administracja na calego - kasowanie liczby postow

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: lesz »

spotkala mnie dosc przykra sprawa na forum - otoz moje posty zostaly skasowane wg. mnie bez zadnego logicznego uzasadnienia.
od dluzszego czasu (gdzies poczatek 2015, wiec ponad dobry rok) jestem zarejestrowany, wpierw zdobywalem wiedze czytajac posty, z czasem powoli udzielajac odpowiedzi dazylem do magicznej 50 - mam obecnie pare rzeczy na sprzedaz na gieldzie, sadze z korzyscia zarowno dla mnie jak i uzytkownikow forum - kupilem tu pare rzeczy i bardzo sobie chwale ten kanal sprzedazowy. Niestety, po przekroczeniu progu 30+ dzis dostalem jakze mila notke od Moda w postaci:

"naruszenie 14 punktu reg. >>> skasowalem twoje posty.

wg. tego co czytam i rozumiem, punkt 14 stwierdza "Wszelkie formy omijania regulaminu w sposób jawny lub skryty będą surowo karane "

w ktorym momencie odpowiadanie na posty zgodnie z ich tematem (lub na inny temat wywolany odpowiedza innej osoby) ale zawierajace ciag logiczny wypowiedzi czy sensowne stwierdzenie jest omijaniem regulaminu?

patrzac na czas jaki tu jestem, raczej nie robie czegos w postaci zakladam konto, nabijam 50 postow w ostatnich 50 wypowiedziach... raczej staralem sie odpowiadac sensownie na kazdy interesujacy mnie post. czasami wspierajac jego autora, czasami pomagajac, czasami po prostu wyrazajac swoje zainteresowanie.

zycie forum nie jest bardzo bogate socjalnie, moje komentarze nie naruszaja w zaden sposob dobrego smaku, nie zawieraja tresci negatywnych, itp. wiec jezeli takie postepowanie - odpowiadanie innym uzytkownikom) jest tutaj karalne (a w kazdej innej spolecznosci uznawane za normalne), to forum zupelnie przeczy sensowi swojego istnienia. zamiast byc platforma wspolna dla ludzi zainteresowanych RC, staje sie prywatna piaskownica typu "mam zly dzien, upier.. kogos :D"

rozumiem, ze mozna miec gorszy dzien, ale postepowania moda w zaden sposob nie potrafie zrozumiec. dlatego prosze pozostala spolecznosc o wypowiedzenie sie i wsparcie mnie w postaci przywrocenia ilosci postow (jesli sie zgadzacie). Bo nadal chce byc czesciaa rc-fpv oraz sprzedac pare fajnych rzeczy a obecne postepowanie moderatora raczej sklania do systemu "napij pan 50 byle czego" bo w cywilizowanym swiecie, jesli admin/mod ma problem, to wpierw wysyla PW z problemem, nie zas wlasciwie kasuje komus konto.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Verid »

lesz pisze:dzis dostalem jakze mila notke od Moda w postaci:

"naruszenie 14 punktu reg. >>> skasowalem twoje posty.
Gwoli ścisłości - dostałeś notkę o treści:

Użytkownik otrzymał następujące ostrzeżenie:
» Naruszenie pkt.14 regulaminu

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=25&t=3 ... ad#p468263

Wszelkie ogłoszenia użytkownika "lesz" zostaną natychmiast usunięte.

