Tani transmitter video na 1.2GHz - Test naziemny

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek pisze:hmmmm...czyli albo testy naziemne są do de (ale Diem & Misiek na ziemi mieli lepsze wyniki) albo moja maszynka jak słabo zestrojona....
na ziemi to ja robilem test na 2.5km i obraz byl bez problemu przy odpowiednim ustawieniu anteny odbiorczej. takze cos tam jest nie tak z Twoim zestawem.
sprobuj pobawic sie podkowkami w nadajniku i cewka w odbiorniku tak zeby uzyskac najlepszy obraz.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Hm, no to co ? Antena do kitu albo nie łączy ? Bo metalowy maszt to nawet poprawia sytuację bo działa jako przeciwwaga. No chyba że nadajnik nie był dobrze prymocowany do tego metalowego masztu, i drgania piździka powodowały "iskrzenie" na połączeniu obudowa nadajnika - maszt.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Rurek my mielismy na 300m bezproblemowy zasieg, i zero zakłóceń , mimo iz nadajnik jeździł w zamkniętym samochodzie.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

cholo pisze:
Rurek pisze:hmmmm...czyli albo testy naziemne są do de (ale Diem & Misiek na ziemi mieli lepsze wyniki) albo moja maszynka jak słabo zestrojona....
na ziemi to ja robilem test na 2.5km i obraz byl bez problemu przy odpowiednim ustawieniu anteny odbiorczej. takze cos tam jest nie tak z Twoim zestawem.
sprobuj pobawic sie podkowkami w nadajniku i cewka w odbiorniku tak zeby uzyskac najlepszy obraz.
przybliż mi trochę temat końsko-moczowy ;-) jak to praktycznie zrobić bez przyrządów (mam tylko banalny miernik uniwersalny za 10 zeta)

u mnie odbiornik stał na statywie 3m na piętrze czyli jakies 7m od gleby...nadajnik na quadzie sztyca metalowa ale ZAIZOLOWANA na 2m i dobrze wsjo spięte na opaski jednorazówki...jedynie nie robiłem folijki alu śniadaniowej a'la ECO400 & Kefir
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

poniewaz zrobienie miernika natezenia pola na to pasmo jest nieco problematyczne polecam taki miernik mikrofal:
http://allegro.pl/item954180252_tester_ ... gylab.html
dzieki niemu mozna chociaz sprawdzic czy antenka daje czadu i na ile mocno ;-)

w odbiorniku w glowicy jest cewka i delikatnie trzeba nia manipulowac np. wykalaczka aby uzyskac jak najlepszy obraz. w nadajniku z przodu masz podkowke, ktora sobie ustaw tak zeby obraz byl jasny ale zeby go nie zrywalo. mozna tez pokrecic karkasem od dzwieku. przy samej koncowce jest tez mala podkoweczka i generalnie mozna jak tak ustawic zeby nadajnik pobieral maly prad tj. kolo 270mA (ale najlepiej miec ten miernik mikrofal i na to sobie zestroic).
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

A próbowałeś bez Quad'a może to on zakłóca ja jak latałem nad moto Cross'em to potrafiły mi zakłócać
A tak nawiasem to jest właśnie to ryzyko kupując od ping ponga jednym się uda drugim nie verid też taki miał i latał było super ale wystarczyła jedna kraksa i ma kłopoty
A tak kupując Lawmate masz prawie 100% gwarancje że będzie ok a to tylko 50$ więcej
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

ja mam kilka takich chińskich... z wieżowca ok 800-850m spokojnie do auta i obraz jest potem ulica się kończy i niema opcji żeby za bloki drzewa nie wjechać i juz przy 1km przy drzewach obraz ginie, moze nie całkowicie ale zaklocenia sa tak duze ze to juz nie bylo by latanie tylko lapanie klatek jak dyskotece podczas pracy stroboskopu
Obrazek
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

kefir pisze: A tak kupując Lawmate masz prawie 100% gwarancje że będzie ok a to tylko 50$ więcej
i tu sie nie zgodze patrzac na problemy jakie ma np. lukisek na zaprzyjaznionym forum. obstawiam, ze szansa trafienia bubla jest identyczna tyle, ze moze lolmejta latwiej reklamowac bo jest blizej ;-)

