administracja na calego - kasowanie liczby postow

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Pieth »

Tak se czytam i nie do końca rozumiem o co chodzi z tą giełdą, wystawiam od czasu do czasu jakieś niepotrzebne klamotki, zawsze poniżej ceny zakupu i szału nie ma, więc skąd ten pęd do uzyskania regulaminowego kwitu handlowego?

PS
Mogę wystawiać na zlecenie, ostatnio zrobiłem się przekupny ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: lesz »

@pieth: po prostu sam kupilem pare gratow tutaj, spotykajac przy tym bardzo milych ludzi i dostajac zabawki w niezlej cenie. Powiedzialem sobie, ze jesli sam bede pozbywac sie czegos, to rowniez sprzedam okazyjnie ludziom wkladajacym choc tyle wysilku w hobby by byc na tym forum :)
niestety inne sprawy pozahobbystyczne zjadly moj tajny (przed zona ofc) fundusz lotniczy ;) to powstal diabelski plan wejscia do magicznego klubu 50+ jeszcze tej wiosny ;) ale mod jakos nie podzielal mojego wyczucia postowania i zostalem skazany na wieczna tulaczke poza upragnionym dzialem gieldowym :P

ps. uwazaj bo tez podpadniesz pod R ;) wielki brat czyta ;)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Kowal »

I ponownie goownoburza w sprawie giełdy :-P
Przecież są inne "kanały sprzedaży", takie jak inne fora bez 50+, Alledrogo, OLX, więc nie rozumiem w czym problem :roll:
Jeśli Sprzedajecie w tak "zajebioście okazyjnych" cenach, to towar "tylko dmuchnie" na tych serwisach :mrgreen:

Była kiedyś propozycja całkowitej likwidacji działu giełda, i ja podpisuję się pod tym obiema rękoma, a nawet nogami, bowiem 90% syfu jest związane właśnie z działem handlowym :evil:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Jagoda »

Kowal pisze:bowiem 90% syfu jest związane właśnie z działem handlowym :evil:
A ten czerwony pasek tyż?
O nabił Ci ja posta.
Ale... nie mam nic do sprzedania - i....mieć nie będę.
Ale... (patrz podpis) Kamil ma rację.
kamilborkowski pisze:Wyobrażam sobie tak, że ostrzeżenie słowne lub krawat to max co bym zaoferował. Dodawanie do tego obietnicy kasowania ogłoszeń gdy już będzie miał ponad 50 postów nawet w sytuacji gdyby się uspokoił i już merytorycznie do nich dobił to już przesada.
To tylko moje zdanie, Ty jesteś modem tutaj.
Edit
Pieth pisze: Mogę wystawiać na zlecenie, ostatnio zrobiłem się przekupny ;-)
Za korupcję (próby tak samo się liczą) w temacie Giełda - proponuję krawat :lol:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Verid »

lesz pisze:ps. uwazaj bo tez podpadniesz pod R ;) wielki brat czyta ;)
Jakbyś poświęcił tą minutę czy dwie i przeczytał regulamin raz a porządnie i (co bardzo ważne) ze zrozumieniem to nie wypisywałbyś takich idiotyzmów godnych osobnika ze zbolałą rzycią.
Jagoda pisze:Za korupcję (próby tak samo się liczą) w temacie Giełda - proponuję krawat :lol:
Sugestie zmian w regulaminie forum proszę tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=30&t=8211 Póki co wystawianie czyjegoś sprzętu w sytuacji gdy posiadacz nie ma wymaganej liczby postów jest w pełni dozwolone z zastrzeżeniem że wystawiający bierze na siebie odpowiedzialność za przebieg transakcji i było już niejednokrotnie praktykowane w przeszłości.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Pieth »

Kowal pisze:I ponownie goownoburza w sprawie giełdy :-P
Przecież są inne "kanały sprzedaży", takie jak inne fora bez 50+, Alledrogo, OLX, więc nie rozumiem w czym problem :roll:
Jeśli Sprzedajecie w tak "zajebioście okazyjnych" cenach, to towar "tylko dmuchnie" na tych serwisach :mrgreen:

Była kiedyś propozycja całkowitej likwidacji działu giełda, i ja podpisuję się pod tym obiema rękoma, a nawet nogami, bowiem 90% syfu jest związane właśnie z działem handlowym :evil:
No właśnie, pamiętam jeszcze poprzedniczkę tego forum i tam też był gnój o giełdę, zastanawia mnie dlaczego nie ma tego zjawiska na PFMRC lub RcClub.eu, czyżby inne towarzystwo?
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Verid »

Pieth pisze: zastanawia mnie dlaczego nie ma tego zjawiska na PFMRC lub RcClub.eu,
Nie wiem jak teraz ale podczas mojej krótkiej styczności z PFMRC sporo czasu temu to panował tam bardzo skuteczny zamordyzm bardzo zbliżony do elektrody. Tolerowane tutaj (mniej lub bardziej) pytania o zawartość instrukcji, tam spotkałyby się w najlepszym wypadku z warnem jak nie od razu z banem żeby dać czas delikwentowi żeby się dokształcił w podstawach a temat z miejsca w kibel. Czy to dobre podejście czy nie - nie mnie oceniać ale najwyraźniej przynosi efekty. Osoby o których wiem że są zarejestrowane i tu i na PFMRC nie mają skłonności do gównoburzy pod byle pretekstem w stylu bo ktoś mu polecił coś doczytać, poszukać czy że czegoś nie może sprzedać.

