problem zeby informacje wystawic na forum a sama sprzedaz sfinalizowac poprzez Allegro (dla bezpieczenstwa obu stron)?

Stwarzasz sztuczne problemy...
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: piwko »

jacekV pisze:Taka jest wola właściciela Forum
A dlaczego o tym pisze moderator a nie właściciel?? Może wola właściciela jest inna? Niech się odezwie ;)
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: jacekV »

piwko pisze:
jacekV pisze:Taka jest wola właściciela Forum
A dlaczego o tym pisze moderator a nie właściciel?? Może wola właściciela jest inna? Niech się odezwie ;)
Koledze potrzebny jest skan czy woli oficjalne pismo ?
Bo wyraził to w sposòb prosty i zrozumiały dla średnio rozgarniętej małpy w regulaminie.

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8210

edyta - literòwki
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze: A w czym problem zeby informacje wystawic na forum a sama sprzedaz sfinalizowac poprzez Allegro (dla bezpieczenstwa obu stron)?

Stwarzasz sztuczne problemy...
Problem sztuczny ale może tylko dla mnie
Bo
albo sprzedaję na forum
albo sprzedaję na portalu aukcyjnym.
IMHO jedno wyklucza drugie.

Np. ja Jagoda
Mam pozostałości po uprowadzonym fajtomie P3P
I albo wystawię na Allegro bez info na forum
Albo ogłoszę w dziale handlowym bez wystawiania na Allegro.
Czy Ty widzisz różnicę?Ja tak.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: pawelsky »

Jagoda pisze:Mam pozostałości po uprowadzonym fajtomie P3P
I albo wystawię na Allegro bez info na forum
Albo ogłoszę w dziale handlowym bez wystawiania na Allegro.
Czy Ty widzisz różnicę?Ja tak.
Nie widze powodu dla ktorego nie mialbys jednoczesnie wystawic na Allegro i poinformowac o tym fakcie na forum. Jedno nie wyklucza drugiego, Allegro (podobnie ebay czy olx) to tylko narzedzie do sfinalizowania transakcji, forum to szansa na dotarcie do wiekszej liczby potencjalnych kontrahentow (podobnie jak Facebook czy gazetka zakladowa w firmie).

Nawet sam regulamin forum wprost mowi o takim polaczeniu.

Nie tworz sobie sztucznych problemow - bedziesz mial latwiejsze zycie..
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Verid »

Jagoda pisze:Problem sztuczny ale może tylko dla mnie
Tak. Szukasz dziury w całym.
Jagoda pisze:I albo wystawię na Allegro bez info na forum
Albo ogłoszę w dziale handlowym bez wystawiania na Allegro.
Ale co konkretnie stoi na przeszkodzie by wystawić na Alle i dać info tutaj że się wystawiło? Co jest w tym tak straszliwie zdrożnego że spędza ci sen z powiek?

EDIT - pawelsky ma szybsze klawisze.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Pieth »

Zastanawia mnie dlaczego dział sprzedaży wzbudza takie emocje, biorę udział w forum strzeleckim (czasami trzeba sobie strzelić) gdzie giełda nie ma żadnych ograniczeń, można publicznie przedyskutować i również się potargować.
Odbywa się to bardzo kulturalnie i wcale nie wzbudza wielkich emocji, może spróbować puścić ten dział na żywioł i zobaczymy co się będzie działo ;-)
Przykłady http://forum-bron.pl/viewforum.php?f=106 http://forum-bron.pl/viewforum.php?f=109
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
ODPOWIEDZ