inna sprawa jest, ze mysle ze w tym przypadku po prostu cos tam nie bylo dobrze ustawione albo po prostu silnik zaklocal i wszystko sie dobrze skonczy :-D
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Tu nie chodzi o bubel a o złe działanie lukiskowi się po prostu zepsuła być może jakieś zwarcie a te chińskie działają ale źle nie mówię tu że to jest zawsze bo sam miałem betetronika a to przecież chińszczyzna sprzedana w Polsce i działał ale nie było takiej jakości
No i z czasem jakby tracił na jakości (dziwne)
Teraz mam lawmate i możemy być z przemasem obok siebie kanałami i niema problemu jak to było przy betatronikach że przelatując obok przemasa on widział mój obraz
cholo inaczej jest w twoim przypadku latasz sam i tak na prawdę nie wiesz czy zakłócasz kogoś
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Rurek - sprawdź czy anteny mają solidne masy. U mnie się okazało że nie tyle kraksa wykończyła nadajnik co moje gmeractwo załatwiło odbiornik. Miałem słaby kontakt złącza antenowego z masą i wystarczyło że na 100m odleciałem i niemal zero obrazu. Bywało nawet że obraz tańczył w odległości.......2m od odbiornika. Za to jak wziąłem od kumpla odbiornik z RV obraz był żyleta. Poprawiłem to co napsułem w swoim odbiorniku i jest ok - testów w powietrzu jak narazie jeszcze nie robiłem ze względu na aurę ale jestem dobrej myśli.

BTW - mam 2,4GHz 700mW w wersji z elektroniką w metalowym pudełeczku.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Kefir to nie jest zasada. Ja odbierałem sygnal z Krallowego lawmate na wszystkich kanałach w goglach :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Lowmate-y sa ok "ustawione" ladnie to dziala ale w srodku to juz widac ze chinskie lapki tam grzebaly. Scalaki ladnie ktos przeszlifowal zeby nie bylo wiadomo co i jak . Faktycznie z jednym mam problemy (nie dziala ale juz na poczatku z nim bylo cos nie tak) . Dwa pozostale dzialaja tak jak powinny. Najgorsza w tych nadajnikach jest jednak jakosc wykonania przewodow i zlączek. Szczegolnie przewody sa tak badziewne ze szkoda gadac. Lubią sie ulamywac przy kostkach . Dalem wiec normalne dobrej jakosci elastyczne przewody , wylutowalem zlacze i podlutowalem bezposrednio do plytki. Jest ok . Generalnie polecam ale tez nie powiem zlego slowa na te tanie zestawy bo widac ze tez daja rade. Przewaga lowmate-a to glownie wielkosc (sa tyci tyci) no i ladne "trzymanie" obrazu
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Verid pisze:Rurek - sprawdź czy anteny mają solidne masy. U mnie się okazało że nie tyle kraksa wykończyła nadajnik co moje gmeractwo załatwiło odbiornik. Miałem słaby kontakt złącza antenowego z masą i wystarczyło że na 100m odleciałem i niemal zero obrazu. Bywało nawet że obraz tańczył w odległości.......2m od odbiornika. Za to jak wziąłem od kumpla odbiornik z RV obraz był żyleta. Poprawiłem to co napsułem w swoim odbiorniku i jest ok - testów w powietrzu jak narazie jeszcze nie robiłem ze względu na aurę ale jestem dobrej myśli.

BTW - mam 2,4GHz 700mW w wersji z elektroniką w metalowym pudełeczku.
tak sobie też o tym myślałem zanim zajrzałem na foruma :-) Panowie to nie ma prawa mieć masy w odbiorniku, załączę zdjęcia jak zrobię...
1) gwintowana "wtyczka" czyli to co jest przy antenie i posiada bolec jest anodowane (czarne) i nie wiem czy to przewodzi jakoś prąd
2) z kolei to co zasadniczo jest masą w antenie (obwódka dookoła dielektryka izolującego bolec) to ni jak nie ma prawa trafić w masę odbiornika bo trafia w dielektryk w gnieździe odbiornika...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Ze swojej strony moge dodać, że
miałem chińczyka - tzw betatronika na 1,2Ghz,
teraz mam lawmate na 2,4Ghz.

Osobiście różnicę widzę, a nawet dwie.
Pierwsza to wielkość anteny - ta na 2,4Ghz jakaś taka mniejsza i łatwiej porusza się. Bo jest ruchoma - śledząca w sumie.

Druga różnica to jakość obrazu. Ale szczerze mówiąc nie zauważyłem jej. Tzn różnicy ;)

A tak na serio, to mój chińczyk betatronik miał tylko jedną wadę w porównaniu do lawmate. Jak się nagrzał to "odjeżdzal" tzn coś mi się zrywało przekolorowywało itp.
Przy tym samym osprzęcie na lawmate problemu takiego nie zauważyłem.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

diem pisze:Kefir to nie jest zasada. Ja odbierałem sygnal z Krallowego lawmate na wszystkich kanałach w goglach :D
Bo ty słabe masz okulary :mrgreen:
ODPOWIEDZ