Co jest grane Lawmate 500mW 1.2Ghz

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Co jest grane Lawmate 500mW 1.2Ghz

Post autor: marcin.gala »

Już kiedyś pisałem że nagle nadajnik się przestał grzać i dawał sygnał video ale słabo i teraz mam to samo znowu...wystarczy że wejdę pomiędzy anteny i już śnieg na ekranie gubi sygnał...nie wiem co jest grane...7lotów i po nadajniku :evil:
Działa w domu ale wystarczy że wyjde z pokoju i już prawie nic nie widać na monitorze a jak się grzał to mogłem sobie po całym domu chodzić i było OK...jakieś pomysły co jest...pomocy chcę latać...
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Też tak mam raz działa a raz to 1metr i snieg
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

W cale się nie grzeje nie wiem co jest,już tak miał wczesniej a teraz wystarczy że zejdę po schodach i już prawie obrazu nie mam.Przecież tak nie będę latał bo się nie da...proszę o pomoc bo nie chcę znowu wydawać pieniędzy na coś co pochodzi z tydzień bez sensu...moge dać wszelkie fotki i zrobić pomiary...jak trzeba... :roll:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

proponuje kupic w koncu porzadnego chinskiego foxa:
http://www.securitycamera2000.com/produ ... r-Kit.html

moja wersja kupiona rok temu ciagle dziala bez problemu a w odbiorniku jest filtr saw o pasmie wezszym niz w lawmate (nie wiem czy wszystkie tak maja bo normalnie chinczyki wsadzaja szerokie filtry) co daje mi ponad 2km na dookolnych antenach bez szumow.
nadajnik moze pracowac na biurku przez godzine i nic. grzeje sie ale nie pali.
Ostatnio zmieniony niedziela 01 sie 2010, 13:52 przez cholo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Marcin, prześledź jeszcze raz tamten wątek w którym pierwszy raz była dyskusja o tym. Szukaj niepewnie wyglądających połączeń lutowniczych. To jest raczej kwestia jakiegoś zimnego lutu na płytce nadajnika.
Niestety nie jest to proste do znalezienia :-(
Najlepiej zamiast szukania po omacku, przelutować wszystko....przynajmniej w części odpowiedzialnej za zasilanie i pracę w.cz.
Zrób dobre zdjęcie płytki nadajnika z obu stron....i może któryś z tutejszych speców od radiówki podpowie której części trzeba się dokładniej przyjrzeć i przelutować.
A poz tym - ja już bym pisał do sprzedawcy tego szajsu żeby natychmiast wysyłał Ci drugi egzemplarz, to już nie pierwsza Twoja przygoda z tym całym lołmejtem...więc się renomowany sprzedawca powinien zmitygować i wysłać be gadania drugi.
A potem odeślesz mu tego paździeża krnąbrnego.
Ja miałem podobnie (kapryśny nadajnik), tyle że nie był to vova-lołmejt tylko ping-pong bez renomy i mi sam zaproponował wysyłkę bez gadania. Nawet nie chciał aby mu odsyłać uszkodzony.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