Otwarcie przyznałeś w podanym wątku że naruszasz pkt 10 regulaminu aby tylko dobić do giełdy. Takie akcje nie będą tolerowane w związku z czym otrzymałeś ostrzeżenie a wszelkie twoje ogłoszenia w dziale handlowym z marszu powędrują do kosza.
Ten wredny...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: lesz »

na moja odpowiedz o minieciu sie z pokazem fpvshow we francji Zyb napisal:
"lesz idziesz idziesz, do giełdy już blisko :)"

odpowiedzialem
"juz prawie :) pogadajmy jeszcze troche i sie uda :P
swoja droga sztuczna ta zasada 50+ :) ale co zrobic, mam pare gratow do sprzedania na forum :) a dopiero ta kasa zasili projekt mikroFPV by sie dalej rozwijac :D"

dlaczego mam ukrywac rzecz logiczna i oczywista? Zyb (autor odpowiedzi) dowcipnie zauwazyl moje starania, jednak patrzac na ich tempo i forme nie mozna uznac tego w zaden sposob za spam, nachalnictwo czy cos negatywnego. Powoli, w tematach mnie interesujacych staram sie odpowiadac innym uzytkownikom, nie zawsze uda sie pomoc, czasem to komentarz dowcipny, czasem po prostu wykazujacy zainteresowanie. W mojej odpowiedzi potwierdzilem jego obserwacje, dlaczego mam sie wstydzic tego, ze chce dotrzec do gieldy? sam kupilem tu w ten sposob pare rzeczy i bardzo sobie chwale ten sposob.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Verid »

lesz pisze:Zyb (autor odpowiedzi) dowcipnie zauwazyl moje starania
Poprawka - zauważył twoje ewidentne łamanie regulaminu (pkt.10 konkretnie) do czego się z rozbrajającą szczerością przyznałeś czyli mamy jawne obchodzenie regulaminu (pkt.14). Dostałeś póki co za jedno ale widzę że nie trafia i dalej brniesz bez sensu a zatem zachodzi dołożenia brakującego krawata za pkt.10...
Ten wredny...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: lesz »

nie, po prostu wg. mnie nie nabijam postow "na sile". proboje powoli, ze smakiem, sumieniem i dostepnym czasem ;) dobic do magicznej 50 jak wiekszosc uzytkownikow na forum. I tego sie nie wstydze, wiec dlaczego mialbym odpowiadac inaczej? chyba tutaj sa ludzie dorosli, ktorzy tez sa w jakims wspolnym celu lepszej zabawy z RC. Odpisuje w wybranych tematach, nie w kazdym. Wchodze na forum czasem czesciej, czasem rzadziej. Jesli rzadziej to odpowiadam w wiekszej liczbie tematow - co jest chyba normalne, bo wiecej ich powstalo w okresie gdy mnie nie bylo. stąd 3-4 odpowiedzi jednego wieczoru. Bez urazy, ale kazesz byc swietszym od Papieza. Najlepiej od razu banuj kazdego za ludzka odpowiedz :D czy za usmieszek :) czy pozytywny komentarz. Toc to nie merytoryczne. A no i najlepiej codziennie przed pacierzem wejsc na forum i nabic 1 post, bo 2 to juz przesada :D i bedzie spamem.

widze za to jeden pozytyw tej sytuacji - wzrasta mi liczba postow. pewnie zaraz zostana wycofane, bo to tez podejdzie pod spam :) i za duzo w za krotkim czasie :D

edit: a dlaczego efektywnie uznaje ta sytuacje za kasowanie postow? Zgodnie z zapowiedzia z notatki (do ostrzezenia), moje wszystkie ogloszenia beda kasowane... to mam zalozyc nowe konto i tam nabijac posty (rznac przyslowioowego glupa) by sprzedac cos na forum? toc to podchodzi naprawde pod zabawy z piaskownicy... wole wyjasnic sytuacje tutaj
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Verid »

lesz pisze:nie, po prostu wg. mnie nie nabijam postow "na sile". proboje powoli, ze smakiem, sumieniem i dostepnym czasem ;) dobic do magicznej 50 jak wiekszosc uzytkownikow na forum
Nabijasz. W ciągu ostatnich 48h natlukłeś ich na tyle dużo i na tyle nic nie wnoszących do tematów że zaczęło to zwracać uwagę.
lesz pisze:dobic do magicznej 50 jak wiekszosc uzytkownikow na forum.
Nie, większość jest tu dla wiedzy tu zgromadzonej - giełda to tylko maleńki dodatek.
lesz pisze:Bez urazy, ale kazesz byc swietszym od Papieza. Najlepiej od razu banuj kazdego za ludzka odpowiedz :D czy za usmieszek :) czy pozytywny komentarz. Toc to nie merytoryczne. A no i najlepiej codziennie przed pacierzem wejsc na forum i nabic 1 post, bo 2 to juz przesada :D i bedzie spamem.

