Projekt nowych regulacji EASA

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: volender »

Trochę inne to głosowanie w tej petycji niż w innych - powiedzcie, aby się podpisać mam kliknąć "Post comment" w rubryce "ADD YOUR VOICE" ?
Awatar użytkownika
BloodyLordV
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: BloodyLordV »

Już nic nie trzeba klikać. Wszystko zmieniło się po konferencji warszawskiej. Nie będzie ograniczeń i to o nasze pomysły będzie opierać się nowe prawo.
Yuneec Typhoon Q500 4K
Nox3 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38631
Youbi XV130 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=39039
ST10+
Spektrum dx6i
--------------------------
Nieuleczalnie uzależniony od latania.
amarecki1987
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 02:15

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: amarecki1987 »

Czyli narazie można odetchnąć? Tylko co zacząłem zabawę z multirotorami i to w kat. 250 zważywszy że mniejsze wymagania do 0.6kg i strasznie zaniepokojony byłem nowymi propozycjami.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: Jagoda »

BloodyLordV pisze: Nie będzie ograniczeń i to o nasze pomysły będzie opierać się nowe prawo.
Nie będzie?Żadnych?Czy aby na pewno :roll:
A jakie te Wasze pomysły som :roll: :roll: :roll:
A może jeszcze ni ma :roll:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: Arthor »

BloodyLordV pisze:Wszystko zmieniło się po konferencji warszawskiej. Nie będzie ograniczeń i to o nasze pomysły będzie opierać się nowe prawo.
Z tego co na szybko znalazłem:
W dwudniowej konferencji, zorganizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), uczestniczyła europejska komisarz ds. mobilności i transportu Violeta Bulc, a także m.in. wiceministrowie infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło i Jerzy Szmit, Dyrektor Wykonawczy EASA Patrick Ky oraz prezes ULC Piotr Samson oraz przedstawiciele polskiego i europejskiego przemysłu „dronowego".
czyli lobby dba o swoje interesy...
Zebrane wnioski w formie Deklaracji Warszawskiej zostaną niebawem opublikowane. Cieszy, nas ogromnie fakt, że przekazane przez nas rekomendacje zostały zawarte w Deklaracji. Póki co nie będziemy zdradzać, szczegółów. Możemy zapewnić, jednak, że w Deklaracji jest mowa o zrównoważonym rozwoju, konieczności edukacji oraz ograniczeniu ilości prawa, które mogłoby spowolnić rozwój tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny.
No to teraz czekamy na publikację tej Deklaracji Warszawskiej...
EDIT:
Dekalracja już jest: http://www.ulc.gov.pl/_download/wiadomo ... rznych.pdf
Ale żadnych konkretów to ja tam nie widzę...
Awatar użytkownika
BloodyLordV
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: BloodyLordV »

Natomiast konkrety pojawiły się w wypowiedzi przedstawiciela PAŻP. Przytaczając jego słowa "nowe prawo ma być tworzone w oparciu o nasze wypowiedzi - hobbystów i operatorów komercyjnych".

Wszelkie informacje można doczytać na funpage drones polska, gdzie wspominany przeze mnie przedstawiciel PAŻP regularnie. Padło tam również pytanie o to jak byśmy widzieli nowe przepisy odnośnie BVLOS, którym przypominam iż stało się choćby jakiekolwiek latanie w goglach fpv.
Yuneec Typhoon Q500 4K
Nox3 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38631
Youbi XV130 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=39039
ST10+
Spektrum dx6i
--------------------------
Nieuleczalnie uzależniony od latania.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: pawelsky »

BloodyLordV pisze:Padło tam również pytanie o to jak byśmy widzieli nowe przepisy odnośnie BVLOS, którym przypominam iż stało się choćby jakiekolwiek latanie w goglach fpv.
Latanie w goglach FPV wcale nie stalo sie BVLOS, wrecz przeciwnie, stalo sie VLOS (dzieki mozliwosci skorzystania z pomocy operatowa) :)
amarecki1987
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 02:15

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: amarecki1987 »

http://abc-rc.pl/_blog/57-Nowe_zasady_b ... z4Rwuv5Ksx

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: matulekpl »

amarecki1987 pisze:http://abc-rc.pl/_blog/57-Nowe_zasady_b ... z4Rwuv5Ksx
sorry ale co to jest?;) ktoś robił jakąś prezentację i wrzucił kilka slajdów z których nie wynika nic nowego.. Poza tym ktoś chyba nie potrafi tłumaczyć z obcego języka.
Na slajdzie, gdzie podane są wysokości maksymalne lotów jest napisane, że to maksymalna WAGA...
W ogóle ten cały wpis jest jakiś bez ładu i składu. Slajdy z Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, a na początku zdanie, że KTiT (Komisja Transportu i Turystyki) przyjęła nowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w lotnictwie....

btw. gdzie tam jest coś o bezpieczeństwie ?:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
amarecki1987
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 02:15

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: amarecki1987 »

matulekpl pisze:
amarecki1987 pisze:http://abc-rc.pl/_blog/57-Nowe_zasady_b ... z4Rwuv5Ksx
sorry ale co to jest?;) ktoś robił jakąś prezentację i wrzucił kilka slajdów z których nie wynika nic nowego.. Poza tym ktoś chyba nie potrafi tłumaczyć z obcego języka.
Na slajdzie, gdzie podane są wysokości maksymalne lotów jest napisane, że to maksymalna WAGA...
W ogóle ten cały wpis jest jakiś bez ładu i składu. Slajdy z Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, a na początku zdanie, że KTiT (Komisja Transportu i Turystyki) przyjęła nowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w lotnictwie....

btw. gdzie tam jest coś o bezpieczeństwie ?:)
To tak informacyjnie, zgadzam się z tym co piszesz. Ogólna informacja czyli typowa dezinformacja, swoją drogą jeżeli się noszą z zamiarem zmian zaproponowanych odnośnie DIY do 250g to gdzie się podzieje rynek ?


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: Adrián »

Tam gdzie do tej pory..
Awatar użytkownika
Tesla242
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 29 gru 2014, 18:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: Tesla242 »

Petycja podpisana. Przeczytałem wątek oraz projekt przepisów. W tej chwili jest około 6300 podpisów z okładem. Do wymaganych 7500 brakuje niewiele:)
Andżeju to weźmiemy z mojego wozu i damy tobie.

Polatuję: SYMA X5C, Parrot BeeBooop 1 drone, DJI Phantom 3, TAROT t960 (BMW) ciągle w fazie budowy, gimbale: H3-3D, Polatucha.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: Adrián »

Jak na taki długi czas, to uważam, że i tak jest symboliczna liczba, w porównaniu ze Wszystkimi zainteresowanymi..
nRx_naye
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2017, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: nRx_naye »

pawelsky pisze:
Jambo pisze:Z egazminu/kursu VLOS , z tym że ja nie robiłem w PL
400ft czyli 120m do150m zapewne pl jest to samo bo przepisy te wywodzą się z EASA
W polskich przepisach nie ma wyznaczonej sztywnej gornej granicy dla naszych latadel (poza "zasiegiem wzroku" oczywiscie).
Taka jest ustawiona na 150m;
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: pawelsky »

nRx_naye pisze:Taka jest ustawiona na 150m;
Podstawa prawna?
ODPOWIEDZ