cholo pisze:proponuje kupic w koncu porzadnego chinskiego foxa:
http://www.securitycamera2000.com/produ ... r-Kit.html....
Cholo, po co przepłacać, masz tu na samej górze tej części forum przyklejony wątek o FOXie- betatronicu , sprawdzony i przetestowany. Tanio i dobrze.
Sam kupię jak znajdzie się chętny na drugą, trzecią sztukę bo wysyłka DHLem od pingpongów za $12 więc po kosztach...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek pisze:
cholo pisze:proponuje kupic w koncu porzadnego chinskiego foxa:
http://www.securitycamera2000.com/produ ... r-Kit.html....
Cholo, po co przepłacać, masz tu na samej górze tej części forum przyklejony wątek o FOXie- betatronicu , sprawdzony i przetestowany. Tanio i dobrze.
Sam kupię jak znajdzie się chętny na drugą, trzecią sztukę bo wysyłka DHLem od pingpongów za $12 więc po kosztach...
ja polecam mojego bo mam i jestem zadowolniony (kupilem go za 60$).
wyswietlacz i kanaly na przycisk- nie bede sie znizal do poziomu zworkowego ;-)
no i najwazniejsze, czyli filtr saw 480-1 w standardzie !
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Właśnie do nich napisałem,Lawmate mi podpadło i to jeszcze jak...wydajesz 117dolarów na rzecz która Ci daje frajdę przez 7-lotów jakieś nieporozumienie.Chyba musze się porozglądać za czymś konkretnym...a jak by nie przyjął reklamacji to nie wiem jak z odbionikiem bo mi zostanie Lawmate 1.2Ghz "odbionik" może by dało radę dobrac jakiś sam nadajnik do tego odbiornika...narazie działa na jakieś 3-5m jedna ściana w domu i lipa nie mam video i szum...a zapowiadał się ładny weekend... :evil:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Standard objaw . Co sie z tym nawalczylem szkoda gadac. Kupilem drugi . Jest juz dobrze. Tamten poszedl do szuflady.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

lukisek ale kupiłeś jeszcze raz lawmate bo mnie już jakoś nie ciągnie to tego :..
może to się nada :..
nadajnik i odbiornik
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Marcin...no przecież masz dwa sprawdzone źródła w tym wątku! po co szukasz droższych i nie wiadomo czy sprawdzonych (ja też kupiłem z obrazka takie ładne a przyszło co innego bo pan ping powiedział że w hurtowni pana ponga już tego nie ma...)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Czyli masz podobne jazdy z "renomowanym" Lawmate jak ja z "renomowanym "Range Video". Nadajnik po wymianie na nowy popracowal jeszcze krocej niz ten pierwszy. Odpuscilem te stokilkadziesiat dolcow bo nie mialem zamiaru czekac znowu na przesylke po to zeby sie okazalo ze trzeci z kolei nadajnik tez odpadnie po tygodniu, trudno, zaplacilem frycowe. Obecnie latam na chinskim foxie vel betatroniku i jest ok.
Mam troche klopotow z zasiegiem, daleko mi do tych kilometrow na stockowym antenkach, ale tu moze byc inny problem. Nadajnika Betatronik uzywam z odbiornikiem RV, niby jeden kanal sie pokrywa, ale cholera wie czy pokrycie jest idealne, obawiam sie ze nie i stad moje klopoty.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

"Renomowana" marka chyba im trochę do tego brakuje... :roll: jak piszesz sigreg że już odpuściłeś po trzecim to ja sobie odpuszczam i ide po foxa z tych linków od kolegów powyżej niby na tym co cholo pisał mój odbiornik lawmate pokrywa trzy kanały tego foxa 1,2 i 3 zawsze będę miał dwa odbiorniki to można potem jakoś chyba diversity z tego zrobić bacik plus panelówka....zagrało by tak ?????
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Przelutowanie płyty za bardzo nie pomaga
To już mój 3 lawmate pierwszy trzymał naj lepiej 2 ostatnie padły w jeden dzień przemas jeden odzyskał i niby działał ale później znowu kupa
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

No to żadna rewelacja z tymi lawmate coraz bardziej jestem przekonany do foxa przynajmniej nie będę tracił tyle pieniędzy na rzecz która działa tydzień...czy jeden dzień :shock:Ile idzie przesyłka z tego sklepu co "cholo" dał linka powyżej...i proszę o info czy ten odbiornik fox i odbiornik lawmate zadziałają razem z tym nadajnikiem to przy okazji będzie do diversity...jak da radę... :-/
Fox ma zasilanie na 12V +/-10% potrzeba będzie do tego jakiś regulator czy on daje radę z li-po 3s
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
ODPOWIEDZ