Twój problem z odróżnieniem normalnej aktywności na forum od nabijania postów nie leży w zakresie moich zainteresowań.

Tak czy inaczej - od dziś możesz się skupić na merytorycznych odpowiedziach w interesujących cię tematach, bez ograniczania się do, jak to określiłeś, okazywania zainteresowania bo każda próba skorzystania z giełdy w dziale "Sprzedam" zakończy się usunięciem ogłoszenia i dołożeniem kolejnego ostrzeżenia aż do zablokowania konta włącznie. Zapraszam na Alle, OLX, giełdę modelarską na FB i inne tego typu miejsca.
Ten wredny...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: lesz »

[Tak czy inaczej - od dziś możesz się skupić na merytorycznych odpowiedziach w interesujących cię tematach, bez ograniczania się do, jak to określiłeś, okazywania zainteresowania bo każda próba skorzystania z giełdy w dziale "Sprzedam" zakończy się usunięciem ogłoszenia i dołożeniem kolejnego ostrzeżenia aż do zablokowania konta włącznie. Zapraszam na Alle, OLX, giełdę modelarską na FB i inne tego typu miejsca.
i to jest wlasnie dzialanie niezrozumiale dla mnie w idei forum - zabawa w policjanta z zamiarem zemsty
zamiast wyjasnienia sobie na PW "o co kaman" albo po prostu uznanie pewnych racji (ok, napisales 4 posty, uznalem to za spam, ale widze, ze po prostu wrociles na weekend do domu) - to ciach krach na plasterki w poniedzialek, oraz obiecanie dozywotnego przesladowania :D
napewno paru starych wyjadaczy stwierdzi, nic tam nie tracimy... olewka... ale obraz tej strony jako przyjaznej ludziom zainteresowanym RC deko traci w takich sytuacjach. Moze ja za stary juz jestem, ale czasy gdzie moderator dbal nie tylko o zasady forum ale tez o dobro poszczegolnych uzytkownikow i potrafil byc czlowiekiem nie robotem jakos mi uciekaja :)
pozdrawiam wszystkich
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: matulekpl »

a tak btw. to kiedy znikają ostrzeżenia?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: kamilborkowski »

matulekpl, ostrzeżenia znikają po roku lub można prosić moderatorów/administratora o usunięcie w związku ze zrozumieniem swojego błędu, odbyciem kary oraz obietnicą poprawy.
Moim zdaniem w tym przypadku trochę Verid przesadził przede wszystkim dlatego że nie jest to nowy użytkownik tylko już ponad rok temu zarejestrowany.
lesz i Verid wyjaśnijcie sobie sprawę na PW i ustalcie jakieś zasady co do dalszego postowania i ewentualnego handlowania bo z tego wątku zaraz zrobi się gównoburza którą piwko już próbuje rozpętać.

Edit: no i post piwko zniknął
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Verid »

Piwko został upomniany żeby tego nie robił.

Lesz jest w ciągłym kontakcie na PW ale z jakiegoś powodu czuje potrzebę wylania swoich żali tu na forum.
kamilborkowski pisze:Moim zdaniem w tym przypadku trochę Verid przesadził
Sorry ale jak sobie wyobrażasz puszczenie płazem napisanego w prost otwartym tekstem przyznania do nabijactwa postów?
Nie dawniej jak 2 miechy temu była identyczna sytuacja - konto od ponad roku bez aktywności i nagle fiuuu 50 postów o końcówce pleców Maryny w nieco ponad 4 dni. Tylko tamten nie chwalił się wszem i wobec że bije do giełdy i co w tym złego.

