Czemu nie mamy shoutboxa?

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Chcesz Shoutbox?

Tak (po co?)
24
71%
Nie (dlaczego?)
10
29%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: MacPiston »

Takie pytanie mi się nasuwa... Może warto dodać? Jest tylko jakiś czat na którym nikt nie siedzi...
Sergio
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 16:37
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: Sergio »

shoutbox to fajna sprawa. Mógłbym nawet zapodać adminowi kod do jakiegoś dawno nieużywanego przez moje stare fora :) Ale zrobie SB to jakieś 5 minut więc..
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: kamilborkowski »

Jest "Czat" z którego nikt nie korzysta jakoś, więc chyba nie ma takiego zapotrzebowania...
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: aligator »

Nikt nie korzysta, bo na niego ciężko trafić. Na innym forum dopóki był schowany też był martwy, a po wywaleniu na główną str na sam dół nagle wszyscy zaczęli namiętnie pisać. Sprawa umieszczenia, zupełnie jak w markecie ;-)

Sprawdziłem forum na chrome i jak jestem nie zalogowany to mam na belce link do czatu, a po zalogowaniu go już nie ma. Może kwestia moich ustawień, ale i tak czat jest bardziej przystępny jak jest na wierzchu.
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Re: Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: Sonix »

Jest fajny mod phpBB mChat który spisuje się świetnie z PHPBB3:
https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... w_version/

Działa dużo lepiej niż aktualny Czat bo wpisy nie znikają tylko zostają w archiwum (działa dokładnie jak Shoutbox).

Z 'minusów' takiego rozwiązania.... większość użytkowników zamiast pomocy na forum oczekuje natychmiastowego rozwiązania problemu w tym właśnie miejscu....
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: PiotrSz »

Sonix pisze:Z 'minusów' takiego rozwiązania.... większość użytkowników zamiast pomocy na forum oczekuje natychmiastowego rozwiązania problemu w tym właśnie miejscu....
To jest podstawowy minus tego rozwiązania, jak będzie ShoutBoxa to będzie na nim żebranie o pomoc zamiast służyć jako element społeczny.
Awatar użytkownika
blubencjusz
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2015, 15:31
Lokalizacja: Zabrze

Re: Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: blubencjusz »

PiotrSz pisze:
Sonix pisze:Z 'minusów' takiego rozwiązania.... większość użytkowników zamiast pomocy na forum oczekuje natychmiastowego rozwiązania problemu w tym właśnie miejscu....
To jest podstawowy minus tego rozwiązania, jak będzie ShoutBoxa to będzie na nim żebranie o pomoc zamiast służyć jako element społeczny.
Proste rozwiązanie - Shoutbox dostępny od konkretnej rangi lub ilości postów , podobnie jak giełda.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: cebulator »

Dokładnie, będzie zdecydowana większość wpisów typu: pomocy:viewtpicitp.
A czy shoutbox jest potrzebny. Mi jakoś nie, ale jak wprowadzą to nie będzie przeszkadzał na dole strony.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
aro89aro
Posty: 220
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 01:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: aro89aro »

Do tego ma służyć shoutbox. Do szybkiej doraźnej pomocy. Nie zawsze trzeba zakładać temat żeby zapytać o pierdołę. Na sąsiednim forum jest i nie widzę tam jakoś specjalnie dużego spamu i błagania o pomoc. Co za problem nie odpowiadać na pytanie. Ktoś ma ochotę to odpisze. Nie ma przymusu a ułatwiłoby czasem.
blubencjusz pisze: Proste rozwiązanie - Shoutbox dostępny od konkretnej rangi lub ilości postów , podobnie jak giełda.
i wszystko w temacie.

Shoutbox - element serwisów internetowych umożliwiający odwiedzającym bardzo szybką wymianę zdań bez potrzeby wysyłania trwałych wiadomości na standardowym forum dyskusyjnym. Najczęściej stanowi dodatkowy element bardziej rozbudowanych systemów dyskusyjnych, na przykład pozwala na poruszanie luźniejszych tematów na forach dyskusyjnych co znacznie zmniejsza ilość spamu czy tematów w działach typu off-topic, a więc jest dobrym sposobem na odciążenie witryny.
Łowca kretów i samotnych drzew.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: pawelsky »

Jak dla mnie kompletnie zbedny, wiec jesli (tfu tfu) zostanie wprowadzony musi byc wylaczalny.

Po to jest forum zeby odpowiedzi na pytania jednych byly latwo dostepne dla innych ktorzy moga miec podobny problem, dlatego lepiej pytac w stosownym watku.
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: .EmK4. »

SB byl jest i bedzie dobra opcja spamowania (OT) poza tym mozna zrobic wpis w regulaminie ze na SB nie udziela sie odpowiedzi na pytania techniczne i jak ktos bedzie chcial cos od kogos to napewno nie jeden forumowicz go naprostuje,inna sprawa ze zawsze znajdzie sie ktos kto zada pytanie a czy ktos mu na to odpowie czy nie ,i tak bedzie musial zalozyc temat i czekac na odpowiedz w danym dziale.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czemu nie mamy shoutboxa?

Post autor: PiotrSz »

.EmK4., to forum odkąd tu jestem nie miało i nie będzie miało shoutboxa a odgrzewanie kotletów raczej Ci się nie przysłuży.

W związku z tym że temat był już kilka razy wałkowany zamykam.
Zablokowany