Propozycja działu dla początkujących - głosowanie

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Czy powinien powstać dział dla początkujących?

Czas głosowania minął czwartek 01 gru 2011, 20:21

Tak
34
83%
Nie
7
17%
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Propozycja działu dla początkujących - głosowanie

Post autor: diem »

Cześć,

W związku z falą nowych użytkowników, chcielibyśmy rozpocząć głosowanie nad powstaniem nowego działu dla początkujących. Trzeba by trochę posprzątać, wątki nowych adeptów porozrzucane są po całym forum.


Proszę również w komentarzach o propozycję nazwy działu. Jak głosowanie przejdzie to cosik z Krallem wybierzemy.


Głosowanie 24h.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Michał, i co w tym dziale by było? Linki do przyklejonych/ważnych tematów? Jak to ogarnąć?
A potem i tak dostaniesz obuchem, jak ja ostatnio, za to że raczyłem zwrócić uwagę :-(
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ok, dział będzie zawierał wszystkie tematy początkujących. Jedni są bardziej cierpliwy, drudzy mniej. Jedni będą pomagać i tłumaczyć, inni z dala omijać takie miejsce. Dział ten będzie zawierał treści, dzięki którym duża liczba osób da się do czytania forum zamiast ponawiać niepotrzebne pytania.

W tej chwili w poradniku mamy pytanie o cene setupu do latania na 120km. Przydałby się słowniczek dla początkujących. Słowniczek ten oprócz tłumaczenia nazw/skrótów zawierałby też informacje na temat realiów z którymi musimy się mierzyć. Ma ktoś czas i chęci, by się za to zabrać? Możemy tworzyć to razem a ktoś będzie edytował pierwszy wątek.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

Rację ma Rurek ...
Przychodzi do salonu samochodowego gość i mówi : Chcę smochód na wodę z kałuży, 300 km/godz i w razie czego omijającego korki, przenosząc się siłą woli...
Jak to ogarnąć ?
Sam od lat jestem poczatkujacy, ale forum czytam i się uczę. Więc może tworzyć taki słownik pojęć podstawowych dla FPV ?

Edit : no proszę, piszemy razem :)
Ostatnio zmieniony środa 30 lis 2011, 20:40 przez Henryk_s, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Henryku - my nie salon. Pomyśl jakie są odpowiedzi na Twoje pytanie gdy ktoś je zada na forum otomoto.


Tworzenie, wspólne, słowniczka - ma zdecydowanie sens. Któś założy wątek i będzie w pierwszym temacie spisywał wszystko?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Michał ale to jest za szerokie do ogarnięcia , tematyka FPV....wiem wiem Ty myślisz przede wszystkim kategorią kopterów :mrgreen: [czyli ciut węziej] ale przecież taki dział musiałby być dla wszystkich ...no chyba że pododzdziały :-) koptery, parapety, setupy elektroniczne, napędowe, rc....no i co? No i dochodzimy do wniosku że TE WSZYSTKIE DZIAŁY mamy na forum...tylko młodzieży czytać się po prostu nie chce....a potem dostajesz strzała jak tutaj - nawet nie miałem ochoty na żadne reply bo to się mija z celem.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

W dziale tym będą tylko tematy - "Cześć, jestem włodek, chcę lecieć na księżyc, ile kasiory potrzebuje". Przecież nie wyrzucimy tych tematów (bo mnie zlinczują) a śmietnika też nie chcemy. Wątki "dla cierpliwych" muszą mieć swoje miejsce. Główną rolę pełnił będzie w tym dziale słowniczek, który wspólnie stworzymy.

Oczywiscie pod ten dział nie będą już podlegać pytania skonkretyzowane, z przykladami sprzętu, czy jest ok - już się nie kwalifikują - od tego mamy działy.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Na pewnym forum podczas rejestracji dostaję się zadanie matematyczne do rozwiązania , może da się zrobić jakiś automat który przed możliwością pisania postów zadawawł by kilka losowych pytań z takiego słownika fpv . Ja na początek bym poprosił nowego o poprawne wypełnienie profilu bo Wrocław to chyba nie jest wieś
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No to już jest jakiś pomysł...oprócz tego że mamy powitalnię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja tam w miare mozliwości oczywiście pomogę tworzyć słowniczek...a na jakich zasadach? Przyklejony? Jeden post edytowany w kółko, chyba tak?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Tworzysz wątek, daj w hajdparku na razie. Przyklejamy go, kazdy wrzuca propozycje i uzupełniasz ten pierwszy wątek alfabetycznie w dwoch dzialach 1. Słownik 2. Ciekawostki(?).

