Diversity i przestrajanie syntezy w odbiornikach AV 1.2GHz

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

dymarkus pisze:Piotrowy a czy kolega robił porównanie Comtecha z głowicami z Foxa, bo te chce je kupić.
Robił testy również z głowicami Foxa, ponieważ padła mu jedna w diversity i zastąpił ją właśnie głowicą Comtecha.

Comtech ma trochę mniejszą czułość, ale dużo lepsza jakość wykonania.
Fox używa jakiś głowic z recyklingu, bo zdażały się na nim jakieś zanieczyszczenia i korozje na obudowie, co znacznie pogarszało zasięg.
Fox jest lepszy, oczywiście po wymianie filtra SAW :-P
Awatar użytkownika
dymarkus
Posty: 215
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: dymarkus »

Ja mam 2 odbiorniki Foxa i też są w środku lekko podrdzewiałe, w jednym wymieniłem filtr aby porównać ale jakiejś wyraźnej poprawy nie stwierdziłem.
pawel266
Posty: 543
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 20:47
Lokalizacja: Toruń

Post autor: pawel266 »

Temat trochę ucichł. Miałem wstawić zdjęcie i zapomniałem. Oto efekt końcowy, 4 zabudowane odbiorniki z płynną regulacją częstotliwości. Do wnętrza obudowy trafi jeszcze układ anty blue screena.

Obrazek

FUNKCJE MENU:

Najpotrzebniejsze dane + możliwość wyłączenia diversity i przełączania odbiorników ręcznie
Obrazek


SETUP
Obrazek

Obrazek

Płynne przestrajanie każdego odbiornika z osobna:

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 03 mar 2013, 08:35 przez pawel266, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dual
Posty: 653
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dual »

Jak stoją sprawy z projektem?
Pozdrawiam

Marcin
pawel266
Posty: 543
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 20:47
Lokalizacja: Toruń

Post autor: pawel266 »

Projekt, zakończony i w pełni przetestowany w sezonie 2013. Wynik testów pozytywny. Generalnie już nic nie zmieniam latam z tym zestawem i nie narzekam.
pawel266
Posty: 543
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 20:47
Lokalizacja: Toruń

Re: Diversity i przestrajanie syntezy w odbiornikach AV 1.2

Post autor: pawel266 »

Jako ciekawostka dodam, że latam na tym zestawie już 3 sezon i jestem bardzo zadowolony. Jedyne co zmieniałem to anteny bo zmieniłem częstotliwość pracy wizji.
ODPOWIEDZ