RCClub nie byłem, nie znam.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: PiotrSz »

Moim zdaniem za tego typu nabijanie postów czyli bezsensowne komentarze, karą powinien być WARN oraz cofnięciem licznika postów bo o ile pamiętam jest taka możliwość, jeśli się mylę z tą opcją to mnie poprawcie.
Tak jak już było pisane wielokrotnie giełda jest dodatkiem i w moim mniemaniu dostęp do niej powinien być "nagrodą" za merytoryczne wypowiedzi a nie coś co się należy po osiągnięciu na liczniku 50 postów kiepskiej jakości... Pamiętajcie że to tylko dodatek do forum...

Zgadzam się z krokami poczynionymi przez Verida, jak bym miał globalne uprawnienia moderatorskie to bym postąpił dokładnie tak samo jak On. Teraz pilnję tylko pilnuję swojego poletka a o naruszeniach regulaminu informuję Moderatorów którzy mają większe uprawnienia niż ja i mogą odpowiednie zareagować.
IMO temat powinien zostać zamknięty ponieważ został wyczerpany.
Awatar użytkownika
mDario
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 10:23
Lokalizacja: Opole

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: mDario »

Verid pisze:
Pieth pisze: zastanawia mnie dlaczego nie ma tego zjawiska na PFMRC lub RcClub.eu,
Nie wiem jak teraz ale podczas mojej krótkiej styczności z PFMRC sporo czasu temu to panował tam bardzo skuteczny zamordyzm bardzo zbliżony do elektrody. Tolerowane tutaj (mniej lub bardziej) pytania o zawartość instrukcji, tam spotkałyby się w najlepszym wypadku z warnem jak nie od razu z banem żeby dać czas delikwentowi żeby się dokształcił w podstawach a temat z miejsca w kibel. Czy to dobre podejście czy nie - nie mnie oceniać ale najwyraźniej przynosi efekty. Osoby o których wiem że są zarejestrowane i tu i na PFMRC nie mają skłonności do gównoburzy pod byle pretekstem w stylu bo ktoś mu polecił coś doczytać, poszukać czy że czegoś nie może sprzedać.

RCClub nie byłem, nie znam.
Jest wiele sposobów. Na jednym z forum (duże motoryzacyjne) jest tak, że kąciki tematyczne mają załączony licznik i są bardziej pilnowane, kąciki regionalne, itp. mają wyłączony licznik. Dostęp do giełdy i HP dostępny jest po odbyciu stażu (aktywność) i wniosku do moderatora.

Co do moderacji - podziwiam za cierpliwość i wyrozumiałość - sam taki jestem ale wiele tematów, które tu się uchowały, powinny dawno wylecieć do kosza :-)
never ending 250 class (ZMR250, flip32+BF, dys1806+dysBH16A)
Permanentny brak czasu
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Adasko »

Pieth pisze:dlaczego nie ma tego zjawiska na PFMRC lub RcClub.eu
ano dlatego ze pierwsze to sticte forum modelarskie
a drugi to klub milosnikow modelarstwa
i malo tam przypakowych osob co dostali pod choinke czy na urodziny drona i maja tysiace pytan
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: piwko »

Zapomniał wół jak cielęciem był... Oczywiście jeden z drugim :lol:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Verid »

piwko pisze:Zapomniał wół jak cielęciem był... Oczywiście jeden z drugim :lol:
O nie słoneczko, nie zapomniał....bardzo dobrze pamięta jak nie mając bladego pojęcia o żywicach, skłonach, wykłonach i zasadach dobierania napędu, przez miesiąc po zarejestrowaniu na rc-cam zastanawiał się jak zredagować pytanie o wlaminowanie wręgi silnika do EasyGlidera Electric tak, aby nie zostać posądzonym o leserstwo i jak 10 razy sprawdzał czy aby na pewno wujek Google nie ukrył gdzieś tutoriala jak to zrobić. I bardzo szkoda że rc-cam odeszło w zapomnienie bo by tobie i tobie podobnym bardzo szybko pokazał jak wyglądają początki kogoś totalnie durnego w temacie ale darzącego szacunkiem wiedzę i czas tych którzy tamto forum tworzyli.
Ten wredny...
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: piwko »

