Robótki ręczne na drutach - 5,8Ghz ( 1,2 oraz 2,4)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

I są na tyle wytrzymałe że 2 razy model na drzewie zawiesiłem na nich i do dzisiaj swojego profilu nie zmieniły! ;-)
pawel266
Posty: 543
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 20:47
Lokalizacja: Toruń

Post autor: pawel266 »

Kawał dobrej roboty. Testów zderzeniowych nie robiłem bo mi szkoda ich na takie testy.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Spoko wziąłem to na siebie!
http://www.youtube.com/watch?v=hPgf9TJEFqg
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Bartek, jak ocenisz moje rękodzieło?
Pierwszy raz robilem, zeszło 1.5h żeby to równe i symetryczne było ;-)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Ja mogę powiedzieć tylko że chyba masz za cienki drut i będziesz musiał ostrożnie się obchodzić. Bartkowe mają coś koło 1mm i to nie jest zwykła miedź tylko dość sprężysta i twarda, na razie nie udało mi się zmienić geometrii antenki ;-)
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

To jest 0,6mm spawalniczy pokryty miedzią. Tak myslalem ze moze byc za cienki, ale innego w modelarni nie było...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Potwierdzam, antenki są dość wytrzymałe [1,2ghz]. Ja co prawda moje zniszczyłem, ale tylko dlatego ze wylądowałem ślizgiem na jednej z nich [antenka skierowana pod model, bez podwozia, więc była pierwszym elementem który dotknął ziemi i po drodze zahaczył o gałąź kiedy quadro nadal było w ruchu].
Niezniszczalne nie są, ale przy normalnych lądowaniach na antence [która przy lądowaniu składała się w bok na sma] nic się jej nie działo.
Teraz mam drugi komplet i co prawda jeszcze ich nie testowałem, ale z macanka wynika że są jeszcze mocniejsze :)
Awatar użytkownika
Andrzej K
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2011, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Andrzej K »

Od czerwca latam na antenkach Bartka (1,2GHz). Jestem z nich bardzo zadowolony. Dotychczas odlatywałem na nich na 1,6km - żadnych problemów z sygnałem video. Jak dorobię się autopilota sprawdzę je na większych odległościach. Wytrzymałość mechaniczna koniczynki na 1,2GHz jest godna pochwały; moja wytrzymała już bez uszczerbku dwa lądowania w wysokich krzakach.

EDIT: 15 kan. 700mW z DinoDirect
Ostatnio zmieniony czwartek 22 lis 2012, 23:07 przez Andrzej K, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Andrzej
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Też mam anteny od bartka

- baciki na 433 mhz do eleresa
- koniczynki na 1.2ghz

Na baciku w TX/RX spokojnie sięgam eleresem na 700-800m zamontowanym na quadro

Moge tylko polecić !!
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Przy okazji piszcie moc nadajnika bo tak to nic nie mówi ;-)
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

A żebym to ja wiedział ... ten VTX co mam wygląda jak FOX-700 ale kupiłem go jako FOX-100 teoretycznie 100mw.

Element nadawczy tak jak tu niektórzy pisali, jest wielkości główki od szpilki ...

Do 300m działa dobrze, przyjdzie czas na dalej :lol:
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

shafter pisze:A żebym to ja wiedział ... ten VTX co mam wygląda jak FOX-700 ale kupiłem go jako FOX-100 teoretycznie 100mw.

Element nadawczy tak jak tu niektórzy pisali, jest wielkości główki od szpilki ...

Do 300m działa dobrze, przyjdzie czas na dalej :lol:
to jak poleciałeś 800m motrów jak video starcza na 300??
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Po ziemi testy
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Mieciu pisze:Bartek, jak ocenisz moje rękodzieło?
Pierwszy raz robilem, zeszło 1.5h żeby to równe i symetryczne było ;-)

Obrazek

Obrazek
Wyszło Ci całkiem fajnie. Ja bym jeszcze obrobił luty, no ale to ja - wkurzam się na siebie za każdym razem jak dopicowywuję antenę, ale inaczej nie potrafię.

Znam ten ból - 1.5h.
Mi jeden komplet wychodzi jakieś 2-3 dni roboty z malowaniem :)

Przy 1.2 drut o dobrej średnicy to jakieś 1mm. 0.6 nie jest zły i śmiało powinien dać radę, jednak antena będzie bardzo delikatna.




a też muszę pochwalić anteny Bartka - "koniczynki" tak się dobrze składa, że je trochę przebadałem, SWR: 1,2 - wykonane bardzo solidnie, mam dwie i co ciekawe Bartek ma bardzo dobre wzorniki ponieważ obie mają taki sam SWR. Tworzywo zastosowane do zabezpieczenia antenek jest odpowiednie dla 1,2GHz. Krótko mówiąc pełen profesjonalizm.

Dzięki Pawle za testy :).
Dodam, że Paweł dostał jedną antenę bez wzmocnienia na lutach i farby, a drugą z wzmocnieniami lutów i pomalowaną na standardowy kolor - czerwony :)
Czyli wyszło, że wzmocnienia i farba ma zerowy lub znikomy wpływ.
Faktycznie robię wg wzorników, co potwierdza powtarzalność jednak w cholerę czasu to zabiera. Muszę poszukać kilku sposobów na zoptymalizowanie prac.

Co się tyczy wytrzymałości. Trzeba uważać, luty obrabiam tak by charakterystyka była i może się trafić, że chwila nieuwagi i puszczają. Coś za coś.
Wszystkie luty robione nie byle jaką cyną bo Multicorem z 2% zawartością srebra.

Przyznaję się, i zrobiłem Koledze Shafter baciki na 433, aczkolwiek nie mam do końca jak tego przetestować bo nie latam na 433 (nie mam źródła syganału) i sprzęgacz sięga tylko do jakiś 500Mhz.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

bartwaw pisze: Przyznaję się, i zrobiłem Koledze Shafter baciki na 433, aczkolwiek nie mam do końca jak tego przetestować bo nie latam na 433 (nie mam źródła syganału) i sprzęgacz sięga tylko do jakiś 500Mhz.
Przetestowałem to ostatnio solidniej z eleresem.

Po ziemii link na twoich bacikach był na 4.0km od bazy.

Nadajnik na 3 piętrze, obydwa punkty na sporych wzniesieniach.

Aż nie mogłem uwierzyć ... :shock:

Jestem usatysfakcjonowany 100% twoją robotą w tym temacie.

I do tego te baciki są zrobione tak, że wytrzymają niejedną glebe !!
ODPOWIEDZ