EDIT - tamten dostał warna, położył uszki po sobie i pisał jak już rzeczywiście miał coś do powiedzenia w temacie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: kamilborkowski »

Wyobrażam sobie tak, że ostrzeżenie słowne lub krawat to max co bym zaoferował. Dodawanie do tego obietnicy kasowania ogłoszeń gdy już będzie miał ponad 50 postów nawet w sytuacji gdyby się uspokoił i już merytorycznie do nich dobił to już przesada.
To tylko moje zdanie, Ty jesteś modem tutaj.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Verid »

kamilborkowski pisze:Wyobrażam sobie tak, że ostrzeżenie słowne lub krawat to max co bym zaoferował.
I to właśnie nasz przemiły kolega otrzymał.
kamilborkowski pisze:Dodawanie do tego obietnicy kasowania ogłoszeń gdy już będzie miał ponad 50 postów nawet w sytuacji gdyby się uspokoił i już merytorycznie do nich dobił to już przesada.
Póki co kolega nie wykazuje chęci do uspokojenia i cały czas się stroszy nie widząc nic zdrożnego w tym że łamie regulamin i jeszcze się tym chwali.
kamilborkowski pisze:To tylko moje zdanie, Ty jesteś modem tutaj.
I wbrew temu co niektórzy sobie wmawiają, liczę się i z twoim i z innych zdaniem.
Ten wredny...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: lesz »

bo nadal uznaje, ze wypada rozmawiac z kims bezposrednio, a nie "Andrzej powiedz jemu, ze ja go nie lubie".

ten temat powstal na skutek poirytowaniem cala sytuacja, zwlaszcza opisem ostrzezenia - mowiacym ostatecznie - pisz sobie co chesz, niezaleznie ile bedziesz miec postow i tak skasuje kazde twoje ogloszenie. I jest przeznaczony dla szerszej opinii, by ona uznala czy takie zachowanie jest w porzadku czy nie.

Nasza rozmowa (PW) to proba wyjasnienia Tobie, ze weekendowo jestem na forum ,postow pojawialo sie co weeknd (wtedy wlaze w neta :) moze po kilka, max byla chyba 1 niedziela z 4 na raz.... dostalem Twoje ostrzezenie na PW, tam zaczelismy konwersacje - probowalem Tobie wytlumaczyc, ze to co uznales za spam/nabijanie nim nie jest. Humorystycznie odpisalem na zaczepke, ze ide do gieldy - owszem, daze do 50 postow :) nie widze sensu ukrywania sie z tym - czy ja mam cos na sumieniu? moje posty to nie tylko 100% pomocy czy techniki, wiele jest tez bardziej ludzkich :) czasem zwykly komentarz czy usmiech. Nie naleze tez do ludzi, co robia za woreczki do bicia/karcenia dla kogos, kto ma zly dzien. Wiec nie zamierzam dac sobie wmowic, ze spamuje/nabijam chamsko posty! I chyba czujesz roznice, 50 w 4 dni, a kilka na tydzien w regularnych odstepach... z sensem, gdzie jest tez kilka pomocnych - bo jesli moglem pomoc - tak robilem.
pozdrawiam

edit: skoro nadal nie rozrozniasz wypowiedzi z buzka i bez... no trudno :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 maja 2016, 13:11 przez lesz, łącznie zmieniany 1 raz.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Verid »

No więc w związku z tym że że otwarcie przyznajesz że klepiesz aby do pięćdziesiątki żeby opchnąć jakieś bambetle co jest w sprzeczności z regulaminem zostałeś potraktowany tak a nie inaczej. Nie rozumiem twojego zdziwienia i irytacji.
Ten wredny...
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: piwko »

Ja ciebie lesz rozumiem i popieram Twoje stanowisko w tej sprawie.
Zablokowany