Może byc tak?
pozdrawiam
Michał
michalgrabowski
Posty: 233
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 11:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: michalgrabowski »

Hmm, myślę że taki ,,słownik" pojęć FPV byłby ,,najsowy" :D
MultiWii-quad - gada, lata, pełny serwis :)
Turnigy 9X
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

diem- jest tylko jeden problem który rzuca mi się w oczy. 90% informacji o które pytają początkujący są na forum do znalezienia a) za pomocą szukajki b) za pomocą wujka Google. Sęk w tym że tak jak to widać było bardzo dobrze na pfmrc nowym czytać się nie chce stąd pytania o loty w kosmos helikopterem z Biedronki lub próby zastosowania silników do EDF jako napęd do hexy. Nawet jeżeli włożysz kupę pracy i zrobisz słownik, poradnik początkującego czy co tam jeszcze to gwarantuję ci że się nie ustrzeżesz się tego typu tematów. Dlaczego bo jak się komuś nie chce poszukać to i poczytać tez nie. Przecie łatwiej zapytać i niech podadzą gotowy przepis na samolot, wielowirnikowiec czy co tam jeszcze, najlepiej z linkami gdzie kupić i koszt całości ma nie przekroczyć 500zł z aparaturą.
Jedyne co tak naprawdę taki słownik daje to czyste sumienie jak kolejnego nooba objedziesz z góry na dół za lenistwo - tłumaczenia że ciężko znaleźć w gąszczu forum będą na nic. A i tak będziesz ten zły co nie chce pomóc bo na tym zarabia czy inne obelgi.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Verid pisze:Nawet jeżeli włożysz kupę pracy i zrobisz słownik, poradnik początkującego czy co tam jeszcze to gwarantuję ci że się nie ustrzeżesz się tego typu tematów.
Ale będę miał miejsce na te wszystkie tematy o ile sonda przejdzie pozytywnie.

Jedyne co tak naprawdę taki słownik daje to czyste sumienie jak kolejnego nooba objedziesz z góry na dół za lenistwo - tłumaczenia że ciężko znaleźć w gąszczu forum będą na nic.
Nie, będę miał słowniczek, do którego odeślę petenta i każę wrócić gdy już go przeczyta. Jeśli zada kolejne pytanie bez przeczytania to nie odpowiem i temat umrze w dziale dla początkujących.



ps. Rurek: już dawno po "wiadomościach". Twórz ten wątek słowniczkowy :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Myślę że dział początkujący powinien mieć jak sama nazwa wskazuje same tematy początkującego bez zagłębiania się w bardziej zaawansowane tematy
Myślę że przedstawienie samego pojęcia tematu np. co to kopter ca to fpv co to samolot a resztę powinni szukać tak jak to inni robili a nie że zadawane są ciągle te same pytania Jestem nowy powiedzcie jak mam zrobić kopter ( take tematy powinny być usuwane ) bo czasami to jakaś masakra czytanie ciągle tych pytań
Przepraszam nowych ale taka jest prawda
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

A ja myślę, że powinno powstać znacznie więcej działów. Np. zamiast mega długiego wątku o MW by Kuki, powinien powstć dział MW by Kuki i tam zakładane odrębne wątki z pytaniami/problemami. Tak samo MK, Misio OSD, silniki do kopterów, ramy i CP, zestawy FPV, itp, itd.

Zajrzyjcie proszę na fora helikowe (np. HF gdzie jest blisko 3,5 mln postów: http://www.helifreak.com/ ): tam nie ma wątku na 100 stron o T-Rex 450. Jest dział T450 w którym jest 32 tys. wątków i mało który ma więcej niż 1-2 strony. Zobaczcie ile jest tam różnych grup tematycznych.

Im bardziej precyzyjnie jest to zaprojektowane, tym większa jest szansa na znalezienie informacji.

Jak jest kilkunastu/dziesięciu stałych bywalców to nie ma tematu, ale jak grupa userów jest duża, i w zacznej części "okazjonalna" to robi się bałagan.

Moje 3 grosze osoby trochę z zewnątrz, a z pewnością bardzo niedoświadczonej, czytającej to forum od jakiegoś czasu ;-)
Ostatnio zmieniony środa 30 lis 2011, 21:35 przez jedrus, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