cwiercfalowka dla 1,2Ghz

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

cwiercfalowka dla 1,2Ghz

Post autor: L_I_S »

Panowie, robie antenke bacik 1/4 fali dla kanalu 1200Mhz czyli z uwzglednieniem wszystkich magicznych rownan

299 792 458/ 1200 *1/1000*0.95*1/4

mam dla cwiercfali 59,33mm. Teraz problem, bo robie to nie wlutowujac do nadajnika a wlutowujac do wtyczki(chce miec szybka mozliwosc zmiany anten), ktora ma ok. 21mm.....czy te 59.33mm mam liczyc od szpica wchodzacego w gniazdo czy od krawedzi wtyczki(ktora de facto ekranuje te 21mm drutu w srodku)??

acha, uzywam drutu 0.5mm ktory bedzie w bowdenie. jak to bylo z materialmi na anteny...cienszy lepszy czy grubszy, bo nie wiem czy ten 0,5mm nie bedzie za cienki
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Panie L_I_Su a Pan to sklerozę ma? Dokładnie w tem dziale forum mamy taki o to wątek :mrgreen: i nawet fotki są ;-) i odpowiedzi na Twe zagadkowe potrzeby :lol:
Miś bardzo łopatologicznie wygarnął jak to ma być 8-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

no jak ja tego nie widzialem.....a czytalem ten watek tyle ze do 3 strony..dzieki....czyli juz wiem skad liczyc i wiem co wygrzebie ze strychu jak bede w domu - tuner :-) acha i wiem ze 0.5mm to za cienki jednak, wiec wezme 2mm
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a jeszcze jedno - nie zapomnij zrobić testów bowdena ;-) czyli do mikrofalówki (ale nie na program grillowy ha ha ha) i jeżeli Ci się ustrojstwo nagrzeje to doskonale się ta rurka nadaje ale na izolator a nie na osłonkę usztywniającą do anteny :mrgreen:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