[Opis] Chinskie 700 mw 1.2 "Fox-700"

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Troszkę przypadkowo, a później świadomie, pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem video umieszczałem różne obiekty (w tym głównie siebie). Oczywiście przycinając lub wydłużając dipole osiągałem różny poziom RSSI, ale co zauważyłem przede wszystkim to o wiele szybciej traciłem synchronizację (stąd doszedłem do wniosku, że to przycinanie jednak ma jakiś wpływ na jakość transmisji ).

"Strojąc" antenę nadawczą (Vee) spodziewałem się osiągnąć poziom 0,03V a nie mój 0,06V - po prostu dążyłem do tego poziomu. Teraz juz wiem, że i tak nie ma "wzorców" i mój przypadek to max 0.062V.

Teraz już wiem jak do strojenia Vee w nadajniku podejść poprawnie.
Ile to trzeba się naczytać, namyśleć żeby nie robić głupot. Z tego powodu takie fora to skarbnica nieocenionej wartości: zapytaj - upewnij się.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Posty: 303
Rejestracja: wtorek 17 maja 2011, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kenobi36 »

Za bardzo się nie znam ale czy nie da się umieścić odbiornika daleko lub za ścianą aby odbiornik miał słaby sygnał i poziom rzędu 2V.
Mając na początku napięcie 2V dążymy żeby było najmniejsze.
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Ostatnio z nieznanych mi przyczyn mimo niezmienionych komponentów, przekazywany obraz do bazy nieco POCIEMNIAŁ.
A w nadajniku są takie pokrętełka w szczególności to pomarańczowe (obrazek z postu sigreg z 2 postu):
sigreg pisze:Uzupelnienie:

Oto zdjecie wnetrza nadajnika:

Obrazek
I tak z ciekawości nieco "pokręciłem" tym pomarańczowym (podobno synchronizacja), czarnego nie ruszałem (bo nie wiem od czego).
No i obraz zmienia "jasność" aż do zerwania synchronizacji (przejaskrawiony, prawie czarno).
Proszę Was o wyjaśnienie do czego powyższe "potencjometry" służą.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

czarnego nie ruszaj raczej. Pomarańczowy to poziom wzmocnienia sygnału video, zrób sobie oscyloskop i ustaw ten potencjometr tak aby dawał video na poziomie 1 Vpp.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

THX Rurku.
A czy w odbiorniku też jest jakiś "ficzer" do podstrojenia?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

czasami jest, czasami bywa ;-)
ale jeżeli nie musisz - to nie kręć...jest nadzieja że małe rączki jakoś to stroją przed wypuszczeniem.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

sigreg..w pierwszym poście co oznacza skrót RV? Sorki za pytanie ale nie mam pojęcia.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Artu

Post autor: Artu »

Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Rangevideo - sklep w USA :-)

http://www.rangevideo.com/

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Chłopaki.. przez przypadek do odbiornika bez antenki podłączyłem zasilanie na 2 sekundy :oops: Mogło się coś upalić? Nie mam jak sprawdzić zasięgu bo kamerka ma dojść dopiero po jutrze. Jeśli się coś upaliło i nie da rady naprawić to ma ktoś odbiornik do sprzedania ? :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Do odbiornika bez anteny to i na całą noc możesz podłączyć zasilanie i zostawić, antena musi być wkręcona w nadajnik, odbiornikowi to różnicy nie robi :P
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Łooo mam nadzieję że to prawda .Może jeszcze ktoś potwierdzić to co napisał kolega ? ;-) Wolę mieć pewność.A straszyli mnie że końcówka mocy się upaliła.Jeden z kolegów mówił że na 90% się upaliła drugi że na 99% a tutaj się dowiaduję że nic się nie stało :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

jeżeli mówisz o ODBIORNIKU, to nic sie nie upaliło, tym bardziej na pewno nie końcówka mocy bo je w RX nie ma :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Tak, tak, do odbiornika podłączyłem zasilanie bez antenki.No to wychodzi na to że nie potrzebnie się stresowałem ;-) Dzięki za wyjaśnienie ;-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Żebyś miał jasność na przyszłość - odbiornik potrzebuje anteny do odbioru sygnału a nie do nadawania, bez niej będzie po prostu słabo albo wcale odbierał. Jeżeli nie pomyliłeś biegunów to na pewno nic się nie upaliło, bo nie ma co.
Zaś nadajnik bez anteny włączony też się tak od razu nie spali, mówię tu oczywiście o krótkim włączeniu.
Od śmigła...
ODPOWIEDZ