Tani transmitter video na 1.2GHz - Test naziemny

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

dobrze ze paląc się robią przerwę bo ktoś wie co tam by poszło na resztę układu ;)
"Bóg musi byc chinczykiem , on stworzyl wszystko"
pass: qwerty
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No to mam kolejną "mocną" teorię dla czego ten nadajnik tak kiepsko chodzi.
Wygląda na to że jest przystosowany do zasilania niestabilizowanym zasilaczem, i stabilizator na 12V ma w środku. Przy zasilaniu z pakietu 3S, po przejściu przez ów stabilizator zostaje mu około 9V zamiast 12.
Przy zasilaniu z pakietu wypadało by zewrzeć na amen ten stabilizator żeby nadajnik mógł dostać takie napięcie jakiego wymaga.
Pzdr. -----MIŚ-----
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

a u mnie nic sie nie palilo i wszystko dziala dobrze a chodzil przez caly dzien bez obudowy i radiatora.
w takim razie wiadomo co zrobic zeby jeszcze bardziej podniesc mu moc :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze: Przy zasilaniu z pakietu wypadało by zewrzeć na amen ten stabilizator żeby nadajnik mógł dostać takie napięcie jakiego wymaga.
to go zwarłem i poprawiłem;-) zaraz zewrę na stałe i pojadę na testy...jeszcze drobny mod zrobiłem, przedłużyłem sztycę bambusowym kijkiem podkradzionym żonie z doniczki :-) bo zauważyłem że trzymając nadajnik w dłoni, nawet obrączka od tej mojej żony ;-) wprowadzała zakłócenia...tak więc nadajnik zawieszę na bambusie cokolwiek miałoby to znaczyć ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a więc wróciłem z testów...mizeria :-( jest gorzej niż było - teraz po odjechaniu już na 100m koniec zasięgu jest. Totalnie się rozstroiło po moim modzie końcówek antenowych w odbiorniku, znaczy się po znalezieniu dobrej masy. Proszę, może któryś z Was speców od radioelektroniki krok po kroku opisać czym mam tu kręcić:
Obrazek
W nadajniku jest jedna cewka i oprócz tego jeden PRek oznaczony jako "jasność" czyli pewno stopień wejściowy, poziom wzmocnienia sygnału video po niskiej. w odbiorniku zaś jest tylko jedna cewka, w głowicy nie ma nic do kręcenia, jest ze 4zwoje cewko-dławika, taki drucik fi0,5 luzem skręcony.
Nic nie dłubałem przy cewkach, są ustawienia fabryczne, jedyne co to wylutowałem 7812 i jest na krótko zasilanie z 3s. Dzięki z góry.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek pisze:a więc wróciłem z testów...mizeria :-(
jak chcesz to mozesz wyslac mi ten zestaw a sprobuje cos z nim zrobic i porownam do swojego przy okazji.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

bardzo chętnie!
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

tak naprawde to odbiornik działa tak samo z anteną z zestawu (lipne przejście masy po oksydowanej nakrętce wtyczki ) jak i z kawałkiem przewodu dobranym do długości fali (1/4 fali ~ tak w przyblizeniu) ale jest na antena odbiorcza rada - pasuje do tego gniazda przewód od satelity z końcówką "F" i na drugim końcu to - http://martybugs.net/wireless/biquad/ lub po polsku - http://www.anteny.internetowe.slaw-ex.p ... antena.pdf tylko wymiary -
Cholo napisał - generalnie reflektor im wiekszy tym lepszy. mozesz zrobic np. 24cmx28cm. wtedy w pionie bedzie nieco mniejszy kat. odleglosc direktora od reflektora 32mm. wymiary samego direktora standardowe czyli fala/4.
a wymiary na konkretny kanał tu mozna policzyć - http://www.wikarekare.org/Antenna/biquad.html
albo jak Mifał doradzał zrobic http://www.wikarekare.org/Antenna/bicircle.html ponoc "technologicznie" łatwiej dwa kółka wygiąć niż kwadrat ;-)
A u mnie ten sam zestaw działa (na razie w teście "biurkowym") podobnie jak betatronic (przebija sie przez podobna ilość ścian) i to na antenach z zestawu.
Krzysiek
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Ja też zakupiłem ten nadajnik i niestety też się spalił.
Szykowaliśmy się na loty i wszystko działało.
Jednak trzeba było coś poprawić i po odłączeni i ponownym podłączeniu tak się wszystko rozgrzało że poparzyło mi palce a a cyna w miejscu zaznaczonym na zdjęciu pod wpływem dotyku zachowała się jak plastelina.
Obrazek
Myślałem że coś źle podłączyłem ale widzę że Rurek ma oryginalne złącze i też Mu się spaliło.
PS.
Ktoś pisał że chytry dwa razy traci i chyba ma racje.Niestety zamienił bym że biedny dwa razy traci.
Niestety jeszcze nie zaczęliśmy latać a tu taka porażka(już wszystko był gotowe i klapa)
Może ktoś pomoże jak jest jeszcze szansa to naprawić.

Tata Balirc
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

jaki jeden z niewielu masz chyba nie zdrapane napisy z końcówki mocy...
"Bóg musi byc chinczykiem , on stworzyl wszystko"
pass: qwerty
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Uuuu.... tutaj to gorzej bo Ci się zajął tranzystorek końcowy mocy :-( u mnie to się "zwiesił" stabilizator zasilający który metodą zwarcia śrubokrętem naprawiłem a następnie wylutowałem w ogóle za radą naszych speców od radioelektroniki.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

chińska rączka pewnie zapomniała zdrapać ale co z tego jak nie działa.
i nici z latania.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a założyłeś antenę czy może przyczyną rozgrzania końcówki mocy był brak urządzenia do oddania takiego poweru? Tak mi to na pierwszy rzut oka wygląda jakby bez anteny poszło...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Ale jak zrobisz zdjęcie w trybie makro tego "niezdrapanego" elementu lub napiszesz co na nim pisze to jest szansa ,że jakas dobra dusza podpowie co tam wlutować i zadziała ;-) A to ,że się tak smażyło to jakby połączenie z anena coś nie tak .... albo dolutowanie gniazda "pomogło" jakies zwarcie wyszło .
Krzysiek
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Antena przy podłączaniu zawsze była zakręcona.
Dołączam zdjęcie:
Obrazek
ODPOWIEDZ