Nadajnik 200mW od HK

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Willson
Posty: 68
Rejestracja: środa 23 cze 2010, 23:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Nadajnik 200mW od HK

Post autor: Willson »

Witam
Szukam niedrogiego zestawu FPV. Czy taki zestaw na początek może być. Jestem ciekaw czy to się trudno uruchamia.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... CD_Camera_
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Nie moze byc. Na 900mhz dzialaja u nas komorki. Nie dosc ze bedziesz zaklocal to jeszcze sam bedziesz mial mocne zaklocenia i nie polatasz.

Proponuje poszukac tanich zestawow 1.2ghz - wiele bylo opisanych na tym forum. Kamerka w hobbycity za 17$ i w gore :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Witam

Zapraszam do lektury powstałych już postów na temat.

Raczej unikał bym 900MHz na terenie naszego kraju (tel. kom na ty nadają). Tu ładnie sprawdza się akurat 1.2-1.3GHz oraz 2.4GHz.
Co do mocy promieniowania to raczej lepiej celować w 500mW. Jest to optymalna moc pod każdym względem. Taki nadajnik 200mW będzie ok i powinien przy dobrej antenie odbiorczej spokojnie do lotów na 1km a nawet 2km.
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 68
Rejestracja: środa 23 cze 2010, 23:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Willson »

Czemu ja wcześniej tu nie trafiłem, właśnie przyszedł mi ten zestaw ajjj. Dzięki za info i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Jesli juz chcesz na nim latac to z dala od cywilizacji. Odradzam uruchamianie w miescie, jesli dorwie Cie UKE to masz duzy problem.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 68
Rejestracja: środa 23 cze 2010, 23:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Willson »

Nie zamierzam raczej tego używać, nie chce się stresować w locie, że mi ktoś zakłóci odbiór, a pierwsze doznania w goglach wolałbym mieć czystego odbioru. No ale sprawdzić jak to działa nie omieszkam. Właściwie już to zacząłem uruchamiać, ale ni diabła nie chce to ruszyć. Nadajnik ma cztery switche, a odbiornik 12 kanałów. Zarzuciłem w nadajniku pierwszy przełącznik do góry, na odbiorniku pierwszy kanał i nic, cisza
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Znajdz instrukcje, sprawdz czestotliwosci. Moze uda Ci sie znalesc kanal ktory wychodzi po za pasmo gsm.

Z kanalami poprobuj rozne wariacje.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 68
Rejestracja: środa 23 cze 2010, 23:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Willson »

Zastanawiam się czy ten switsch w nadajniku działa binarnie czy dziesiętnie. A co do instrukcji to chyba marne szanse. Już trochę kopałem, znalazłem coś na chińskiej stronie, ale oni krzakami piszą także wszystkiego można się domyślać heh. A co powiecie o tej kamerce która jest w zestawie, godna na początek? A co do siania na kanałach to skocze do znajomego na oscyloskop, to powie mi na którym będzie najbezpieczniej
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Kamerka najprawdopodobniej bedzie ok. Jeszcze nie ma filmikow z rcgroups... tutaj wątek:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1260538
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

a ja mam juz ta kamerke od (toolsworlda?!) za 17$ plus przesylka i narazie testy domowo okienne wskazaly, ze calkiem calkiem sie sprawuje....ostrosc duzo wieksza niz ta poprzednia co mialem (KPCZP jakos tak tez 420TVL 1/3" i niby sony tez) a i na swiatlo cien reaguje ladnie....


ja mam jeden problem z antena do nadajnika (kanal 1200Mhz) otoz zrobilem sobie prostego cwiercfalowego druta (1,5mm i 59mm ), ale nie mam teraz tej czesci ekranowanej/rurki i nie wiem na ile ona wazna byla.
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 68
Rejestracja: środa 23 cze 2010, 23:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Willson »

Działa ten zestaw i to na prawdę ładnie. Jestem zaskoczony co do jakości. Te switche w nadajniku są zupełnie bez sensu, ani dziesiętne ani binarne. Niby nadajnik jest ustawiony na pierwszym kanale, a odbiornik złapał kamerkę na 3 kanale.
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Andych »

Z tego, co gdzieś widziałem to na 900 MHz chodzi tylko 1 kanał, następne w odstępach, co 40 MHz, więc na 4 było by już ponad 1000 i nie powinno z niczym kolidować. Podobnie jak w nadajnikach 1.2 GHz, gdzie zaczyna się zakres w zależności od wersji w okolicy 1100MHz, a kończy 1300MHz.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

no moj nadajnik (1,2Ghz) zaczyna od 910 a konczy na 1280
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 68
Rejestracja: środa 23 cze 2010, 23:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Willson »

czyli jest szansa że ten nadajnik będzie poza pasmem komórek?
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Channels: 4 (0.9G 0.910G,0.980G,1.010G,1.040G)
na ostatnim i przed ostatnim nie będzie problemów z lataniem w PL.
Dla pewności polecam jednak loty na 1.040ghz (sam na zlocie latałem na paśmie 1.080ghz i było ok)
ODPOWIEDZ