tapatalk do tego forum

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Dajcie spokój już z tym TT. Nie działa to na każdym systemie OS, a już na pewno nie na phpBB by Przemo.
Potrzebne jest nowoczesne responsywne forum w html5, które by działało na każdym urządzeniu, a nie tylko na TT, które może być co najwyżej dodatkiem.
Porządne forum też kosztuje, czy administracja podejmie się finansowania, albo społeczność forum?
Przeglądałem silniki. Dobrze zapowiada się XenForo - $140 netto / rok + przedłużenie co roku (nie wiem za ile).
To co te forum trzyma dalej na tym poziomie, to konieczność wsparcia dla jakichś rozszerzeń. Gdyby o tym zapomnieć, świat byłby prostszy.
Jakby była już jakaś decyzja, to mogę spróbować zmigrować, ale udostępnione jest tylko demo tego systemu chyba bez źródeł, więc można zapoznać się z panelem on-line.
Czy w takim demo można przetestować import z phpBB to nie wiem.
Na pewno trzeba najpierw wyeksportować "to coś teraz" na nowe phpBB, a to też kilka etapów i zmian wymaga.

PS. Opisywane forum ladnie działa mi na tel. i nie trzeba żadnego TT.
Nie każdy ma popularne 3 systemy, są jeszcze, albo niedługo będą:

Ubuntu Phone
Bada OS
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: majek »

To ja chciałbym dodać swoje 3 gr. Używam Tapatalka co prawda sporadycznie, ale ma podstawową zaletę w stosunku do każdego superresponsywnego i wypasionego forum: on sam loguje się w tle i generuje powiadomienia (takie same jak o nowych mailach, sms-ach czy innych pierdołach). No i można czytać każde forum w jednym miejscu, włącznie z nowymi wątkami itp.
Jeżeli ktoś siedzi tylko na jednym forum i bywa na nim codziennie, to rzeczywiście żadnej jakości to nie wnosi. Jeżeli korzysta się z kilku, bardziej sporadycznie, to jest to bardzo dobre narzędzie.

Co do samego silnika forum (że trzeba będzie zrobić upgrade wcześniej czy później, to chyba nie ma wątpliwości, a 'by Przemo' jest niestety ślepą uliczką): akurat niedawno inne forum na którym bywam opuściło phpBB by Przemo i przeszło na MyBB - z tego co modowie pisali na ten silnik dało się w miarę bezproblemowo przejść z importem wszystkich danych. Poza tym jednym z argumentów było też, że z czegoś świeższego i bardziej popularnego łatwiej będzie się przenieść na inny silnik. Przemo jest już zabytkiem i coraz ciężej będzie z niego migrować na cokolwiek.
Po migracji, to pamiętam, że były tylko problemy z dostępami do podforów (nie wszyscy powinni mieć dostęp wszędzie) i niestety format linków się zmienił, więc stare linki z zewnątrz przestały działać.

Jakby komuś chciało się spróbować upgrade, to mogę udostępnić serwer na takie zabawy (ale dopiero gdzieś za tydzień/dwa).
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

majek, miałem tego nie pisać...
Nie chcę żeby wyszło, że wywalam brudy na forum publicznym, ale trochę się zdenerwowałem, bo poświęciłem dużo czasu na testowanie forum, dodatków, samą migrację.
Robiłem to lokalnie na jakiejś starej bazie danych.

Chciałem to zrobić, ponaglałem, że trzeba to zrobić szybko, aby nie rozeszło się po kościach, ale głownie dlatego, że miałem wolny tydzień.

Skończyło się jak zwykle, czyli na wymianie wiadomości i od ponad chyba miesiąca brak odzewu od strony administracji, a trzeba było wybrać tylko szablon, których kilka zresztą także zaproponowałem (responsywne).

Były dwa podejścia z mojej strony w ciągu bodajże roku.
Także z mojej strony temat już nie istnieje, mam inne.

Jak ktoś będzie chętny, to może się zgłosić do mnie, jak będzie miał jakieś problemy.
Mam wybrany szablon, silnik forum (phpbb3), wskażę materiały przydatne przy migracji.

Tak technicznie pisząc, trudniej trochę jest z zachowaniem tagów bbcode, gdzie przy zmianie nazwy czy dodaniu nowego,
są problemy z polami bbcode_bitfield i bbcode_uid które trzeba jakoś odświeżyć.

Tak było, kiedy zamieniłem wszystkie tagi [youtube], [vimeo] na uniwersalny tag [video]:

Kod: Zaznacz cały

<object width="560" height="315" data="{URL}"></object>
Trzeba tylko wiedzieć, co wklejać w url. Bezpośredni link do filmu, a nie strony, na której film jest.
Stare linki trzeba odświeżyć :-) Np.:

Z

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=pzmCs8lMdBc
Na

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/embed/pzmCs8lMdBc
To samo tyczy się tagów [thumb], które dla ułatwienia trzeba będzie zamienić na [img], wybrać ścieżkę (oryginalną, albo miniaturki - oryginalna może już nie istnieć).

Problem w tym, ze zamiana w SQL za pomocą REPLACE mało co da, bo pozostają te dziwne pola (bbcode_bitfield i bbcode_uid).

Przestałem nad tym siedzieć, kiedy sprawa ucichła.


Powodzenia!
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aligator »

Mi też brakuje forum na TT, bo to wygoda, szczególnie jak jestem w pracy lub w podroży. Gdyby jeszcze nie miał kto tego zrobić, ale jak widać są chętni ludzie. Szkoda :-/
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Z tego co wiem phpBB by Przemo nie obsługuje TT. W tej chwili trwają prace nad zmianą silnika forum na nowszy (phpBB3).
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: tapatalk do tego forum

Post autor: Dexx »

Dzięki za aktualizację silnika i mod, tapatalk smiga aż miło.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: tapatalk do tego forum

Post autor: pki »

Mam jakiś problem że TT mnie wylogowuje ciągle, ktoś z was rozwiązał?
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
qetan
Posty: 38
Rejestracja: sobota 13 paź 2012, 23:48
Lokalizacja: Legnica

Re: tapatalk do tego forum

Post autor: qetan »

U mnie to samo, dodam forum, zaloguję się, a po zamknięciu i ponownym otwarciu TT trzeba się znów logować :(
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: tapatalk do tego forum

Post autor: pki »

Dodam że na innych forach działa mi prawidłowo TT. Może jakiś problem z zapisem plików sesji czy coś? Adminie pomożesz?
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: tapatalk do tego forum

Post autor: marimach77 »

U mnie na iPhone 4S działa prawidłowo. Jak zamknę (z zabiciem procesu) i otworzę ponownie, to jestem już zalogowany na forum.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: tapatalk do tego forum

Post autor: pki »

Tutaj Andek 4.4.4
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: tapatalk do tego forum

Post autor: pki »

Usunięcie danych aplikacji tapatalk pomogło.
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
qetan
Posty: 38
Rejestracja: sobota 13 paź 2012, 23:48
Lokalizacja: Legnica

Re: tapatalk do tego forum

Post autor: qetan »

U mnie też już działa, kilka razy musiałem dodać forum i w końcu załapało :)
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: tapatalk do tego forum

Post autor: StoQ »

Ja mam problem z filmikami i zdjeciami prze tapatalka. Pisze tylko media i nic wiecej..
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: tapatalk do tego forum

Post autor: pki »

U mnie działa prawidłowo.
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
ODPOWIEDZ