Słoneczko ;) Zapominasz o jednej zasadzie. Nie masz obowiązku udzielać porady, ani nikt z tutejszych mądral.
Pytający zostanie bez porady i tyle. Ale wy z TWA zawsze robicie niepotrzebnie pianę z takich postów, które możecie zignorować, albo zignorować użytkownika. Ogień bez tlenu szybko gaśnie...
Po drugie kto bardziej kompromituje się? "Stary" wyga forumowy pytający na forum modelarskim jaki to kupić komputer, czy początkujący modelarz zadający pytanie o modelarstwie? To pytanie retoryczne... Nie wiem gdzie żeście się wychowali ale brakuje wam kindersztuby i tyle. A ja to będę napiętnował i wytykał wam, bo można być prostym człowiekiem, ale nie można być prostakiem... I nie ma co tu się obrażać za szczerość ;) Pamiętam jak i mnie olaliście. Może i dobrze ;)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: Verid »

piwko pisze:Słoneczko ;) Zapominasz o jednej zasadzie. Nie masz obowiązku udzielać porady, ani nikt z tutejszych mądral.
Pytający zostanie bez porady i tyle. Ale wy z TWA zawsze robicie niepotrzebnie pianę z takich postów, które możecie zignorować, albo zignorować użytkownika. Ogień bez tlenu szybko gaśnie...
No i niestety to była prawda do pierwszych kilkuset userów gdzie można było się umówić że tak robimy i koniec. Teraz zawsze znajdzie się jakiś wujek niekoniecznie dobra rada który wychodzi z założenia że nowym trzeba wszystko pod nosek bo przecież korzystanie z Google czy forumowej szukajki (opartej na Google) to takie trudne i stresujące. Mówiąc twoimi słowy - mamy nadmiar tlenu na forum. Co gorsza często zanieczyszczonego ale święcie przekonanego o swojej racji.
piwko pisze:Po drugie kto bardziej kompromituje się? "Stary" wyga forumowy pytający na forum modelarskim jaki to kupić komputer, czy początkujący modelarz zadający pytanie o modelarstwie?
Żaden? Hyde to powszechne zjawisko na forach. Jak widzisz nie takie retoryczne to pytanie jak ci się wydawało.... Pomijając fakt że związek z tematem dyskusji żaden.
piwko pisze: Nie wiem gdzie żeście się wychowali ale brakuje wam kindersztuby i tyle.
O przyganiał sagan, przyganiał bo wiele koledze można zarzucić ale stanowczo nie to że grzeszy kindersztubą...
piwko pisze: A ja to będę napiętnował i wytykał wam, bo można być prostym człowiekiem, ale nie można być prostakiem...
W sumie chwalebna inicjatywa gdyby jeszcze kolega raczył przede wszystkim zacząć od siebie...
piwko pisze:I nie ma co tu się obrażać za szczerość ;)
I vice versa
piwko pisze:Pamiętam jak i mnie olaliście. Może i dobrze ;)
Nic nie dzieje się bez powodu. Być może gdy spojrzysz na siebie równie krytycznym okiem jak patrzysz na administrację, zrozumiesz dlaczego tak się stało a nie inaczej.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
mDario
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 10:23
Lokalizacja: Opole

Re: administracja na calego - kasowanie liczby postow

Post autor: mDario »

Verid pisze:
piwko pisze:Słoneczko ;) Zapominasz o jednej zasadzie. Nie masz obowiązku udzielać porady, ani nikt z tutejszych mądral.
Pytający zostanie bez porady i tyle. Ale wy z TWA zawsze robicie niepotrzebnie pianę z takich postów, które możecie zignorować, albo zignorować użytkownika. Ogień bez tlenu szybko gaśnie...
No i niestety to była prawda do pierwszych kilkuset userów gdzie można było się umówić że tak robimy i koniec. Teraz zawsze znajdzie się jakiś wujek niekoniecznie dobra rada który wychodzi z założenia że nowym trzeba wszystko pod nosek bo przecież korzystanie z Google czy forumowej szukajki (opartej na Google) to takie trudne i stresujące. Mówiąc twoimi słowy - mamy nadmiar tlenu na forum. Co gorsza często zanieczyszczonego ale święcie przekonanego o swojej racji.
Kiedyś też się dziwiłem, dlaczego "starzy" tak piętnują nowych - przecież szybciej odpowiedzieli by na pytanie, niż "jechanie" po młodych.
Po jakimś czasie czytania tych samych pytań (gdy odpowiedz była 2 wątki niżej) zmieniłem zdanie. Obecnie nikt się nie bawi. Wątki z "durnymi" pytaniami są od razu zamykane oraz/lub przenoszone do kosza
never ending 250 class (ZMR250, flip32+BF, dys1806+dysBH16A)
Permanentny brak czasu
Zablokowany