Projekt nowych regulacji EASA

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: PiotrSz »

Jak to zwykle bywa jak jest pięknie to trzeba kogoś uwalić dla zasady i tak sobie umyśliła EASA (tłymaczenie Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego) Europejski odpowiednik CAA i FAA.
W skrócie, ograniczony zostanie zasięg od pilota w którym będziemy mogli latać do 100 i wysokość do 50m, po za tym nasze wyścigowe drony DYI będą mogły latać z prędkością maksymalną 15m/s (54km/h) i waga maksymalna 250g co spowoduje że obecne nasze konstrukcje będą łamały przynajmniej dwa przepisy...
http://droneinsider.org/new-easa-drone- ... -industry/

Komuś się bardzo nudzi albo wziął do kieszeni dużo kasy ... na grupach na facebooku strasznie wrze... coś czuję że będzie taka sama awantura jak komisja europejska z komisarz Bieńkowską usiłowali przeforsować ustawę o kompletnym zakazie posiadania legalnej broni przez cywilnych obywateli bo wg tych debili ograniczy to terrorystom dostęp do broni...

Pewnie w naszym przypadku będą się zawiązywały komitety które będą chciały zapobiec uchwalenia nowych regulacji, jeśli to wejdzie to zabije w europie roto sport...
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: MacPiston »

Powiedzmy szczerze - czy to mnie powstrzyma przed lataniem fpv? No właśnie, nie. Szanuję przpisy dot. odległości od lotnisk oraz stref - tak jak (myślę) każdy z nas i to wystarczy. A tak btw, jak zmierzą czy leciałem 50 czy 100kmh? Rapidem? Takie przepisy to się aż proszą o ich ignorowanie...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: pawelsky »

MacPiston pisze:A tak btw, jak zmierzą czy leciałem 50 czy 100kmh?
Nikt nie bedzie mierzyl ile leciales, tylko jak szybko Twoje latadlo moze maksymalnie poleciec...
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: MacPiston »

Zastanawia mnie w jaki sposób sprawdzą tysiące kopterów w samej polsce, a co dopiero w europie... Czytając doszedłem do rozpiski kategorii, dalej nie wytrzymałem. Przecież to jest chore... I kolejny raz problemem jest to że porządni modelarze dostają za nic... Aaale póki nie wejdzie - pełen luzik.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: PiotrSz »

Jeśli twierdzimy że jakieś przepisy są bez sensu i nie wiemy o co chodzi to można być pewnym że chodzi o dużą kasę i lobbowanie czegoś...
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: misiekkk »

Kolejny urząd, kolejni urzędnicy...
Same plusy...
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: shaggee »

Przydałoby się stowarzyszenie żeby w razie czego lobbować na naszą korzyść.
Fixer
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 17:30
Lokalizacja: B-B

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: Fixer »

PiotrSz pisze:Komuś się bardzo nudzi albo wziął do kieszeni dużo kasy
Ale kasy na co ? albo za co ?
MacPiston pisze:Powiedzmy szczerze - czy to mnie powstrzyma przed lataniem fpv? No właśnie, nie.
Teraz w Polszcze się porobiło dużo "życzliwych" jak Cię zobaczą na łące, zadzwonią po Straż Wiejską/Miejską i kłopot gotowy.A wystarczy jak jakiś P*lsat lub inny T*N powiadomi gawiedź w swoim "dramatycznym" reportażu że Ci z tymi "dronami", antenami i dziwnymi goglami na gębach to jacyś terroryści są co najmniej.
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: majcool »

Bruce przestrzega, że z EU może się toto rozciągnąć na ogólnoświatowe ograniczenie=zabicie hobby.
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
Awatar użytkownika
Cobaltus.
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: Cobaltus. »

powiem że nic mądrego na ten temat nie powiem.. i wniesie to podobną wartość jak bitwa o nowe irracjonalne przepisy, bazary się polikwidowały bo mamy markety więc straSZnicy miejscy nie potracą etatów tylko bedą zapier...ć po łąkach i polach i dręczyć ludzi którzy zamiast siedzieć z 4 pakiem przed TV mają jakieś hobby, pasję...

...czasami myślę ze urodziłem się w złych czasach.
shaggee pisze:Przydałoby się stowarzyszenie żeby w razie czego lobbować na naszą korzyść.
jestem za!
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: bajer0 »

Panowie, na początek proponuję aby każdy wysłał maila na skrzynkę projektu ze swoimi uwagami (czytaj dlaczego powyższe regulacje nie powinny wejść w życie)
UASPrototypeRule@easa.europa.eu
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: sudik »

Pusty śmiech ogarnął mnie czytając podział na klasy i do czego ma to prowadzić....
Niestety smutne jest to co się dzieje. Bardzo możliwe, że jakiś koncern "podsyła" pomysły jakby tu nas uwalić i przy okazji dać zarobić całkiem dużej liczbie kolegów...
Może to trochę zaściankowe podejście, jednak Polska owszem jest częścią tej całej UE jednak chyba jeszcze jako tako jesteśmy niezależnym krajem ( coraz bardziej w to wątpię ).
Jako modelarz przepisy dotyczące lotnisk i odległości od nich szanuje, tego projektu nie zamierzam. Uważam to za śmieszne, próbę zniewolenia ludzi.

Ehhh.... gdzie te czasy, gdzie jeśli ludziom rząd się nie podobał, robił ich w bambuko to ludzie występowali przeciw temu rządowi w uprzejmy sposób dziękując za współpracę?
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: qczek »

PiotrSz pisze:Jeśli twierdzimy że jakieś przepisy są bez sensu i nie wiemy o co chodzi to można być pewnym że chodzi o dużą kasę i lobbowanie czegoś...
Często chodzi, także o znalezienie sobie i innym zajęcia na najbliższe lata, przepisy, potem ich wdrożenie, dopilnowanie, zmiany, implementacje itp itd..
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze:
MacPiston pisze:A tak btw, jak zmierzą czy leciałem 50 czy 100kmh?
Nikt nie bedzie mierzyl ile leciales, tylko jak szybko Twoje latadlo moze maksymalnie poleciec...
Teraz wpadłem.
Ale zaraz ..nikt nie sprawdza jak szybko moje autko może jechać....a tylko ile jadę.
Pewnie z latadłami będzie tak samo.
Nikt nie może sprawdzać jak wysoko/daleko/szybko...
Co najwyżej wagę (albo masę startową)
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: Verid »

Jagoda pisze:Ale zaraz ..nikt nie sprawdza jak szybko moje autko może jechać....a tylko ile jadę.
Mowa o latadłach nie o samochodach.
Jagoda pisze:Nikt nie może sprawdzać jak wysoko/daleko/szybko...
Ale może sprawdzić czy masz maszynę zabezpieczoną żeby trzymała się przepisów. Jak ze skuterami - niby mogą więcej ale są tak tłamszone żeby nie mogły i przeszły homologację. A jak cię dorwą ze zdjętymi blokadami to masz kłopot, nawet jak jechałeś przepisowo. W razie wątpliwości konfiskata sprzętu i na ekspertyzę.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