usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!!

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!!

Post autor: Kris_po »

co się stało z tematem założonym przez 'oko' ??
nie stoję za żadną stroną ale nie spodobało mi się to że ktoś usunął ten temat, przecież w regulaminie pisze że nie wolno usuwać postów.
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Szymon »

Mnie również doszły słychu o tym, że wyciekła baza danych forum. Z kilku niezależnych źródeł, więc raczej to autentyk... Koledzy jakie dane wyciekły? Czy wyciekły hasła, emaile, PW? Martwi mnie to tym bardziej, że na PW przekazywałem kolegom swoje dane teleadresowe i numer konta. Czy to prawda? Jeśli to prawda, to dlaczego administracja nie informuje o temacie? A może nikt o niczym nie wie?
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: analogowy »

Miałem okazję przeczytać post usera Oko. Trochę to nie fajne, że niewygodne tematy znikają tak szybko.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: jacekV »

Czy ktoś może przybliżyć temat ?

Ze szczątków informacji wynika że właściciele forum powinni zabrać głos...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Piotrowy »

jacekV pisze:Ze szczątków informacji wynika że właściciele forum powinni zabrać głos...
Krall w delegacji, ale afera musiała być wielka, bo oko to wysokiej klasy tropiciel teorii spiskowych :-/
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: analogowy »

Pomijając użytkownika oko i to jakim jest człowiekiem to właściciele forum mogliby zabrać głos w sprawie ewentualnego wycieku bazy danych.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: jacekV »

Piotrowy pisze:
jacekV pisze:Ze szczątków informacji wynika że właściciele forum powinni zabrać głos...
Krall w delegacji, ale afera musiała być wielka, bo oko to wysokiej klasy tropiciel teorii spiskowych :-/
Mnie bardziej martwi sprawa haseł, PW, itp informacji, niż kolega OKO, sorki OKO...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: MacPiston »

Kurde, o nie czytałem tego rzekomego poprzedniego tematu ale mógłby mi ktoś przybliżyć co się konkretnie stało? Ja również nie chciałbym alby moje dane z PW poszły na sprzedaż...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3151
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: krall »

Ok, Panowie,

Taką sytuacja niestety miała miejsce. W wyniku wyjatkowego zbiegu okolicznosci baza forum była dostępna przez kilka minut. Kilka osób zdążyło sobie ją zaciągnąć. Mamy co prawda kto z jakiego ip ale mleko się niestety rozlało
Hasła do waszych kont są zahaszowane więc tu raczej problemu nie ma. Oczywiście możecie na wszelki wypadek zmienić.

Tak jak przepraszałem za przerwę w działaniu forum tak i teraz przepraszam za to przykre wydarzenie. To naprawdę porażka i nie powinno się to nigdy wydarzyć no ale stało się

Co do postu oko - trafił do archiwum bo za dużo było tam rozliczeń jego osobistych z veridem. Bez sensu. Omowileem to już na pw z oko.

Jeszcze raz przepraszam za to co się wydarzyło

A osoby które stały się w posiadaniu bazy proszę i upominał że to dane niepubliczne i należy je usunac.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: jacekV »

krall pisze:Ok, Panowie,

Taką sytuacja niestety miała miejsce. W wyniku wyjatkowego zbiegu okolicznosci baza forum była dostępna przez kilka minut. Kilka osób zdążyło sobie ją zaciągnąć. Mamy co prawda kto z jakiego ip ale mleko się niestety rozlało
Hasła do waszych kont są zahaszowane więc tu raczej problemu nie ma. Oczywiście możecie na wszelki wypadek zmienić.

Tak jak przepraszałem za przerwę w działaniu forum tak i teraz przepraszam za to przykre wydarzenie. To naprawdę porażka i nie powinno się to nigdy wydarzyć no ale stało się

Co do postu oko - trafił do archiwum bo za dużo było tam rozliczeń jego osobistych z veridem. Bez sensu. Omowileem to już na pw z oko.

Jeszcze raz przepraszam za to co się wydarzyło

A osoby które stały się w posiadaniu bazy proszę i upominał że to dane niepubliczne i należy je usunac.
Skoro wiemy kto to zrobił to proszę o publiczną informację i również publiczny lincz - bez kurna zmiłuj...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: matulekpl »

jacekV pisze:Skoro wiemy kto to zrobił to proszę o publiczną informację i również publiczny lincz - bez kurna zmiłuj...
też jestem zdania, że osoby, które to pobrały powinny zostać napiętnowane. Bo jeżeli nie widzieliby w tym biznesu to by tego nie zrobili.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Szymon »

Administracja jeśli coś ma to co najwyżej adres sieci i nazwę dostawcy, i niewiele poza tym... :( Czy sprawa zostanie zgłoszona na policję?
Awatar użytkownika
biczownia
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: biczownia »

uważam, że sprawa powinna być jak najszybciej zgłoszona odpowiednim organom - jak rozumiem wykradziona została baza 10k osób (imię, nazwisko, mail, telefon, dane adresowe, dane konta) - pomijając wartość takiej bazy, popełniono poważne przestępstwo
... i tak skończysz na kiss24A
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Piotrowy »

krall pisze:Kilka osób zdążyło sobie ją zaciągnąć.
Już samo ściągnięcie bazy to kradzież, a wykorzystanie do niecnych celów, w tym sprzedaż, to 20 lat ciężkich robót w kamieniołomach :evil:
Wnioskuję dla nich dożywotni ban i ... [patrz powyżej]
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: jacekV »

krall pisze:Kilka osób zdążyło sobie ją zaciągnąć.
To brzmi tak że nie były to przypadkowe osoby ?

Tak jak pisze Piotr dożywotne wykluczenie... i publiczne piętno. Co to jest, kurna, caritas ?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Zablokowany